Valmieras Ziņas

Trīs Latvijas badmintona Gada balvas šogad dodas uz Valmieru

Lasīšanas laiks: 6 min

8.janvārī tiešsaistes ceremonijā tika pasniegtas Latvijas badmintona Gada balvas, šādi jau sesto gadu pēc kārtas izvērtējot iepriekšējā gadā notikušo Latvijas badmintonā. Balvu “Gada spēlētāja” jau otro gadu pēc kārtas saņēma siguldiete Jekaterina Romanova, bet balvu “Gada spēlētājs” pirmo reizi saņēma valmierietis Andis Bērziņš. Savukārt divas balvas šogad saņēma arī valmieriete Arīna Babre, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Badmintona federācija.

Iepriekš Latvijas badmintona Gada balvas ceremonijas ir notikušas klātienē, sākotnēji svinīgā atmosfērā pasniedzot balvas, pēc tam saviesīgi ballējoties. Šogad tas nebija iespējams Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ. “Mēs apzināti izvēlējāmies piektdienas vakaru, zinot, ka visi sveicēji, apsveicamie un interesenti būs mājās tāpat komendantstundas dēļ. Tā bija iespēja visus virtuāli sapulcināt kopīgā pasākumā, atskatoties uz aizvadītajā gadā notikušo,” informē Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Lūsveris, viņš bija arī viens no pasākuma vadītājiem.

“2020.gads bija īpašs Covid-19 dēļ. Bija arī ierosinājums šogad Latvijas badmintona Gada balvas nepiešķirt. Taču, neskatoties uz ierobežojumiem, ir notikušas sacensības, Latvijas spēlētāji ir piedalījušies Pasaules un Eiropas reitinga turnīros, tai skaitā Eiropas čempionātos. Spēlētāji ir trenējušies, treneri ir trenējuši, tiesneši ir tiesājuši. Mums ir ar ko lepoties, to arī izvērtēsim,” skaidro Gunārs Lūsveris.

Arī šogad tiks saglabāts nemainīgs LBF ģenerālsekretāra Kristians Rozenvalda radītais balvas dizains – tas ir svečturis badmintona bumbiņas veidolā, kuru no baltā māla darina Jelgavas keramiķe Una Ļaha. Taču balvas pie saņēmējiem nonāks vien tad, kad tās varēs pasniegt klātienē. Ieplānots, ka katram tā tiks individuāli aizvesta, sarīkojot atsevišķu fotografēšanos un intervēšanu.

Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremonijas 3 stundu ilgo tiešraidi varēja redzēt ne tikai interneta lapā Badminton.lv, bet arī portālos Sportacentrs.com, Delfi.lv un Liepājas reģionālajā portālā ReKurZeme.lv. Tiešraides ierakstu var noskatīties arī Youtube kanālā “Badminton LV”.

Uzrunā no Eiropas Badmintona konfederācijas biroja Dānijā, Džimijs Andersens akcentēja, ka Latvijas Badmintona federācija noteikti var būt lepna par to, kas ir paveikts 2020.gadā, spītējot Covid-19 ierobežojumiem. Jelgavā augusta nogalē notikušais turnīrs “Yonex Latvia International” bija pirmais Pasaules reitingā pēc ilgstošās pauzes, tāpēc par to bija publikācijās visā pasaulē. Savukārt Latvijā rīkotie semināri esot iekustinājuši procesus ne tikai Eiropā, bet pat Dienvidamerikā.

Uzsākot Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremoniju, Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds precizēja, ka šobrīd Latvijas badmintona reitingā ir reģistrēti 1354 aktīvie spēlētāji, tai skaitā 756 vīrieši un 598 sievietes, kas norāda uz labu dzimumu līdzsvaru.

2020.gadā tika uzsāktas jaunas sacensības, tai skaitā EHR augstskolu līga, “Megogo” senioru tūre, kā arī Alojas / Ceresit vīriešu un sieviešu komandu kausi. Jauna iniciatīva bija arī Latvijas un Igaunijas komandu tikšanās, kas turpmāk iecerēta 22.jūnijā, pieminot Latvijas un Igaunijas sadarbību Cēsu kaujās 1919.gadā.

Balvu “Gada pāris” jau trešo gadu pēc kārtas saņēma Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova. Šis pāris 2020.gada sākumā uzvarēja Latvijas čempionātā, kā arī februārī piedalījās Eiropas sieviešu komandu čempionātā Francijā, bet decembrī piedalījās Eiropas jauko komandu čempionātā Portugālē. Balvu tiešsaistē pasniedza Latvijas pludmales volejbola zvaigzne Aleksandrs Samoilovs, novēlot kopīgu dalību Parīzes Olimpiskajās spēlēs.

Siguldiete Anna Kupča saņēma balvu “Gada sasniegums” par Latvijai vēsturisko uzvaru Eiropas U17 reitinga turnīrā Yonex Latvia U17. Likumsakarīgi, ka Anna Kupča saņēma arī balvu “Gada juniors”. Apsveicot uzvarētāju, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers novēlēja Annai Kupčai piepildīt ikviena sportista sapni – dalību Olimpiskajās spēlēs.

Divas balvas šogad saņēma arī valmieriete Arīna Babre. Piedaloties 29 turnīros 2020.gadā, viņa nopelnīja balvu “Gada aktīvākais”. Otro balvu “Gada paraugs” pasniedza treneris Helmuts Rodke, īpaši uzsverot Arīnas centību un apņēmību. “Arīna jau 6:55 no rīta bija sporta zālē Rīgā, bet lai tur nokļūtu, viņa pirms tam ar diviem transportiem brauca no Valmieras. Kaut man būtu tāda enerģija!” stāstīja Helmuts Rodke.

Uz Valku šogad aizceļo divas balvas, jo Valkas starptautiskais dubultspēļu turnīrs saņēma balvu “Gada notikums”, bet Valkas treneris Aleksandrs Božeņeckis saņēma balvu “Gada treneris”. Gandarīts par šādiem sasniegumiem bija arī ceremonijā klātesošais Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, pieminot, ka šogad, neskatoties uz spiedīgajiem budžeta apstākļiem, pašvaldības līdzfinansējums badmintonam pieaugs.

Pie divām balvām tika arī Liepāja. Ceremonijas sākumā balvu “Par mūža ieguldījumu” 82 gadu vecumā saņēma badmintona tradīciju aizsācējs Liepājā Daumants Kripēns, kuru tiešsaistē sveica viņa audzēkņi, tai skaitā Liepājas badmintona kluba šī brīža vadītājs Aigars Brečs, Armands Dīriņš un dēls Mārcis Kripēns. Turklāt, Aigars Brečs arī pats saņēma balvu “Gada seniors”, to viņam pasniedza Olimpiskais čempions un Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības prezidents Ivans Klementjevs.

Balvu “Gada medijs” šogad saņēma portāls “Jauns.lv”. “Bija liela konkurence, tai skaitā daudz un interesantas publikācijas bija portālos Sportacentrs, Delfi, LSM un LA, bija arī spēļu tiešraides no Pasaules turnīriem Best4Sport. Taču īpaši gribas akcentēt portālu Jauns.lv, kurā bija iespējams lasīt publikācijas par ārzemju sportistiem latviešu valodā,” precizē Kristians Rozenvalds.

Balvu “Gada vēstnesis” saņēma pasaules čempions ūdens motosportā Uģis Gross. “Viņa atgriešanās badmintonā bija kā notikums, kas pievērsa uzmanību ne tikai badmintona kopienā, bet arī ārpus tās. Ikvienu uzrunā Uģa Grosa iepriekš izcīnītais Pasaules čempiona tituls, ikvienu uzrunā tas, ka Uģis ir traucies pa ūdeni F1 bez bremzēm 230 km/h ātrumā. Uģis ir hiperaktīvs, viņš šajā sezonā bija 3. aktīvākais spēlētājs, viņš aizrauj spēlēt citus, meklē arvien jaunas iespējas. Viņš ir īsts badmintona vēstnesis,” precizē Kristians Rozenvalds.

Balvu “Gada ģimene” saņēma Bajāru ģimene, tai skaitā vecvecāki Gunārs un Mairita, mazbērni Oskars un Regnārs, kā arī vecāki Viesturs un Ilze. Balvu “Gada ģimene” pasniedza Lavazza/Merrild vadītājs Baltijas valstīs Dzintars Līcis.

Balvu “Gada klubs” no Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas izpilddirektora Kaspara Gorkša saņēma klubs “Rīgas badmintona skola” / “Rīgas skolēnu pils”.

Balvu “Gada tiesnesis” saņēma Kristaps Pilveris. 2020.gads viņam bija īpašs, jo februārī tiesājot spēles Eiropas jaukto komandu čempionātā, Kristaps nokārtoja pārbaudījumu, lai kļūtu par Eiropas akreditēto paaugstinājuma tiesnesi.

Balvu “Gada uzlecošā zvaigzne” saņēma Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolniece Elza Zitāne, un zīmīgi, ka balvu viņai pasniedzas šīs skolas direktors Andris Priekulis.

Balvu “Gada skola” saņēma Preiļu 1.pamatskola, jo šajā skolā vēl decembrī, kad pandēmijas otrais vilnis jau bija apturējis teju visu, izņemot mācību procesu skolas jaunākajās klasēs, izdevās noorganizēt “Adventure’s zone” badmintona turnīrus desmit klasēm. Patiecoties “Adventure’s zone” badmintona turnīriem, badmintons bija viens no retajiem sporta pasākumiem, kas turpinājās skolās arī 2020.gada nogalē. Balvu Preiļu 1.pamatskolas sporta skolotājam Ilmāram Madelānam pasniedza “Adventure’s zone” radošais direktors Miķelis Visockis.

Balvu “Gada augstskola” šogad pirmo reizi saņēma Latvijas Universitāte. Šis bija gads, kad Latvijas Universitātē ar jaunu vērienu atsākās badmintona tradīcijas, tai skaitā Latvijas Universitātei piešķirot stipendiju badmintona spēlētājai Liānai Lencēvičai, kā arī Latvijas Universitātes komandai kā pirmajai piesakoties uz EHR Augstskolu līgas komandu turnīru. Balvu Latvijas Universitātes Sporta centra direktoram Uģim Biseniekam pasniedz Latvijas augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāja Agita Ābele.

 

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri