Valmieras Ziņas

Tuvākajos gados elektroapgādes uzlabošanā Valmierā plāno ieguldīt 3,7 milj. eiro

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti Valmieras pilsētā un novadā, elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” tuvākajos gados plāno vērienīgas investīcijas elektroapgādes infrastruktūras modernizācijā. Kopējais investīciju apjoms 2024. un 2025. gadā plānots apmēram 3,7 miljoni eiro, portālu “Valmieras Ziņas” informēja AS “Sadales tīkls” Ārējās komunikācijas vadītāja Alīna Sildnika.

Nākamajos divos gados plānotās investīcijas un citas aktualitātes “Sadales tīkla” pārstāvji ar Valmieras pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja klātienes vizītē, kas notika decembra vidū. Sanāksmē piedalījās arī Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Jau tuvākajā laikā tiks sākts darbs gan pie elektrolīniju (vai to posmu) modernizācijas, gan transformatoru punktu pārbūvēm, tādējādi uzlabojot elektroapgādi iedzīvotājiem un uzņēmumiem gan Valmieras pilsētā, gan arī novada teritorijās, tai skaitā Dikļu, Mazsalacas, Skaņkalnes, Kocēnu, Brenguļu, Trikātas, Plāņu, Jercēnu, Matīšu, Naukšēnu u.c. pagastos. Šiem darbiem plānotais kopējais investīciju apjoms 2024. gadā sasniedz 1,2 miljonus eiro. Papildus tam Valmierā nākamgad plānots izbūvēt arī vismaz 10 pieslēgumpunktus (spraudņus) publisku elektroauto uzlādes staciju attīstībai, tajā ieguldot šim mērķim piešķirto Eiropas Atveseļošanas fonda finansējumu. Konkrētais projekts paredz, ka sadales operators izbūvē nepieciešamo elektroapgādes infrastruktūru (no kopējā elektrotīkla līdz uzskaites sadalnei), savukārt pašas uzlādes stacijas attīsta sadarbības partneri – dažādas valsts pārvaldes institūcijas. Tās joprojām aicinātas pieteikties sadarbībai! Plašāk par šo projektu var lasīt “Sadales tīkla” mājaslapā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī situācija par un ap elektroapgādes traucējumiem, ko novada teritorijā pagājušonedēļ radīja sniegliece un snieglauze – “Sadales tīkla” eksperti plašāk izstāstīja par šo dabas parādību ietekmi uz elektrotīklu (šādos apstākļos situāciju diemžēl neuzlabo preventīvie elektrolīniju trašu tīrīšanas pasākumi, jo snieglieces dēļ lūst arī ārpus trasēm esošie koki), kā arī informēja, ka aizvadītajā nedēļā pie elektrotīkla bojājumu novēršanas Ziemeļvidzemē strādāja kopumā ap 120 “Sadales tīkla” operatīvo darbinieku. Bojājumi bijuši sarežģīti, jo koki lūza pakāpeniski, kā arī piekļūšanu defektiem apgrūtināja biezā sniega sega – elektromontieri līnijas visā garumā apsekoja, pārvietojoties kājām. Lai bojājumus novērstu iespējami drīzā laikā, speciālisti strādāja arī naktīs.

Lai arī kādi laikapstākļi nepiemeklētu, mūsu operatīvie darbinieki strādā pašaizliedzīgi un ar vienu mērķi – atjaunot elektroapgādi iedzīvotājiem iespējami drīz. Lai šādi izaicinājumi nākotnē būtu arvien retāki, pakāpeniski turpināsim stiprināt novada elektrotīkla drošumu. Pateicamies Valmieras pašvaldībai par ieinteresētību un konstruktīvo sarunu! Mūsu ilgtermiņa mērķis ir virzība uz pilnībā izolētu elektrotīklu visur Latvijā. Apzināmies nākotnes elektrifikācijas tendences un nav šaubu, ka stiprs elektrotīkls kļūs arvien būtiskāks katra uzņēmēja un katra iedzīvotāja ikdienā,” norāda “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

2025. gadā plānots turpināt ieguldījumus Valmieras pilsētas un novada elektrotīklā, tai skaitā viens no vērienīgākajiem projektiem – 110 kilovoltu transformatoru apakšstacijas pārbūve. Kopējais šiem darbiem ieplānotais finansējums 2025. gadā sasniedz 2,5 miljonus eiro.

Sadales operatora pārvaldībā ir elektrolīnijas visā Latvijā, un to kopgarums pārsniedz 92 000 kilometru. No tām Valmieras novadu caurvij elektrolīnijas vairāk nekā 3600 kilometru garumā, un jau līdz šim veiktās investīcijas ļāvušas nodrošināt, ka apmēram 60% novada elektrotīkla attīstīti izolētos risinājumos (kabeļi vai piekarkabeļi).

Ar plānotajiem elektrotīkla investīciju projektiem un to aktuālo statusu dažādos novados iedzīvotāji var iepazīties “Sadales tīkla” mājaslapā www.sadalestikls.lv pieejamā Elektrolīniju rekonstrukcijas darbu kartē.

Nodrošināt vienmērīgu elektrosistēmas atjaunošanu un modernizāciju ir viens no elektroenerģijas sadales sistēmas operatora galvenajiem uzdevumiem. Tādējādi gadu no gada tiek uzlabota elektroapgādes kvalitāte, vienlaikus parūpējoties par to, lai ilgtermiņā būtiski nemainītos sistēmas elementu vidējais vecums, atjaunojamā elektrotīkla apjoms, kā arī nepieaugtu remontdarbu apjomi. To, ka ieguldītās investīcijas sniedz rezultātu, apliecina elektroapgādes kvalitātes rādītāji – vidējais elektroapgādes pārtraukumu ilgums vienam klientam gadā Latvijā ir zemākais Baltijā – 240 minūtes, kamēr Lietuvā 336 un Igaunijā 309 minūtes (2022. gada dati).

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri