Valmieras Ziņas

URDA – vides izglītība ar jauniem izaicinājumiem un teicamiem rezultātiem

Lasīšanas laiks: 3 min

Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” (URDA), kas ir SIA “ZAAO” (ZAAO) vides izglītības realizēšanas vieta, noslēdz mācību gadu. Tas aizvadīts pielāgojoties esošajai situācijai – atrodot efektīvus veidus attālinātām nodarbībām un iedrošinot iesaistīties vides izziņā, saņemot norādes interneta vidē.

URDA vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča: “Šis mācību gads mums visiem bijis izaicinājumu pilns un novērtējam, ka gan skolas, gan pirmsskolas spēja pielāgoties un mācīties par vidi arī tiešsaistē un ka interese par vides jautājumiem nebūt nemazinājās. Arī aktivitāte URDA rīkotajās akcijās parādīja, ka izglītības iestādes ir un būs gatavas pētīt un doties dabā, mācīties par vidi arī neierastākā veidā. Lai gan šobrīd vēl nav skaidrs vai rudenī varēsim tikties klātienē, mēs jau plānojama jaunus izaicinājumus, lai kopā mācītos un pētītu.”

Šogad neizpaliek skolēnu un pedagogu godināšana par kopā paveikto. URDAS komanda steidz nogādāt dāvanu kartes, pārsteigumu balvas un atbalstītāju dāvanas uz aktīvākajām izglītības iestādēm, kuras gan vākušas pārstrādei makulatūru un PET pudeles, gan pildījušas vides izglītības pedagogu izstrādātos uzdevumus, cilvēka un vides mijiedarbības izprašanai.

Konkursu laureāti:

Akcijā pirmsskolēniem  “Dārgumu medības” tika pētītas sliekas, radošās izpausmēs veidojot tās no papīra, māla, auduma, veidots arī komposts, kurā audzēt sliekas. Pētīti atkritumi un to sadalīšanās, rudenī tos aprokot un izrokot pavasarī. Akcijā piedalījās izglītības iestādes no vienas pilsētas un deviņiem novadiem.

URDAS žūrija noteikusi divus uzvarētājus: Apes pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” grupa “Vāverēni” un Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas grupiņa “Zaķēni”, savukārt Facebook balsojumā uzvarētājs ir – Līvu pirmsskolas izglītības iestāde grupa “Kastanīši” un Cēsu 4.pirmsskolas izglītības iestādes grupa “Ķipari”.

Akcijā “Dabai labu darīt” tika vākti pārstrādei derīgi materiāli. Kopumā savāktas 113,3 tonnas makulatūras un 176,5 m3 PET pudeles. Akcijā piedalījās 4219 izglītojamie no 52 izglītības iestādēm.

Kategorijā – skolas pēc savāktā apjoma:

1.vieta Valmieras Viestura vidusskola 17,02 tonnas,

2.vieta Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas Izglītības programmu realizēšanas vieta Vidagā 5,05 tonnas,

3.vieta Jaunpiebalgas vidusskola 4,68 t.

Kategorijā – pirmsskolas izglītības iestādes pēc savāktā apjoma:

1.vieta Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis” 4,66 tonnas,

2.vieta Valkas pirmsskolas izglītības iestāde (iepriekš PII “Pumpuriņš”) 4,3 tonnas,

3.vieta pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis” Kocēnos 3,8 tonnas.

Kategorijā – skolās lielākais apjoms uz vienu skolēnu:

1.vieta Launkalnes sākumskola 0,05 tonnas uz vienu skolēnu,

2.vieta Skujenes pamatskola 0,048 tonnas uz vienu skolēnu,

3.vieta Rāmuļu pamatskola 0,03 tonnas uz vienu skolēnu.

Kategorijā – pirmsskolas izglītības iestādēs lielākais apjoms uz vienu bērnu:

1.vieta Salacgrīvas pirmsskolas izglītības iestādes “Vilnītis”  filiāle Korģenē 0,19 tonnas uz vienu skolēnu,

2.vieta Trapenes sākumskolas pirmsskolas izglītības grupa 0,1 tonnas uz vienu skolēnu,

3.vieta Strenču novada pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” 0,06 tonnas uz vienu skolēnu.

Akcijā 1.-6.klašu skolēniem “Atklāj kopā ar Skudru Urdu” bija jāveic eksperimenti par ūdeni. Tajā piedalījās izglītība iestādes no vienas pilsētas un sešiem novadiem.

Izlozes kārtībā uzvarētāji: Limbažu novada Umurgas pamatskolas 3.klase, Valmieras sākumskolas 3.b klase, Amatas novada Amatas pamatskolas 6.klase.  

Atgādinām, ka pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO jau 20 gadus realizē vides izglītības aktivitātes, lai dažādām interešu grupām dotu iespēju caur radošām un izzinošām aktivitātēm izprast cilvēka un vides mijiedarbību, kā arī uzrunātu līdzdalībai vides kvalitātes uzlabošanā.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.nr. 90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņu amatu Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem   Ierēdņa dienesta vieta Valmiera, Mūrmuižas iela 18 Mēnešalga 835 līdz 1090 eiro. Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 18, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-25 Kontaktpersona: Personāla Daļa Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Operatīvi un kvalitatīvi cirst/griezt šķiedru; Sagatavot kvalitatīvu šķiedru nākamajam ražošanas procesam; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Regulāri pārbaudīt iekārtu darbību un parametrus; Precīzi uzskaitīt un reģistrēt saražoto produkciju; Veikt iekārtu apkopi un remontdarbus (savas kompetences ietvaros); Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Augsta atbildības sajūta; Labas komunikācijas prasmes; Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; Pozitīva attieksme pret darbu; Prasmes remontdarbu veikšanā; Datorprasmes pamatzināšanu līmenī (datu ievadīšana tabulās); Labu atmiņu un spēju labi iegaumēt detalizētu informāciju un maršrutus. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - 06:00-18:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: IZEJVIELU SAGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri