Valmieras Ziņas

Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – foto un māla tandēms

Tuvojoties valsts 101.dzimšanas dienai, visā Latvijā notiek dažādi pasākumi. Piektdien, 15.novembrī, Vaidavas kultūras un amatniecības centra 2.stāvā tika atklātas divas izstādes –  keramiķes Sanitas Mickus jubilejas izstāde “Māla varā” un fotogrāfa Aivara Buža fotoizstāde “Es mīlu Tavu foto”, bet ēkas 1.stāvā apmeklētāji joprojām var apskatīt foto izstādi „Ziedi”.

Pasākums sākās ar divām skanīgām Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes dziesmām „Paši skaistākie vārdi” un „Trīs zvaigznes”, ko izpildīja jauktais koris “Vaidava” Ineses Sudrabas vadībā, bet īpaši Sanitai skanēja Renāra Veličko dziesma par sniegu, sapņiem un ilgām. Sarunā abu izstāžu māksliniekus iesaistīja kultūras centra vadītāja Inita Jurgenberga, keramiķei uzdodot arī jautājumu, vai ir gāzti podi.

Sanita ieprecējusies, dzīvo un strādā Rīgā, taču izstādes atklāšanā viņa ar siltām atmiņām dalījās par pirmo inficēšanos ar mālu Vaidavā 15 gadu vecumā. Viņa ne mirkli nav nožēlojusi, ka pievērsusies keramikai. Savulaik gan ir bijušas domas par braukšanu prom, bet māls saucis atpakaļ, devis spītību turpināt. Vaidavā Sanitu kārtīgi izdresējuši, darbi bija jātaisa kvantumā, tagad savā darbnīcā Sanita vairāk eksperimentē gan ar formām, gan apdedzināšanas tehniku.

Aivars Bužs sevi nesauc par mākslinieku, viņš vienkārši fotografē to, ko redz sev apkārt Dikļos, iemūžina mirkļus no dažādiem svētkiem un pasākumiem. Šajā izstādē ir pēdējā laikā tapušie darbi – gadalaiki, Kocēnu novada cilvēki, folkloras un citi kultūras pasākumi. Aivars kopā ar Maldu atcerējās fotografēšanas sākumu pirms 6-7 gadiem, kad salauzti 3 mazie Canoniņi, līdz nopirkts lielais fotoaparāts. Aivars ir pateicīgs gan Initai par uzaicinājumu piedalīties izstādē, gan Aleksejam Koziņecam un Šalkonim Ozoliņam par palīdzību izstādes sagatavošanā, tāpat arī Vitautam Staņam un biedrībai „Valmieras atspulgs”, kas palīdzējuši viņam augt un pilnveidoties.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020.gada 14.decembrim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-14 Kontaktpersona: CV, motivāc.vēstuli un izgl.dok.kopiju iesniegt sūtot uz buratino@valmiera.edu.lv, t.29151878.

Mūsu partneri