Valmieras Ziņas

Uz dzīvas uguns top alus, maize un kūpināta gaļa

Vidzemes Uzņēmēju dienu izstādē apmeklētājus priecēs “Raiskuma Labumu Darītavas” produkcija. Par uzņēmumu un tā piedalīšanos gaidāmajā pasākumā pastāstīja pārstāvis Jānis Osītis.

Kā tika uzveidots jūsu uzņēmums?

Sākums “Raiskumietim” bija 2012.gadā, kad sakrita vairāki apstākļi, satikām īstos cilvēkus īstajā laikā un vietā. Pamatā jau ir tas, ka mums garšo alus un patīk tā darināšanas tradīcijas. Dzērienu ražot sākām 2015. gada pavasarī. Trīs gados ir izlolota un uzbūvēta alus darītava fantastiskā vietā Raiskumā. Šobrīd mūsu uzņēmumā tiek nodarbināti seši cilvēki.

Ko ražo “Raiskuma Labumu Darītavā”?

Ražojam alu, maizi un kūpinām gaļu. ‘’Raiskumietis” ir dzīvais alus, visi tā darīšanas cikli ir absolūti dabīgi, neko neregulē datorizētas iekārtas. Viss ir aldara Aivja rokās un sajūtās. Interesantākais, ka alus vārāmais katls tiek kurināts ar malku, un aldaris iepraktizējies noturēt vajadzīgo temperatūru. Arī viss pārējais process ir pilnībā manuāls, līdz pat gatava miestiņa iepildīšanai pudelē un etiķetes piestiprināšanai. Pirmajam – gaišajam “Raiskumietim” ir pievienojies arī tā brālis – tumšais “Raiskumietis” un alus kokteilis ‘’ķirsītis’’.

Kā notiek maizes ražošana?

Tāpat kā alu, arī maizi cepam ar malku kurināmā krāsnī. Viss process ir roku darbs, ar mīlestību tiek veidots katrs kukulītis. Šobrīd tiek cepta īstā rudzu rupjmaize, saldskābmaize un augļu maize.

Kādu produkciju vēl piedāvājat?

Paralēli alus un maizes ražošanai reizi nedēļā kūpinām gaļu, kas pagaidām vairāk tiek realizēta mūsu novada veikalos. Nākotnē plānojam ražot arī cepumus. Pirmie jau ir tapuši – Auzu pārslu cepumi ar bērnības garšu.

Kādi ir uzņēmuma attīstības plāni?

Nākotnē plānojam attīstīt jaunus produktus. Mūsu mērķis ir ražot kvalitatīvu produktu, kas garšo pašiem un patērētājiem, tāpēc jaunumus radām pamazām un pārdomāti.

Šobrīd vairāk fokusējamies uz vietējā tirgus apzināšanu. Pašreiz mūsu ražošanas jaudas ir tādas, ka vasarā nespējam nodrošināt visiem gribētājiem alu. Protams, esam domājuši arī par eksportu. Lai mazliet saprastu citu valstu tirgu un ārzemju klientus, esam bijuši uz vairākām izstādēm ārpus Latvijas, kur tirgojām mūsu alu. Saņēmām daudz labu atsauksmju.

Kā nolēmāt piedalīties izstādē “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2017”?

‘’Vidzemes Uzņēmēju dienās’’ piedalīsimies otro reizi. Pagājušajā gadā guvām daudz pozitīvu atsauksmju no izstādes dalībniekiem, kas arī ir iemesls, kāpēc piedalīsimies atkal.

Kā prezentēsiet sevi gaidāmajā pasākumā?

Šogad prezentēsim sevi kā kvalitatīvu un baudāmu produktu ražotni no Raiskuma. Mums garšo pašu labumi, un mēs ar tiem lepojamies.

Ko gribētu novēlēt izstādes dalībniekiem un organizatoriem izstādes divdesmitgadē?

Visiem izstādes dalībniekiem novēlam, lai viņi var lepoties ar savu produktu vai pakalpojumu! Izstādes organizatoriem – tādus dalībniekus.

 

Alkohola  lietošanai ir negatīva ietekme uz veselību.

Alkoholiskos dzērienus ir aizliegts pārdot, iegādāties un nodot nepilngadīgām personām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri