Valmieras Ziņas

Uz Valmieras 5. vidusskolas garāžas sienas tapis košs absolventa grafiti

Lasīšanas laiks: 5 min

Pagājušajā nedēļā, kad laiks bija vēss, lietains un pārsvarā pelēcīgs, uz Valmieras 5.vidusskolas garāžas sienas tapa spilgts un pamanāms grafiti. Tā autors ir skolas 1999.gada absolvents Kristaps Auzenbergs.

Kā pastāstīja Valmieras 5.vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Daila Ranše, šis mākslas objekts tapis, piedaloties Valmieras pilsētas pašvaldības izsludinātajā kultūras projektu konkursā, kurā V5.V 11.b klase, kas apgūst kultūrizglītības programmu, iesniedza savu plānu „Pavasara svētki”. Tas bija viens no pieciem projektiem, kas tika apstiprināts un ieguva finansējumu – 1000 eiro.

Vīzija par garāžas uzfrišināšanu radusies jau 2019.gadā, kad 5.vidusskola gatavojās savai 80 gadu jubilejai, taču tobrīd kaut kas nesanāca, ideja tika atlika uz vēlāku laiku un, lūk, 2021.gadā tā ir realizēta! Gleznojumam gan bija jābūt gatavam aprīlī – Mākslas mēnesī, bet darbi iesniedzās maijā. Daila Ranše stāsta, ka projektā dažādos veidos tika iesaistīts gandrīz viss skolas kolektīvs: 1.-4.klases skolēni sakopa bērzu birztaliņu un zīmēja savas idejas, 5.-6.klases skolēni gatavoja putnu būrīšus, bet 7.-8.klases skolēni piedalījās Kristapa Auzenberga rīkotajās grafiti meistarklasēs.

Kad satiekos ar mākslinieku, ir pabeigts četru (slapju) dienu darbs, un Kristaps dodas atpakaļ uz Rīgu. Apsēžamies uz soliņa turpat skolas pagalmā.

Kad sāki zīmēt? Vai esi beidzis arī mākslas skolu?

Zīmēju visu laiku, bet mākslas skolā neesmu mācījies. Jau bērnībā ļoti patika žurnāls „Dadzis” un Gunāra Bērziņa karikatūras, bieži tika šķirstītas Bidstrupa un Margaritas Stārastes grāmatas. Man arī paveicās, ka skolās bija ļoti meistarīgas zīmēšanas skolotājas. Pirmās divas klases mācījos Kocēnu pamatskolā, tad pārcēlos uz Salacgrīvu, bet vidusskolas gadus pavadīju Valmierā – tas bija mākslas, meiteņu un trakais „The Prodigy” laiks. Vairākus gadus esmu mācījies Rīgā par grimētāju, vizāžistu, tetovētāju, pāris gadus strādāju „Dadzī”. Grafiti ievilka tā nemanāmi. Cēsīs ir apzīmēti moči, kopā ar Viesturu Holanderu tapa lielākais darbs Rīgas Centrāltirgū. Vēl studijas „Rija” kursos pie Roberta Cinkusa mācījos animāciju.

Tev ir paveicies, ka hobijs ir arī darbs. Tas ir talants?

Jā, par hobiju un darbu tā var teikt. Bet vai talants? Vairāk tas ir darbs, ļoti pamatīgs, laikietilpīgs darbs. Var jau būt, ka kaut kas ir arī no kosmosa. Un vēl ir vajadzīga milzīga pacietība. Ģimenē neviens nezīmēja, tagad zīmē arī meita.

Kā ir ar šo darbu uz garāžas sienas? Kā ar ideju, lietus netraucēja?

Sākumā bija skice uz papīra, planšetē. Vajadzēja kaut ko saistībā ar skolu, ar Valmieru. Svarīgi bija arī to noteiktā mērogā dabūt uz sienas. Grafiti krāsām lietus netraucē, tās uzreiz nožūst. Mazākie zīmējumi uz citām sienām radās, improvizējot uz vietas, iepriekš neplānojot, bija jāaizkrāso arī vecie. Piemēram, uz stadiona pusi tapa zīmējums, kā zaķis skrien pakaļ gliemezim… Labi, ka tagad Rīgā ir speciālais veikals, kur var nopirkt visu – augsta spiediena aerosolus, dažādus uzgaļus, visu toņu krāsas, arī zelta, sudraba, luminiscējošās, ar rūsas efektu…

Vai esi skaitījis savus darbus un ilustrētās grāmatas?

Kādreiz skaitīju. Karikatūras saskaitīju līdz 2000, bet tad vairāk ne, sajuka… Grāmatiņas ir kādas septiņas, vairāk sadarbība ar „Jumavas” izdevniecību.

Izņemot grafiti, darbs tomēr ir diezgan sēdošs un vienveidīgs. Vai tev ir arī kādas fiziskas aktivitātes, citi hobiji?

Kādreiz patika braukt ar riteni, tagad hobijs ir gulēšana…

Vai Covid laiks ir kaut kādā veidā ietekmējis Tavu darbu?

Nē, īpaši ne, joprojām darbs dzen darbu! Man jau termiņš deg Minhauzena muzejā, neliek mieru… (tur jau ir Kristapa darbi – S.G.). Grafiti varu zīmēt, mājās komiksus arī, vienīgi izpaliek ballītes un kāzas. Agrāk vienā vakarā bija pat pa divām ballītēm, zīmēju karikatūras, tagad tas nenotiek.

Bet paralēli sarunai, turpat uz soliņa, izmantojot blociņu un pildspalvu, dažās minūtēs top mana karikatūra…

Ieskatoties Kristapa publicēto darbu vēsturē, kā pirmā jāmin sadarbībā ar Ivetu Kreišmani ilustrētā grāmata “Ievads psiholoģijā” un Andra Šķēles grāmata “Sveiks, kurmi!” (abas 2000.gadā). Kristaps tikko bija beidzis vidusskolu! Jautrs un asprātīgs komiksu stāsts iz savas un draugu dzīves ir grāmata “Mani ne-darbi” (2012). Tad seko virkne dažādu autoru skaistu bērnu grāmatiņu, kas iespiestas izdevniecībā “Jumava”: „Meža detektīvs” „Pupuķa Ukša dziesmu svētki” (2017), „Aiztaisi logu, tēti!”, „Paņem mani sev līdzi!”, „Rotaļas un rotaļlietas”, „Ziemassvētku vecītis Rīgā” (visas 2018.gadā!), „Traktora Ervīna piedzīvojumi” (2020). Kristapa zīmējumi ir arī Arnolda Auziņa grāmatā “Kā pliks pa nātrēm” (2019), bet sadarbībā ar Pēteri Bolšaiti ilustrēta anekdošu grāmata pieaugušajiem „Bet toreiz vēl bija…” (2020). Jāteic – diezgan ražīgi strādāts!

Psiholoģe Iveta Kreišmane atceras, ka Kristapa talantu pamanījusi savās psiholoģijas stundās. Kad vajadzēja iesniegt kontroldarbus, Kristapam tie bijuši zīmējumu veidā. Viņš tik lieliski uztvēra un precīzi attēloja cilvēku raksturus un emocijas, ka bija jāliek desmitnieki! Kad vajadzēja ilustrēt grāmatu “Ievads psiholoģijā”, Ivetai neesot bijis divu domu – tas būs Kristaps! Vēl Iveta Kauguru Tautas namā vairākus gadus vadīja dramatisko pulciņu, Kristaps ir zīmējis arī dekorācijas izrādēm. Savukārt Kristapa bijusī audzinātāja Jeļena Maksimceva savu audzēkni atceras kā ļoti sirsnīgu un sevī vērstu skolēnu. Lai arī Kristaps ieradies no citas skolas, bijis ļoti kluss un daudz nav runājis, ar savu domīgo smaidu viņš ātri iekļāvies klases kolektīvā. Citi klases un skolas biedri Kristapu vairāk ievērojuši Popielā, kur Kristaps kopā ar citiem skolēniem ļoti kvalitatīvi atveidoja jau pieminēto grupu „The Prodigy”, bet jaunieša zīmēšanas talants citus pārsteidzis 11.klasē. Domājot, kā apsveikt 12.klasi, viņš uzzīmējis visas klases kopbildi. Kā personību viņš pilnībā sevi izveidoja pats – tā uzskata audzinātāja.

Par Kristapu jau pirms pieciem gadiem bija raidījums „Latvijas stāstiPersonības”, bet pa šiem gadiem paveikto darbu skaits krietni pieaudzis. https://www.valmieraszinas.lv/latvijas-stasti-personibas-kristaps-auzenbergs/.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri