Valmieras Ziņas

Valmierā 15. reizi atzīmēta Rozes diena

Lasīšanas laiks: 6 min

8.marts – Starptautiskā sieviešu diena, Tulpīšu svētki, veca padomju tradīcija – kā nu kuram. Tām sievietēm, kam ir kāda saistība ar Zonta Intenational, 8.marts ir arī Rozes diena. Valmierā šogad tā notika jau 15.reizi, un metālmākslinieka Andra Dukura darināto svečturi rozes formā, kā arī Valmieras Zonta kluba Atzinību saņēma Rudīte Markus, Valmieras 5.vidusskolas direktore, vācu valodas skolotāja, biedrības „Valmieras – Gīterslo reģionu sadarbībai” koordinatore, Valmieras pilsētas pašvaldības „Balva izglītībā 2010” ieguvēja.

Starptautiskā nevalstiskā labdarības organizācija Zonta International dibināta 1919. gadā Bufalo, ASV, Latvijā Zonta organizācijas darbība sākusies 1993. gadā, pašlaik Zonta klubi ir Rīgā, Valmierā, Jelgavā un Ogrē. Valmieras Zonta klubs dibināts 2002. gadā, bet kopš 2006. gada (izņemot 2008. gadu) tiek atzīmēta Rozes diena, kad Zonta kluba Atzinības raksts un metālmākslinieka Andra Vārpas svečturis rozes formā tiek pasniegts izcilai novada vai ar novada dzīvi saistītai sievietei par  ieguldījumu vietējās sabiedrības  attīstībā. Šo balvu savulaik saņēmusi māksliniece Biruta Jansone, uzņēmēja Iveta Boša, latviešu valodas skolotāja un dzejniece Daina Sirmā, laikraksta „Liesma” redaktore un žurnāliste Anta Lāce un daudzas citas enerģiskas sievietes. Pasākums visus šos gadus notiek ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

Šī gada Rozes dienu vadīja Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Anita Apine, vispirms vārdu dodot Valmieras bibliotēkas direktorei un Zonta kluba eksprezidentei Daigai Rokpelnei:

Man ir gods un prieks atklāt 2021. gada Rozes dienu, kad godinām īpašu sievieti, kas darījusi vairāk nekā paredz amata apraksts. Pirms 15 gadiem mēs lauzām stereotipu par Starptautisko sieviešu dienu kā padomju tradīciju. Šī Rozes diena ir jaunā – tiešsaistes formātā, bet pamatvērtības – sieviete un viņas ieguldījums sabiedrības labā nemainās.

Valmieras Europe Direct informācijas centra vadītāja Malva Šķēle akcentēja, ka, neskatoties uz sniegu un aukstumu, šie ir skaisti pavasara svētki, bet tajā pašā laikā pēdējais gads, kad 2020.gada martā sākās pandēmija, ir bijis īpaši smags tieši sievietēm. Veselības jomā 88% strādājošo ir sievietes, ļoti liels īpatsvars ir arī izglītības un tirdzniecības jomā. Ir trīs lielas problēmas, kas satrauc un par kurām jārunā šajā gadā visā Eiropas Savienībā: 1) pārslodze, nevienlīdzīgais darbs, jo pārsvarā tieši sievietēm joprojām jātiek galā gan ar tiešajiem darba pienākumiem, gan mājas darbiem; 2) darba samaksa; 3) vardarbības pieaugums ģimenēs.

Turpinājumā uzstājās Latvijas Zontu klubu stipendijas koordinatore Iveta Rībena. Kopš 2008.gada sadarbībā ar Vītolu fondu katru gadu tiek piešķirta stipendija kādai jaunietei, kas vēlas iegūt labu izglītību. Pagājušajā mācību gadā to saņēma Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolas absolvente Renāte Taurīte, kas tagad studē RTU Arhitektūras fakultātē. Šogad stipendiju saņems kāda jauniete no Ogres.

Rozes dienas turpinājumā 52 tiešsaistes vērotājiem bija iespēja tikties ar šīsdienas galveno vaininieci – Rudīti Markus un noskatīties video, kur klātienē ar rozes svečturi un Zonta kluba Atzinības rakstu Daiga Rokpelne sveic Rudīti, uzsverot viņas plašo sirdi un prātu, ar izcilu un godprātīgu darbu veidojot un stiprinot sadarbību ar Gīterslo apriņķi Vācijā.

Rudīte Markus pateicās par izrādīto godu un darba novērtējumu, bet uzsvēra, ka viņa nav viena:

Liels paldies skolas kolēģiem! Mums ir draudzīgs un saprotošs kolektīvs, kas virzīts uz sadarbību un attīstību, bet pašlaik ļoti pietrūkst skolas pasākumu.

Jau 34.gadu Valmieru varu saukt par savu pilsētu. Pasaulē nav lieku gabaliņu, un arī es esmu viena no Valmieras lielās puzles. Attiecībā uz Gīterslo cilvēkiem varu teikt, ka katra tikšanās bagātina, dod pozitīvu lādiņu, protams, sadarbībai ir arī ekonomisks ieguvums. Paldies pilsētas un novadu aktīvistiem, ar kuriem kopā bijusi iespēja stiprināt šo sadarbību!

Šajā sarežģītajā laikā ikvienam novēlu atrast balansu starp darbu, atpūtu un ģimeni!

Rudīte Markus jau 18 gadus vada 5.vidusskolas saimi. Jau 29 gadus Gīterslo un Valmiera bagātina viena otru ar dažādiem projektiem un darba pieredzi, no tiem 21 gadu koordinatores darbu veic Rudīte Markus.

Nelielā pauzē starp oficiālo daļu un sarunu visi varēja noskatīties video atskatu un atcerēties, kuras sievietes un kurā gadā bijušas Valmieras Zonta kluba  Atzinības laureātes.

Tradicionāli Rozes dienas īpašo viesi izvēlas laureāte, tāpēc šoreiz pēc Rudītes Markus ieteikuma – radio balss, TV šovu un pasākumu vadītājs Valdis Melderis. Šoreiz viņa sarunu tēma – „Izdzīvošanas taktika 2021: ģimene, darbs, tu”, bet pirms tam uzslavas vārdi visām klātesošajām sievietēm:

Klausos un priecājos, cik jaudīgas jūs visas esat! Un patiess prieks, ka mākat šajā laikā uzsist viena otrai uz pleca!

Sarunas ievadā Valdis Melderis atklāj, ka nāk no savas bērnības, no 2018., bet visvairāk no 2019. gada. Abi ar sievu 2018. gadā ar motocikliem veikuši tūkstošiem garu pārbraucienu pa Ameriku, bet 2019. gads bijis episks, ģeniāls, fantastisks, izcils, lielisks – piedalījies starptautiskās konferencēs un festivālos Monako, Stokholmā, Slovēnijā, un tad pienācis 2020. gada 12. marts…

Turu rokās savu izcilā pasākuma vadītāja diplomu un domāju, kur es to varētu uzspraust? Jo tajā brīdī tam ir nulles vērtība!

Valdis Melderis kā radio balss ir pieradis, ka neredz savus klausītājus, un arī pašam nav jāiespringst, kā izskatās, tomēr tiešsaistes pasākumos vienmēr ģērbjoties savā parādes žaketē, labākajos džinsos un kurpēs – ja nu kamera apgāžas… Par savu un citu pieredzi vebināros viņš dalījās ar komiskiem atgadījumiem iz dzīves – pašam īsi pirms vebināra apgāzusies krūze ar latte un viņš parādījies kadrā ar lupatu rokās, otrā reizē 5 minūtes norunājis ar izslēgtu mikrofonu, bet vēl kādā reizē ignorējis brīdinošās telefona gaismiņas un 15 minūtes norunājis pa tukšo – izrādās, jau pirmajā minūtē uzkāries internets… Ļoti svarīgs ir arī fons, ko kamerā redz citi. Tas var palīdzēt uztvert informāciju, bet var arī nojaukt galveno domu. Valdis Melderis dalās ar pēdējā gada atziņām:

Visa mana iepriekšējā pieredze neko nedod, viss jāsāk no nulles! Nevajag iespringt uz ideālu un nevajag uztvert sevi pārāk nopietni – kā būs, tā būs, kad būs, tad būs! Labāk ir dot sev atlaidi, izturēt šo grūto posmu, nevis censties būt ideālam un nojūgties. Nekad neesmu tik daudz mācījies no saviem bērniem, tāpēc vajag visu laiku uzturēt ar viņiem labas attiecības… Un nevajag aizbildināties ar laika trūkumu, katrs var atrast 30 sekundes, lai samīļotu otru, lai ir sajūta, ka tevi mīl. Mums mājās svarīgs arī mammas moratorijs – kad sieva atnāk no darba, bērniem 30 minūtes viņa jāliek mierā un tikai tad drīkst mesties virsū ar saviem jautājumiem un problēmām (laba ideja!).

Valdis Melderis dalījās arī ar savu pieredzi radio, kur svarīgs ir normalitātes garants, miera osta: Ir viegli krist panikā un lamāt valdību, bet ir jādomā, ko darīt. Neslēpsim to, ka ir slikti, bet arī neteiksim visas sliktās ziņas vienā dienā, neapkrausim sevi ar lēmumu pieņemšanu. Reizēm ir svarīgi ievērot Skārletas principu – par to es domāšu rīt! Tāpat ir svarīgi komunicēt ar citiem nevis “high level”, bet “eyes level” – tātad nevis augstā, bet acu līmenī.

Tāpat kā mums visiem, arī Valdim Melderim pietrūkst apskāvienu, dzīvās auditorijas. Tā kā viņam mājās ir trīs dāmas, vēl arī mamma un māsa, kā arī darba kolēģes, Valdis Melderis atzīstas, ka pietrūkst īstu “tusiņu ar večiem”, draugu kompānijas.

Pasākuma ievadā un arī nobeigumā relaksējošus brīžus instrumentālās mūzikas izpildījumā sniedza grupas “Dzelzs Vilks” mūziķis Kaspars Tobis, pirms un pasākuma laikā aizkadra lietas kārtoja Valmieras bibliotēkas direktores vietniece Kristīne Kīna.

Uz tikšanos Rozes dienā nākamgad!

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā vienam miljonam klientu pieslēgumu visā Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12. Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1160,00 EUR līdz 1330,00 EUR bruto mēnesī. Mēs Tev uzticēsim veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos Piesakies, ja Tev ir vispārējā vidējā izglītības valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) pieredze tehnikas remontā B, BE, C un CE grupas autovadītāja apliecība TR 2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 12.10.2022. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu: darbs@sadalestikls.lv Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS “Sadales tīkls” veikto personas datu apstrādi var iepazīties šeit: AS “Sadales tīkls” personas datu apstrādes principi pretendentu atlases procesos. Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB “Enerģija”, www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz e-pastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-12 Kontaktpersona: darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā saimniecības vadītāju (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • atbildīgi organizēt un veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagastā; • nodrošināt Valmieras pagasta publiskās teritorijas labiekārtošanu un vides sakopšanu; • rūpēties par Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības objektu un materiālo vērtību apsaimniekošanu un saglabāšanu; • nodrošināt un koordinēt Valmieras pagastā esošo Pašvaldības ēku un telpu uzturēšanai nepieciešamo plānoto un ārkārtas remontdarbu veikšanu; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas valsts valodas zināšanas; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas organizatora un laika plānošanas prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 8.mēnešalgu grupai no 745 EUR līdz 945 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums saimniecības vadītāja/-s Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 26434663 vai 29388422. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • fiziska izturība; • vēlams traktortehnikas vadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 750 līdz 865 EUR atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10

Mūsu partneri