Valmieras Ziņas

Valmierā Andreja Upīša ielu pārdēvē par Pāvila Rozīša ielu

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmierā rakstnieka Andreja Upīša ielu no 1.jūlija sauks rakstnieka Pāvila Rozīša vārdā, ceturtdien domes sēdē nolēma Valmieras novada domes deputāti.

Tāpat deputāti nolēma Riharda Gredzena ielu pārsaukt par Hermaņa Endzeliņa ielu. Gredzens bija pirmais Valmieras izpildkomitejas priekšsēdētājs. Endzeliņš bija 2.Saeimas deputāts, sabiedriskais darbinieks, lauksaimnieks, literāts un senatnes pētnieks.

Burtniekos, Burtnieku pagastā esošo Jāņa Vintēna ielu pārsauks par Zandarta ielu, tādējādi iedzīvinot pašvaldības ideju par “Burtnieka zandarta” zīmolu. Pašvaldības mērķis ir attīstīt “Burtnieka zandarta” zīmolu, lai tas kļūtu par atpazīstamu kvalitatīva vietējā produkta simbolu gan lokāli Vidzemē, gan visā Latvijā.

Matīšos, Matīšu pagastā esošo Oktobra ielu pārsaukt par Kārļa Ābeles ielu.

Sedas pilsētā esošo Uzvaras ielu turpmāk sauks par Saules ielu.

Šodien deputāti nolēma pārskatīt priekšlikumu Leona Paegles ielu pārsaukt par Dzirnavu ielu. Ņemot vērā, ka Valmiermuižu, kurā ir Dzirnavu iela, nākotnē varētu iekļaut pilsētas teritorijā, domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) priekšlikumu rosināja vēlreiz izskatīt domes komitejā, meklējot jaunu nosaukumu Paegles ielai.

Deputātu diskusijas raisīja arī priekšlikums Valmiermuižā, Valmieras pagastā esošo Pionieru ielu pārsaukt par Ķīša Pētera ielu. Deputāti rosināja konsultēties ar valodniekiem par nosaukuma pareizu lietojumu.

Izdevumus ēkas adreses/numuru un ielas nosaukumu zīmju iegādei attiecīgā nekustamā īpašuma īpašniekam, kura īpašumam tiek mainīta adrese, segs no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Lēmums par ielu nosaukumu maiņu tika pieņemts, pamatojoties uz Pašvaldību likumu, kas cita starpā noteic, ka dome var piešķirt un mainīt nosaukumus ielām, kā arī likumu “Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā”, lai nosodītu komunistisko totalitāro režīmu, PSRS okupācijas varu, tās veiktos noziegumus un tās īstenoto politiku, kā arī īstenotu vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu – novērstu nepatiesu, neprecīzu un neobjektīvu vēsturisko notikumu atspoguļojumu un godinātu Latvijas tautas veikumu Brīvības cīņās un pretošanos gan komunistiskajai totalitārajai okupācijas varai, kā arī izrādītu cieņu to upuriem.

Pašvaldība bija izveidojusi Ielu nosaukumu izpētes un izvērtēšanas darba grupu, kuru vadīja vēsturnieks Gatis Krūmiņš. Darba grupa pašvaldības deputātiem sniedza savus ieteikumus ielu pārdēvēšanai.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri