Valmieras Ziņas

Turpmāk atbalstu fiziskām personām par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu Valmieras novadā sniegs valsts

Lasīšanas laiks: 2 min

Kā iepriekš vēstīts, laikā, kad valdībā vēl nebija apstiprināti atbalsta mehānismi fiziskām personām, kuras tām piederošās vai lietošanā esošās telpās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri izceļojuši no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā saistībā ar Krievijas Federācijas īstenoto militāro iebrukumu, Valmieras novada pašvaldības dome 31. martā lēma, ka materiāli atbalstīs Valmieras novada iedzīvotājus – fiziskas personas, kuras Valmieras novadā sniegušas patvērumu ukraiņiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Nepilna mēneša laikā pašvaldība saņēma iesniegumus no 22 Valmieras novada iedzīvotājiem, kuri kopumā devuši patvērumu 57 ukraiņiem. Pašvaldības atbalsta apmērs bija 50 eiro par katru izmitināto personu mēnesī, bet ne vairāk kā par 90 dienām katrai personai un to apmaksāja proporcionāli dienu skaitam par faktiski izmitinātām dienām.

Ņemot vērā, ka 19. maijā stājās spēkā grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz valsts izmaksātu atlīdzību Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas savās mājās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, Valmieras novada domes sēdē 26. maijā pieņemts lēmums, atzīstot par spēku zaudējušu 31. martā pieņemto lēmumu par materiālā atbalsta izmaksu no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums paredz, ka fiziska persona, kura sev piederošā mājoklī bez maksas izmitina vienu vai vairākus Ukrainas civiliedzīvotājus, ir tiesīga saņemt atlīdzību ar izmitināšanu saistītu papildu izmaksu kompensēšanai šādā apmērā:

  • 100 eiro/mēnesī par pirmo izmitināto personu;
  • 50 eiro/mēnesī par katru nākamo izmitināto personu;
  • ne vairāk kā 300 eiro/mēnesī par vienā mājoklī vai adresē uzņemtām personām.

Ja fiziskai personai pieder vairāki mājokļi, kuros tiek izmitināti Ukrainas civiliedzīvotāji, atlīdzību var saņemt par katru savā īpašumā esošo mājokli, kurā tiek izmitināti Ukrainas civiliedzīvotāji.

Valmieras novada Sociālo lietu pārvalde sazināsies ar visiem Valmieras novada iedzīvotājiem, kas bija iesnieguši pieteikumu Valmieras novada pašvaldības sniegtā materiālā atbalsta saņemšanai, lai vienotos par pieteikuma iesniegšanu atlīdzības saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem.

Valmieras novada iedzīvotāji, kuri vēl nav pieteikušies atbalsta saņemšanai par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu, aicināti sazināties ar Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldi (tālr. 64210691, e-pasts slp@valmierasnovads.lv).

Līdz 26. maijam Valmieras novadā, lielākoties Valmierā, ieradies 501 bēglis no Ukrainas.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJU Galvenie darba pienākumi: • Vadīt un apkalpot traktortehniku • Uzturēt traktoru un tā iekārtas tehniskajā kārtībā • Veikt vispārējos ielu un ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas darbus Prasības: • Vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība • Traktortehnikas vadītāja apliecība • Pieredze traktortehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā • Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā Piedāvājam: • Darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • Pilnas slodzes darba laiku • Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • Pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • Bruto darba alga no EUR 1100 • Piemaksas par papildu/virsstundu un darbu svētku dienā Pieteikties līdz 2022.gada 24.augustam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 64207300 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-24 Kontaktpersona: Valmieras Namsaimnieks Sūtīt CV uz namsaimnieks@v-nami.lv,

Mūsu partneri