Valmieras Ziņas

Ugunsdzēsēji glābēji brīvdienās vairākkārt devušies atbrīvot ceļus no kritušiem kokiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 17.septembra plkst. 6.30 līdz 20. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 22.19 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā pie apkures katla dega malka 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas bija evakuējušies pieci cilvēki. Plkst. 00.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama arī Rīgas ielā Valmierā, kur dega atkritumi 1m2 platībā, Apvienības ielā Valkā, kur dega vieglā automašīna 1m2 platībā, kā arī Kūru ielā Valkā, kur dega papīrs 0,5m2 platībā.

Piektdien Valmierā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam no uzpampuša pirksta noņemt gredzenu.

Vidzemē brīvdienās tika saņemti septiņi izsaukumi, kad uz ceļa braucamām daļām uzkrituši vēja nolauzti koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Valmieru, Cēsīm, Valmieras novada Rencēnu pagastu, Madonas novada Indrānu pagastu, Gulbenes novada Stradu pagastu, Limbažu novada Vidrižu pagastu, kā arī Alūksnes novadu.

Visā Latvijā aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD saņēma 164 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 79 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri