Valmieras Ziņas

Tūrisms Valmierā atplaukst!

Lasīšanas laiks: 3 min

Laikā, kad tūrisma nozare pamazām sāk atkopties un arī Valmieras tūrisma uzņēmumi savu darbību jau atsākuši, arī pilsētā ir jūtama ceļotāju plūsma. Sekojot LIAA tūrisma kampaņas aicinājumam “Atklāj Latviju droši” un Vidzemes plānošanas reģiona kampaņai “#Atklāj Vidzemi droši”, arī mēs aicinām ceļotājus viesoties Valmierā, iemīlot tās piedāvājumu un sajūtot viesmīlību katrā vietā.

Šajā periodā īpaši izjūtama pašmāju tūristu interese, jo rīdzinieks vai kurzemnieks, kurš apmeklē Valmieras Tūrisma informācijas centru, lai pavaicātu, kur šeit garšīgi paēst, kur ir sākums jaunajam, šopavasar nomarķētajam velomaršrutam no Valmieras uz Brenguļiem vai kas interesants norisinās šajā nedēļas nogalē Valmieras pusē, ir biežs viesis. Arī par mūsu tuvāko kaimiņu, igauņu, interesi Valmieras TIC pārliecinās ik dienu, gan sastopot to klātienē, gan aplūkojot skatījumus un igauņu auditorijas interesi vortālā visit.valmiera.lv un vietnē Facebook/visitvalmiera. Salīdzinot mājaslapas skatījumu skaitu tieši igauņu auditorijas šķērsgriezumā, pēdējo nedēļu laikā novērojama krasi augšupejoša dinamika. Ja aprīlī, kad teju visās nozarēs bija izjūtamas nepatīkamās, paralizējošās sajūtas, straujš bija arī mājaslapas apmeklējuma kritums, tad tas bija 9 reizes lielāks nekā aprīlī, un jūnijā salīdzinājumā ar maiju interesentu no Igaunijas skatījumu skaits pieauga vēl par 90%.

Arī Valmieras tūrisma uzņēmēji, daloties novērojumos, piebilst, ka ceļotāju plūsmas atjaunošanās ir jūtama. Kad pēc 15. maija tika atvērtas Baltijas valstu robežas ceļotājiem, jau nākamajā dienā pilsētā bija novērojami daudzi auto ar igauņu numuru zīmēm. Lai gan tūrisma piedāvājuma vietu, kafejnīcu un restorānu atvēršanās bija pakāpeniska un piesardzīga, ceļotāju plūsma tūristu piesaistes vietās pieauga līdzīgā veidā – pakāpeniski, bet pastāvīgi.

Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vairāk jūtama arī tūristu plūsma no Lietuvas, Somijas, kas diezgan loģiski pamatojams ar Baltijas jūras reģiona ceļotāju aktivitāti, iepazīstot tūrisma piedāvājumu savās kaimiņu zemēs un apmeklējot tās vietas, kuras līdz šim bijušas mazāk zināmas. Piemēram, lietuviešiem ir ļoti labi pazīstama Latvijas dienvidrietumu daļa, tāpēc šogad ir īpaši pateicīgs laiks, lai aizbrauktu tālāk un iepazītu arī Latvijas tālākos reģionus, nereti par galamērķi izvēloties arī Valmieru. Līdzīga tendence novērojama arī no Igaunijas puses, kad viesi plāno Latvijas apceļošanu ilgākā laika posmā, dodoties arī tālāk uz galvaspilsētu un Kurzemi. 

Šajā tūrisma sezonā valda jaunatklājuma gars! Ceļotāji meklē piedzīvojumus, atpūtu pie dabas, tāpēc jo īpaši priecājamies viesiem piedāvāt vairākus Valmierā nomarķētus pastaigu un velo maršrutus, tematiskās pastaigas ar atjautīgiem, pa ceļam veicamiem uzdevumiem, aicinām apmeklēt mājražotāju darinājumu tirdziņus Valmieras centrā Hanzas namiņos, kā arī Valmiermuižas mājražotāju un zemnieku “Slow food” tirdziņus.

Kā vienmēr populāri ir arī atpūtas piedāvājumi ģimenēm. Vieni no lielākajiem Valmieras un apkārtnes puses magnētiem tieši ģimeņu auditorijām ir Valmieras Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks ar četru trošu nobraucienu pāri Gaujai un šīs sezonas jaunums tīklu kubs, Beverīnas koka skulptūru labirinti, izbrauciens ar Gaujas tramvaju, fantāziju zemes “Neonija” apmeklējums, pastaigu un dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā, brīvdienu atpūtas iespējas kempingos pie ūdenstilpnēm apkārtējos – Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu – novados. Nesen kā savu darbību atsācis arī Valmieras peldbaseins, aicinot izbaudīt ūdens priekus Atpūtas zonā, kā arī izvēloties kādu no brīvdienu īpašo piedāvājumu tūrisma pakām. Aicinām piedzīvot Valmieru, izvēloties to par savu brīvdienu galamērķi! 

Pirmsjāņu noskaņās Valmierā tika aizvadīts arī pirmais tūrisma inovāciju hakatons, kurā bija iespēja piedzimt daudz interesantām un radošām idejām Valmieras tūrisma attīstībai. Ļoti ceram daļu no tām iedzīvināt jau šīs tūrisma sezonas ietvaros.

Vairāk par Valmieras tūrisma piedāvājumu iespējams uzzināt visit.valmiera.lv!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri