Valmieras Ziņas

Valmierā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu un pasniedzēju izstādi “UPE”

14. decembrī plkst. 12.00 Valmierā,  AS “Sadales tīkls” ēkā, Raiņa ielā 14 atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles Grafikas katedras un Tēlniecības katedras studentu un pasniedzēju izstādi “UPE”, informēja izstādes rīkotāja Līga Mergina.

“Izstādes “UPE” tēmu mākslinieki traktē plašāk, filozofiskāk, jo ir pieņemts teikt — laika upe, cilvēku straume, runas plūdi, iekrīt kā atvarā, divreiz vienā un tajā pašā upē neiekāpsi, visas upes tek uz jūru….

Grafikas un tēlniecības darbu kopā būšanai ir sena vēsture. Vistiešākā veidā tas attiecināms uz litogrāfiju, kur tulkojumā no grieķu valodas λίθοςlithos) ir akmens un  γράφω(grapho) raksts, zīmējums. Izstāde notiek ziemā, kad upes klāj ledus, tuvojās gadu mija, cilvēki pārvērtē paveikto, pērk dāvanas, kaļ nākotnes plānus. Apstāsimies uz mirkli un palūkosimies UPĒ,” aicina pasākuma rīkotāja.

Izstādē piedalās: Dārta Stafecka, Aleksejs Smirnovs, Dace Guska, Evita Skrebinska, Imants Haņeckis, Sintija Šadurska, Arvis Kveders, Dāvis Ieviņš, Līga Mergina, Sanita Skavrnaviča, Ilmārs Rudzišs, Sandis Mūrnieks, Darja Aleksejeva, Inese Sīle.

Pasniedzēji — Rūta Briede, Matīss Kalniņš, Anatolijs Šandurovs, Vjačeslavs Fomins

Izstāde apskatāma no 14. decembra līdz 10. janvārim AS “Sadales tīkls” ēkā, Raiņa ielā 14, Valmierā

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri