Valmieras Ziņas

Valmierā atklāj izdevniecības “Jumava” grāmatu sērijas “Latvijas leģendas” otro grāmatu

Šodien Valmieras Valsts ģimnāzijā notika izdevniecības “Jumava” Latvijas simtgadei veltītās grāmatu sērijas “Latvijas leģendas” otrās grāmatas atklāšanas svētki, kurā piedalījās arī izdevniecības “Jumava” prezidents Juris Visockis, sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča, kā arī olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneris Ivo Lakučs.

Grāmatā apkopoti stāsti par Nameju, Miķeli Valteru, Kārli Ulmani, Valteru Cepu, Aleksandru Čaku, Zilākalna Martu, “Čikāgas piecīšiem” un citām ievērojamām personībām un notikumiem Latvijas vēsturē. Stāstu varoņu vidū ir arī M.Štrombergs.

Svinīgajā grāmatas atklāšanas pasākumā M.Bukleviča savā uzrunā klātesošajiem pastāstīja, ka patlaban ir izdotas trīs leģendu grāmatas. Pēc viņas teiktā, nākamā “Latvijas leģendu” grāmata klajā nākšot nākamgad un tajā būšot apkopoti stāsti, kas būs saistīti ar olimpiādēm.

“Katrs cilvēks ir leģendas vērts. Katra mūsu dzīve ir tāds pat seriāls, kādu mēs skatāmies LNT vai kādā citā kanālā,”

leģendu sērijas ideju skaidroja M.Bukleviča, aicinot ikvienu rakstīt arī savus stāstus par Latvijas leģendām.

J.Visockis uzrunāja klātesošos ar atziņu, ka katrs sasniegums prasa piepūli un savus mazos panākumus ikdienas dzīvē nedrīkst novērtēt par zemu. Tāpat “Jumava” vadītājs aicināja klātesošos skolēnus paskatīties uz notiekošo visapkārt, aprunāties ar saviem radiem par viņu dzīves sasniegumiem un, iespējams, uzrakstīt arī kādu leģendu par savu radinieku, lai arī citi varētu ar viņu lepoties.

I.Lakučs savas uzrunas sākumā klātesošajiem nodeva sveicienus no M.Štromberga, kurš patlaban neesot Latvijā. Pēc I.Lakuča teiktā, M.Štrombergs ir pelnījis būt šādā grāmatā, jo viņš ir pozitīvs, enerģijas un mērķtiecības pilns cilvēks, kurš spēj ap sevi izveidot atbalstošu un pozitīvu komandu, kas palīdz tikt pāri grūtībām.

Pēc I.Lakuča teiktā, lai sasniegtu patiesus panākumus, nedrīkst padoties arī tad, kad gadās krist vairakkārt, ir tikai jāceļas augšā un jācīnās vēl vairāk.

“Tu vari desmit gadus mocīties, bet, kad Tu izcīni kādu panākumu vai Tu saproti, ka Tu savu mērķi esi sasniedzis, tiem desmit gadiem pārvelkas strīpa. Viss ir kārtībā un ej tālāk, un viss sākas no sākuma,” 

atzina M.Štromberga treneris.

Pēc oficiālā grāmatas atklāšanas pasākumā viesi no izdevniecības piedalījās arī metodiskā centra izdevniecības “Jumava” stenda atklāšanas pasākumā ģimnāzijas bibliotēkā. Stendā patlaban ir izvietotas ne tikai vairākas izdevniecības izdotās grāmatas, bet arī grāmatu bukleti, lai skolēni un skolas darbinieki varētu apskatīt piedāvāto grāmatu klāstu. Kā skolas sadarbību ar izdevniecību tēlaini ilustrēja Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis: “Tas ir svarīgi, ka mums dod nevis zivi, bet makšķeri, lai mēs varam kopīgi makšķerēt.”

Grāmatu sēriju “Latvijas leģendas” izdevniecība “Jumava” veido kā dāvanu Latvijai gaidāmajā simtgadē. Pirmajā grāmatā apkopoti stāsti par Rūsiņu, Valteru fon Pletenbergu, Hercogu Jēkabu, Krišjāni Baronu un citi stāsti, savukārt sērijas trešajā grāmatā pastāstīts par Imantu Ziedoni un citām leģendārām personībām un notikumiem Latvijas vēsturē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri