Valmieras Ziņas

Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – foto un māla tandēms

Tuvojoties valsts 101.dzimšanas dienai, visā Latvijā notiek dažādi pasākumi. Piektdien, 15.novembrī, Vaidavas kultūras un amatniecības centra 2.stāvā tika atklātas divas izstādes –  keramiķes Sanitas Mickus jubilejas izstāde “Māla varā” un fotogrāfa Aivara Buža fotoizstāde “Es mīlu Tavu foto”, bet ēkas 1.stāvā apmeklētāji joprojām var apskatīt foto izstādi „Ziedi”.

Pasākums sākās ar divām skanīgām Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes dziesmām „Paši skaistākie vārdi” un „Trīs zvaigznes”, ko izpildīja jauktais koris “Vaidava” Ineses Sudrabas vadībā, bet īpaši Sanitai skanēja Renāra Veličko dziesma par sniegu, sapņiem un ilgām. Sarunā abu izstāžu māksliniekus iesaistīja kultūras centra vadītāja Inita Jurgenberga, keramiķei uzdodot arī jautājumu, vai ir gāzti podi.

Sanita ieprecējusies, dzīvo un strādā Rīgā, taču izstādes atklāšanā viņa ar siltām atmiņām dalījās par pirmo inficēšanos ar mālu Vaidavā 15 gadu vecumā. Viņa ne mirkli nav nožēlojusi, ka pievērsusies keramikai. Savulaik gan ir bijušas domas par braukšanu prom, bet māls saucis atpakaļ, devis spītību turpināt. Vaidavā Sanitu kārtīgi izdresējuši, darbi bija jātaisa kvantumā, tagad savā darbnīcā Sanita vairāk eksperimentē gan ar formām, gan apdedzināšanas tehniku.

Aivars Bužs sevi nesauc par mākslinieku, viņš vienkārši fotografē to, ko redz sev apkārt Dikļos, iemūžina mirkļus no dažādiem svētkiem un pasākumiem. Šajā izstādē ir pēdējā laikā tapušie darbi – gadalaiki, Kocēnu novada cilvēki, folkloras un citi kultūras pasākumi. Aivars kopā ar Maldu atcerējās fotografēšanas sākumu pirms 6-7 gadiem, kad salauzti 3 mazie Canoniņi, līdz nopirkts lielais fotoaparāts. Aivars ir pateicīgs gan Initai par uzaicinājumu piedalīties izstādē, gan Aleksejam Koziņecam un Šalkonim Ozoliņam par palīdzību izstādes sagatavošanā, tāpat arī Vitautam Staņam un biedrībai „Valmieras atspulgs”, kas palīdzējuši viņam augt un pilnveidoties.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Seda” aicina darbā “Kravas automobiļa vadītāju" (prof.kods 8332 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Darbs patstāvīgs, uz nenoteiktu laiku. Kūdras produkcijas pārvadāšana. Uzturēt tehniskā kartībā kravas automobili, nodrošinot efektīvu un drošu ikdienas darbu. Prasības: Vadītāja apliecība – attiecīgās kravas a/m (Scania 114L) kategorijas, 95.kods. Tehniskās zināšanas par kravas automobiļiem. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Darba alga no EUR 55 līdz EUR 63 / par vienu darba maiņu (darba maiņa saskaņā ar MK noteikumiem nr.474). Darba laika veids: normālais darba laiks, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikšanās: savu CV ar norādi "Kravas automobiļa vadītājs" sūtīt uz info@seda.lv līdz 10.01.2020. Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās no 8:00 -17:00 uz tālruni 64722113. Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, "Lakstīgalas", Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Ausekļa ielā 29, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Ausekļa ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri