Valmieras Ziņas

Ugunsgrēkā Salacgrīvas novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 27.decembra plkst. 6.30 līdz 28.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Vidzemē saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēka dzēšanu un dievus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Ilze Dāme Birziņa.

Naktī plkst. 00.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Cesvaines novadu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas istabā dega gulta 0,05m2 platībā. Likvidējot ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 1.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novadu, kur dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamā ēka deg dzīvoklis 40m2 platībā un virs tā esošais jumts 40m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās deviņi cilvēki. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, bet gāja bojā viens. Plkst. 4.10 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Plkst. 4.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Cesvaines novadu, kur dzīvojamā māja jūtams piedūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg dzīvojamās ēkas divas istabas un tajās esošās sadzīves mantas 40m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 5.31 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumu, kurā Varakļānu pagasta Murmastienes pagastā dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1,5m2 platībā.

Līdz šim šogad ugunsnelaimēs gājuši bojā 82 cilvēki, kas ir vairāk nekā pērn! VUGD pieredze liecina, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien cilvēki nerīkotos tik neapdomīgi un savlaicīgi ievērotu ugunsdrošības prasības. Lai gaidāmās Jaunā gada svinības neaptumšotu nelaime, VUGD aicina cilvēkus neaizmirst par drošību – nesmēķēt telpās, nepārkurināt krāsnis, uzmanīgi apieties ar uguni, neaizmirst nodzēst sveces un ievērot pirotehnikas lietošanas noteikumus! Ja tomēr svētku laikā ir notikusi kāda nelaime un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 36 izsaukumus, no kuriem 20 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un deviņi uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Nosaukums: Lietvedis Darba stundas nedēļā : 40 Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Darba apraksts: *Darba pienākumi*: Nodrošināt dokumentu apriti; Izstrādāt un noformēt dokumentus, izmantojot lietišķās rakstības stilu; Depozītu summu uzskaites kārtošana; Citu darbu veikšana zvērināta tiesu izpildītāja funkciju izpildē. *Prasības kandidātiem:* Profesionālā vidējā izglītība vai arodizglītība; Izcilas latviešu valodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, precizitāte, stresa noturība, spēja plānot veicamos darbus. *Mēs piedāvājam*: Dinamisku un atbildīgu darbu; Profesionālās izaugsmes iespējas; Darbu mājīgā birojā. Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz sludinājumā norādīto elektronisko pasta adresi līdz 01.07.2019. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kas tiks uzaicināti uz darba interviju. Bruto alga: 430 EUR (pārbaudes laikā), 600 EUR (pēc pārbaudes laika) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Slodzes tips: viena vesela slodze Atrašanās vieta: Valmiera Kontaktinformācija: Uzņēmums: Zvērināts tiesu izpildītājs Māris Vanags Reģistrēts nodokļu maksātāju reģistrā ar kodu: 25108012056 Pieteikšanās veids (e-pasts): maris.vanags@lzti.lv Tālr. 27631776 Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-01 Kontaktpersona: Māris Vanags

Mūsu partneri