Valmieras Ziņas

Vai esat dzirdējuši stāstus par gultas pārklāja neparastajām īpašībām?

Vai kādreiz esat aizdomājušies kādu dzīvi dzīvo lietas, kad novēršat skatu no tām? Īpaši guļamistabā – īpašajā māju zonā, kurā nakts laikā, pateicoties sapņiem, gaiss kļūst biezāks, savukārt, tuvojoties rītam, tas sāk kliedēties.

Apkārt vēl tumšs, pa mazu spraudziņu istabā ienāk gaisma. Tā gultas pārklājam ir kā zīme, ka, lūk, šādi katru dienu sākas tā pienākumu laiks, kad ar vienu mājienu tas tiek uzklāts uz gultas, gluži kā taurenis notupstas uz zieda, pārklājs apņem gultu, turpinot istabas rakstu spēli, ietinoties interjerā tā, ka putekļiem un citiem maziem radījumiem, kas tā iecienījuši gultas veļu, gulta paliek nesaskatāma. Īsts mikro pasaules panikas cēlājs.

Tomēr gultu ievēro lielākie iedzīvotāji. Tādi, kuri saimniekiem izejot pa durvīm, uz īsu laiku kļūst par māju karaļiem, kas zina vislabākās vietas, kur kaulu grauzt ir visgardāk. Gultas pārklājs vilina arī tos, kas apmeklē skolu un pēc stundām ir iecienījuši pusdienot nevainojamo ģeometrisko figūru ieskauti. Šādi norit līdzību meklēšana starp picu un pārklāja ģeometrisko rakstu īpatnībām. Tomēr gultu saimniekiem nebūtu jābaidās. Pārklājs – īstais guļamistabas misionārs, kas priecē ar saviem rakstiem un veicina iztēli, savukārt fiziskās īpašības nosargā citu labākās īpašības.

Gultas pārklājs ir kā narciss (pat tad, ja tas nav rakstos sastopams), ar kopšanas prioritāšu instrukciju. Tas nepacietīgi gaida līdz varēs kļūt par guļamistabas interjera daļu, pēdējo puzles gabaliņu. Un kā gan iespējams bez tā iztikt? Nevar. Guļamistabā valdītu sajukums. Matracis un viss gultas veļas komplekts kļūtu nemierīgi. 

Tikai iedomājieties, nesaklāta gulta dienas laikā kļūst par guļamistabas epicentru un visas acis vērstas tikai uz to, visi ceļi ved uz gultu, uz atvērtu un mīkstu, uz paralēlām pasaulēm aicinošu gultu. Spilvenu kari, palagu svārki, segu teltis un matracis, kas pārtop batutu parkā… Protams, no šī nepasargās ne pārklāja bruņas, ne tā iedvesmu raisošās vai teleportēšanas īpašības, ja vēlme pacelties augstāk ir varenāka par visu.

Kas tālāk? Pārklājs sevī uzsūc kopējo guļamistabā valdošo emociju, tas uztver trauksmi, jo atrašanās ne savā vietā vienmēr nozīmē paaugstinātu bīstamības līmeni, kas ir signāls par kopējās guļamistabas atmosfēras pārmaiņām. Kas notiks ar tā draugiem – segu, spilvenu, pārvalkiem un pārējiem, ja bailes sāks pildīties?

Par laimi, šoreiz viss ir citādāk. Iekšējās intuīcijas vadīts un guļamistabas dalībnieku motivēts, tas noslīd no skapja plauktiņa un izritinās visā savā greznumā. Tam ir jāīsteno sava misija – pasargāt un saglabāt tīru matraci un gultas veļu, tam ir jāizstaro skaistums un jābūt mundram.

Tieši tāds ir gultas pārvalks. Tas ietaupa gultas saimnieku laiku, pat 12. stāvā ienes ziedu dārza dvesmu, tas var būt jestrs, apburošs, grezns un visus aicinošs. 

Šoreiz viss ir citādāk, jo pārklājs kā vienmēr atrodas savā vietā. Tāpēc visi tā draugi var būt mierīgi un droši, kamēr saimnieka sapņi mudina neaizmirst par pārklāja likšanu lietā līdz nakts aicinās ietīties savos apskāvienos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020.gada 14.decembrim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-14 Kontaktpersona: CV, motivāc.vēstuli un izgl.dok.kopiju iesniegt sūtot uz buratino@valmiera.edu.lv, t.29151878.

Mūsu partneri