Valmieras Ziņas

Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – foto un māla tandēms

Tuvojoties valsts 101.dzimšanas dienai, visā Latvijā notiek dažādi pasākumi. Piektdien, 15.novembrī, Vaidavas kultūras un amatniecības centra 2.stāvā tika atklātas divas izstādes –  keramiķes Sanitas Mickus jubilejas izstāde “Māla varā” un fotogrāfa Aivara Buža fotoizstāde “Es mīlu Tavu foto”, bet ēkas 1.stāvā apmeklētāji joprojām var apskatīt foto izstādi „Ziedi”.

Pasākums sākās ar divām skanīgām Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes dziesmām „Paši skaistākie vārdi” un „Trīs zvaigznes”, ko izpildīja jauktais koris “Vaidava” Ineses Sudrabas vadībā, bet īpaši Sanitai skanēja Renāra Veličko dziesma par sniegu, sapņiem un ilgām. Sarunā abu izstāžu māksliniekus iesaistīja kultūras centra vadītāja Inita Jurgenberga, keramiķei uzdodot arī jautājumu, vai ir gāzti podi.

Sanita ieprecējusies, dzīvo un strādā Rīgā, taču izstādes atklāšanā viņa ar siltām atmiņām dalījās par pirmo inficēšanos ar mālu Vaidavā 15 gadu vecumā. Viņa ne mirkli nav nožēlojusi, ka pievērsusies keramikai. Savulaik gan ir bijušas domas par braukšanu prom, bet māls saucis atpakaļ, devis spītību turpināt. Vaidavā Sanitu kārtīgi izdresējuši, darbi bija jātaisa kvantumā, tagad savā darbnīcā Sanita vairāk eksperimentē gan ar formām, gan apdedzināšanas tehniku.

Aivars Bužs sevi nesauc par mākslinieku, viņš vienkārši fotografē to, ko redz sev apkārt Dikļos, iemūžina mirkļus no dažādiem svētkiem un pasākumiem. Šajā izstādē ir pēdējā laikā tapušie darbi – gadalaiki, Kocēnu novada cilvēki, folkloras un citi kultūras pasākumi. Aivars kopā ar Maldu atcerējās fotografēšanas sākumu pirms 6-7 gadiem, kad salauzti 3 mazie Canoniņi, līdz nopirkts lielais fotoaparāts. Aivars ir pateicīgs gan Initai par uzaicinājumu piedalīties izstādē, gan Aleksejam Koziņecam un Šalkonim Ozoliņam par palīdzību izstādes sagatavošanā, tāpat arī Vitautam Staņam un biedrībai „Valmieras atspulgs”, kas palīdzējuši viņam augt un pilnveidoties.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri