Valmieras Ziņas

Vai esat dzirdējuši stāstus par gultas pārklāja neparastajām īpašībām?

Vai kādreiz esat aizdomājušies kādu dzīvi dzīvo lietas, kad novēršat skatu no tām? Īpaši guļamistabā – īpašajā māju zonā, kurā nakts laikā, pateicoties sapņiem, gaiss kļūst biezāks, savukārt, tuvojoties rītam, tas sāk kliedēties.

Apkārt vēl tumšs, pa mazu spraudziņu istabā ienāk gaisma. Tā gultas pārklājam ir kā zīme, ka, lūk, šādi katru dienu sākas tā pienākumu laiks, kad ar vienu mājienu tas tiek uzklāts uz gultas, gluži kā taurenis notupstas uz zieda, pārklājs apņem gultu, turpinot istabas rakstu spēli, ietinoties interjerā tā, ka putekļiem un citiem maziem radījumiem, kas tā iecienījuši gultas veļu, gulta paliek nesaskatāma. Īsts mikro pasaules panikas cēlājs.

Tomēr gultu ievēro lielākie iedzīvotāji. Tādi, kuri saimniekiem izejot pa durvīm, uz īsu laiku kļūst par māju karaļiem, kas zina vislabākās vietas, kur kaulu grauzt ir visgardāk. Gultas pārklājs vilina arī tos, kas apmeklē skolu un pēc stundām ir iecienījuši pusdienot nevainojamo ģeometrisko figūru ieskauti. Šādi norit līdzību meklēšana starp picu un pārklāja ģeometrisko rakstu īpatnībām. Tomēr gultu saimniekiem nebūtu jābaidās. Pārklājs – īstais guļamistabas misionārs, kas priecē ar saviem rakstiem un veicina iztēli, savukārt fiziskās īpašības nosargā citu labākās īpašības.

Gultas pārklājs ir kā narciss (pat tad, ja tas nav rakstos sastopams), ar kopšanas prioritāšu instrukciju. Tas nepacietīgi gaida līdz varēs kļūt par guļamistabas interjera daļu, pēdējo puzles gabaliņu. Un kā gan iespējams bez tā iztikt? Nevar. Guļamistabā valdītu sajukums. Matracis un viss gultas veļas komplekts kļūtu nemierīgi. 

Tikai iedomājieties, nesaklāta gulta dienas laikā kļūst par guļamistabas epicentru un visas acis vērstas tikai uz to, visi ceļi ved uz gultu, uz atvērtu un mīkstu, uz paralēlām pasaulēm aicinošu gultu. Spilvenu kari, palagu svārki, segu teltis un matracis, kas pārtop batutu parkā… Protams, no šī nepasargās ne pārklāja bruņas, ne tā iedvesmu raisošās vai teleportēšanas īpašības, ja vēlme pacelties augstāk ir varenāka par visu.

Kas tālāk? Pārklājs sevī uzsūc kopējo guļamistabā valdošo emociju, tas uztver trauksmi, jo atrašanās ne savā vietā vienmēr nozīmē paaugstinātu bīstamības līmeni, kas ir signāls par kopējās guļamistabas atmosfēras pārmaiņām. Kas notiks ar tā draugiem – segu, spilvenu, pārvalkiem un pārējiem, ja bailes sāks pildīties?

Par laimi, šoreiz viss ir citādāk. Iekšējās intuīcijas vadīts un guļamistabas dalībnieku motivēts, tas noslīd no skapja plauktiņa un izritinās visā savā greznumā. Tam ir jāīsteno sava misija – pasargāt un saglabāt tīru matraci un gultas veļu, tam ir jāizstaro skaistums un jābūt mundram.

Tieši tāds ir gultas pārvalks. Tas ietaupa gultas saimnieku laiku, pat 12. stāvā ienes ziedu dārza dvesmu, tas var būt jestrs, apburošs, grezns un visus aicinošs. 

Šoreiz viss ir citādāk, jo pārklājs kā vienmēr atrodas savā vietā. Tāpēc visi tā draugi var būt mierīgi un droši, kamēr saimnieka sapņi mudina neaizmirst par pārklāja likšanu lietā līdz nakts aicinās ietīties savos apskāvienos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri