Valmieras Ziņas

Pirmdien Vidzemē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divos mežu ugunsgrēkos

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 2. maija plkst. 6.30 līdz 3.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu (no tiem divi kūlas ugunsgrēki un divi meža ugunsgrēki), divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 16.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Dzērbenes pagastu, kur  dega divstāvu ēka 75m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Notikuma vietā strādāja 10 Cēsu, Piebalgas un Ērgļu ugunsdzēsēji glābēji, notikumam bija piesaistītas četras autocisternas. Plkst. 19.55 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 23.14 izsaukums tika saņemts uz Akmens ielu Cēsīs, kur četrsstāvu dzīvojamā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Par piedūmojumu mājoklī bija signalizējis dūmu detektors.

Izglābšanās ugunsgrēkā ir atkarīga no savlaicīgas nelaimes pamanīšanas, kā arī ātras un pareizas rīcības. Ugunsgrēku savlaicīgi pamanīt palīdz dūmu detektors, kas ar skaļas skaņas palīdzību informē par izveidojušos sadūmojumu, tādējādi sniedzot iespēju savlaicīgi evakuēties no mājokļa un informēt ugunsdzēsējus glābējus par notikušo. Izceļoties ugunsgrēkam, nekavējies un zvani 112!

Vakar plkst. 14.46 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur dega kūla 50m2 platībā un dēļu kaudze 6m2 platībā. Plkst. 15.33 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Vakar Vidzemē dzēsts kūlas ugunsgrēks arī Ezera ielā Valmierā  2m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās).

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Vakar Vidzemē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī divos mežu ugunsgrēkos. Plkst. 16.03 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Strenčiem, kur dega meža zemsedze un skaidas 900m2 platībā, savukārt plkst. 19.54 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega kūla 3 hektāru lielā platībā, meža zemsedze 2000m2 platībā, kā arī riepas 2m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 83 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 29 bija kūlas ugunsgrēki un četri meža ugunsgrēki, 26 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri