Valmieras Ziņas

Valmierā ārkārtējās situācijas apstākļos veiksmīgi aizvadīta Donoru diena

Lai būtu tuvāk un ērtāk donoriem, katru mēnesi Valsts asinsdonoru centrs (VADC) veic vairākus desmitus izbraukumu pa visu Latviju.  Ceturtdien, 12.novembrī, VADC darbinieki no pulksten 10.00 līdz 13.00 strādāja Valmieras Kultūras centrā.

Kā atzina VADC darbiniece, diena aizritēja veiksmīgi. Pavasarī COVID-19 ārkārtējās situācijas laikā cilvēki bijuši bailīgāki un uztraukušies, tagad viss noritot kā parasti, protams, izmantojot maskas, ievērojot 2 metru distanci un citus drošības pasākumus.

Vēlmi nodot asinis šajā dienā izrādīja 54 cilvēki, diemžēl 13 cilvēkiem dažādu iemeslu dēļ tika atteikts. Pirmo reizi asinis nodeva 9 donori.

Kā vēsta VADC mājaslapa, šobrīd īpaši tiek gaidīti A+ un A – asinsgrupu donori. Neskatoties uz ārkārtējo situāciju, asinis pirmdienās un trešdienās no pulksten 8.00 līdz 12.00 var nodot Vidzemes slimnīcā. Lai nesagādātu sev vilšanos, pirms asins nodošanas vēlams iepazīties ar noteikumiem, jo ir daudzi iemesli, kāpēc cilvēks nedrīkst kļūt par donoru. Tāpat arī laika taupīšanas nolūkā jau mājās var aizpildīt asins donora anketu – https://www.vadc.lv/

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri