Valmieras Ziņas

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē nedēļas nogalē 26 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 2. jūlija plkst. 6.30 līdz 5. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, portālu “ Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Piektdien plkst. 18.08 VUGD steidzas uz izsaukumu Cēsīs, kur četrstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega virtuve 8 m2 platībā. Dzīvoklī nostrādājot dūmu detektoram, viens cilvēks bija evakuējies no tā saviem spēkiem. Cilvēks ugunsgrēkā bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas blakus dzīvokļiem evakuēja piecus cilvēkus. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.06.

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 03.18 VUGD saņēma informāciju, ka Cēsu novada Vaives pagastā deg saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva saimniecības ēka deg pilnā 300 m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 06.58.

Svētdien pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valkas novada Valkas pagastu, kur dega meža zemsedze 10900 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza astoņos vakarā un ugunsgrēka likvidāciju turpināja Valsts meža dienests.

Svētdien vakarā Cēsu novada Stalbes pagastā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Stalbes pagastu, kur ezera pussalā dega meža zemsedze 1200 m2 platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka degšanas vietai bija ļoti grūti piekļūt, kā rezultātā daļa aprīkojuma tika pievesta ar laivu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 21.58.

Svētdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam, kurš bija apmaldījies mežā. Izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālu, ugunsdzēsēji glābēji signalizēja par savu atrašanās vietu un cilvēks iznāca no meža.

Sestdien VUGD saņēma informāciju, ka Ainažos jūrā uz matrača atrodas cilvēks, kurš tiek nests arvien tālāk no krasta. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās cilvēku krastā nogādāja iedzīvotāji.

VUGD aicina iedzīvotājus ievērot īpašu piesardzību, atpūšoties Rīgas līča pludmalēs. Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji steidzas palīgā atpūtniekiem, kurus uz matrača vai cita peldlīdzekļa straume nes dziļāk jūrā vai līcī. Daudzi atpūtnieki neapzinās, ka augstās priedes pludmales zonu pasargā no vējiem un rada aizvēju, tādēļ “krasta” vējš neliekas bīstams. Bet jau 50-100 metrus no krasta vēja iedarbība kļūst daudz, daudz stiprāka. Rezultātā, ja cilvēks atrodas uz matrača  vai cita peldlīdzekļa, viņu sāk ātri nest projām jūrā un atairēt līdz krastam ar rokām jau ir ļoti grūti. Bieži iestājās panika, cilvēki lec ūdeni un mēģina aizpeldēt līdz krastam, kas zemā ūdens temperatūrā gandrīz ir neiespējami. Šādos gadījumos ir jāpaliek uz peldlīdzekļa, cenšoties maksimāli samazināt ķermeņa kontaktu ar ūdeni (lai neiestājās hipotermija), jāmēģina paziņot par sevi, saucot palīgā, un jāgaida palīdzība.

Ugunsdzēsēji glābēji vairākas reizes steidzās atbrīvot ceļa braucamo daļu no vēja nolauztiem kokiem. Piektdien vakarā ceļa braucamā daļa tika atbrīvota Rūjienā Valdemāra ielā, Valmierā Raiņa ielā, Jāņa Daliņa ielā (divās vietās) un Tērbatas ielā, Valkas novada Kārķu pagastā. Tērbatas ielā Valmierā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija uzkritis uz ēkas un ceļa braucamās daļas.

Ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros sestdien vakarā Cēsu novada Straupes pagastā atklātā teritorijā dega četri siena ruļļi un sausā zāle kopumā 26 m2 platībā, svētdien Lejas ielā Smiltenē dega šķūnis 15 m2 platībā un Atlantijas ielā Salacgrīvā dega sausā zāle 400 m2 platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 175 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem seši bija meža ugunsgrēki, 83 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri