Valmieras Ziņas

“Tūrisma zirneklis” Latvijā

No 5.līdz 9.februārim “Erasmus+” stratēģiskās partnerības projekta “Tourism Spider” (“Tūrisma zirneklis”) dalībnieki no  Čehijas, Slovākijas, Austrijas un Latvijas Smiltenes tehnikumā apguva viesnīcu servisa un viesnīcu vadības pamatus. Gatavojoties viesu uzņemšanai, skolā izstrādāti jauni viesnīcu un restorānu servisa mācību materiāli.

Teorētiskās un praktiskās nodarbības notika tehnikumā. Projekta dalībnieki mācību laikā apmeklēja apmešanās vietas Smiltenē un augstākās kategorijas viesnīcām Latvijā.

Nedēļas laikā sniegt daudzveidīgu priekšstatu par viesnīcu servisa un viesnīcu vadības pamatiem ir izaicinājums ne pa jokam. Smiltenes tehnikuma skolotājiem tā ir pirmā šāda veida pieredze. Taču viesstudenti bija atvērti visam jaunajam, tāpēc sadarbība visiem sagādāja abpusēju prieku.

Ciemiņus sagaidīja skolas talismans Smiltiņš. Tehnikuma jaunieši ciemiņiem pirmajā viesošanās dienā sniedza koncertu. Viesi bija sajūsmā gan par skaistajiem latviešu tautas tērpiem, gan iespēju dzirdēt latviešu kora dziesmas un estrādes mūziku, kā arī – redzēt mūsu tautas dejas. Projekta dalībnieki no ārzemēm atzina, ka šeit jutušies gaidīti un bijuši no sirds pārsteigti, Latvijas mazpilsētā redzot tik mūsdienīgu mācību bāzi ar ļoti plašām profesionālās izglītības iespējām.

Viesstudentiem,  no kuriem vairākums bija vidusskolu un ģimnāziju skolēni, vislielāko prieku sagādāja praktiskās nodarbības. Matiušs no Plasi vidusskolas (Čehija) bija sajūsmā par maizes cepšanu tehnikuma mājamatniecības centrā. Jaunietis Latvijā viesojās pirmoreiz un viņš visaugstāk šeit novērtēja iespēju redzēt, kā notiek mācības profesionālās izglītības iestādē. “Domājām – Smiltenes tehnikums būs maza lauku skoliņa, bet tas ir tik liels,” smaida Matiušs. Viņš, tāpat kā pārējie skolasbiedri, uzskata, ka tehnikumā gūtās zināšanas vispirms noderēs ikdienas dzīvē. Projekta ietvaros iegūto sertifikātu jaunietis izmantos kā bonusu, stājoties augstskolā.

 “Esam vairāk nekā patīkami pārsteigti,” pēc Latvijā pavadītās nedēļas teica Šteiras ģimnāzijas skolotāji. “Esam bijuši vairākās postpadomju zemēs, Latvijā no tām visām ir visaugstākais dzīves līmenis. Tas, kā jauniešiem Smiltenes tehnikumā tiek mācītas profesionālās zināšanas, robežojas ar mākslu. Skaists mācību restorāns, simulatoru klase “ceļiniekiem”. Noteikti šeit vēl atgriezīsimies!”

9.februārī projekta dalībnieki kafejnīcā “Mūza” saņēma izglītību apstiprinošus sertifikātus. Tā bija vēl viena iespēja pabūt kopā un dalīties spilgtākajos iespaidos.

“Tourism Spider” (“Tūrisma zirneklis”) neapstājas pie sasniegtā. Viņa “ķepiņas” jau gaida, lai aprīlī varētu izgaršot jaunas zināšanas, ko piedāvās projekta dalībnieki no Slovākijas. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Uzņēmums SIA „ECODUMAS” sakarā ar veikalu tīkla paplašināšanos jaunajā veikalā Valmierā aicina darbā PĀRDEVĒJUS KONSULTANTUS. Darbs: elektronisko cigarešu tirdzniecība. Prasības: - Labas latviešu valodas zināšanas, - Vēlamas vēl kādas svešvalodas (krievu, angļu) zināšanas, - Vēlama pieredze darbā ar kases aparātiem, - Datorprasmes lietotāja līmenī. Priekšrocība kandidātiem, kuriem ir zināšanas par elektroniskajām cigaretēm. Piedāvā apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai. Darba laiks un režīms: summētais darba laiks maiņās pēc grafika no plkst. 10.00-20.00 (~15 darba dienas mēnesī). Alga: no ~500 euro (pēc nodokļu nomaksas). Darba vieta: tirdzniecības lielveikala „Maxima” telpās, Georga Apiņa ielā 10A, Valmierā. Darbam pieteikties var sūtot CV ar norādi "Pārdevējs Valmierā" uz e-pastu valerijus@ecodumas.lt . Ja ir kādi jautājumi, zvani uz tālruni 2170484. Sīkāka informācija par uzņēmumu: www.ecodumas.lt Sazināsies ar pretendentiem, kuru CV tiks izvirzīti uz tālāku konkursu. Paldies par atsaucību! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-12-01 Darba sākšanas datums: 2018-12-12 Kontaktpersona: Valerijus Ryžovas Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri