Valmieras Ziņas

Valmierā 2018.gadā reģistrētas 245 laulības

2018.gadā Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 245 laulības, tajā skaitā 12 reģistrētas baznīcā. Visvairāk laulības reģistrētas augustā – 60 un septembrī – 38, bet vismazāk martā – četras, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Jaunākajam pārim, kuri reģistrējuši laulību, līgavai un līgavainim bijuši 21 un 22 gadi, vecākajam pārim – 83 un 66 gadi. Joprojām pastāv tendence katru gadu palielināties līgavas un līgavaiņa laulībā stāšanās vecumam. 73,9% laulībās līgavaiņi bijuši vecāki par līgavām. Vislielākā vecuma starpība bijusi 29 gadi. Līgavas bijušas vecākas par līgavaiņiem – 16,7% reģistrētajās laulībās, lielākā vecuma starpība – 15 gadi. Līgavainis un līgava bijuši vienaudži – 9,4% reģistrētajās laulībās.

No visām 2018.gadā Valmierā reģistrētajām laulībām 72 pāros (29,4%) abi laulātie ir valmierieši. 61 laulībā (24,9%) viens no jaunlaulātajiem ir valmierietis, savukārt 112 laulībās (45,7%) neviens no laulātajiem nav Valmieras pilsētas iedzīvotājs. Valmierā laulību bieži izvēlas reģistrēt iedzīvotāji no Smiltenes, Burtnieku, Valkas, Gulbenes un Limbažu novada. Tāpat laulību reģistrējuši arī 18 pāri, kuri ir deklarēti ārzemēs, no tiem 9 Lielbritānijā.

2018.gadā laulībā stājušies pirmo reizi 146 pāri (59,6%), bet otro reizi – 23 pāri (9,4%).

210 pāri izvēlējušies svinīgu laulību reģistrāciju, 23 pāri – juridisku laulības reģistrāciju. 2018.gadā parādījusies tendence nedaudz samazināties svinīgās laulību reģistrācijas skaitam, bet palielināties juridisko laulību reģistrācijas (sarakstīšanās) skaitam. Likums paredz, ka laulību ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām pašvaldības teritorijā ir iespējams reģistrēt, ja tiek nodrošināti laulības reģistrācijai piemēroti apstākļi, to 2018.gadā izvēlējās četri pāri, salaulājoties Valmieras muzeja teritorijā pie dižozola vai Vecpuišu parkā pie koncertzāles “Valmiera”. 2018.gadā laulības reģistrāciju atteica vai uz to neieradās 18 pāri.

“Laulība ir atbildības uzņemšanās par sevi un otru cilvēku, turklāt, ja mūsdienās vīrietis bildina sievieti, tad viņš ir drosmīgs un atbildīgs. 2018.gadā aizvien vairāk laulību reģistrē pāri, kuriem jau ir viens vai divi bērni. Tāpat arī ārzemēs dzīvojošie latvieši lemj par labu laulības reģistrēšanai Latvijā. Savukārt pērnā gada jaunums ir tas, ka pāri cienījamā vecumā, kuri jau ilgu laiku ir dzīvojuši kopā, sākuši reģistrēt laulības,”

2018.gada tendences laulību reģistrēšanā skaidro Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Rita Viļumsone.

No 2019.gada stājās spēkā grozījumi likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz pensijas saņēmēja nāves gadījumā pārdzīvojušajam laulātajam, kurš ir Latvijas Republikas vecuma, invaliditātes, izdienas vai speciālās valsts pensijas saņēmējs, pamatojoties uz viņa pieprasījumu, piešķirt pabalstu 50 procentu apmērā no mirušajam laulātajam saskaņā ar šo likumu piešķirtās pensijas (ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim). Tiesības uz pabalstu būs 12 mēnešus no pensijas saņēmēja nāves dienas, ja pieprasījums iesniegts sešu mēnešu laikā no pensijas saņēmēja nāves dienas. Ja pieprasījums iesniegts vēlāk, tad tiesības uz pabalstu radīsies ne agrāk kā sešus mēnešus pirms pieprasījuma iesniegšanas dienas un būs ne ilgāk kā līdz dienai, kad pagājuši 12 mēneši no pensijas saņēmēja nāves dienas.

Ja personas vēlas reģistrēt laulību, jādodas uz jebkuru dzimtsarakstu nodaļu valstī, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pase vai personas apliecība), uzrakstot iesniegumu (laulību var reģistrēt ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā) un samaksājot valsts nodevu 14 EUR.

Valmieras pilsētas pašvaldība apmaksā laulības svinīgās reģistrācijas ceremonijas maksu tām personām, kuras ir Valmierā deklarētas ne mazāk kā vienu gadu. Šādu lēmumu Valmieras pilsētas pašvaldība pieņēma 2016.gadā, lai stiprinātu ģimenes institūcijas lomu un nozīmi, kā arī ģimenes vērtību sabiedrībā un atbalstītu tās ģimenes, kas Valmieru ir izvēlējušās par savu dzīvesvietu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri