Valmieras Ziņas

Tirdzniecības centrā VALLETA skatāms veltījums restorānam “Gauja”

Lasīšanas laiks: 2 min

No 1965. gada līdz 1992. gadam vietā, kur šobrīd izveidots tirdzniecības centrs VALLETA, atradās modernākais un lielākais universālveikals Vidzemē un restorāns “Gauja”. Tieši tur tapa arī recepte Valmieras salātiem, kas joprojām ir viena no iecienītākajām un atpazīstamākajām Valmieras garšām. Aicinot ikvienu uzzināt vairāk par restorānu, tirdzniecības centra VALLETA 4. stāvā skatāma un lasāma informācija par to.

Pateicoties bagātajai ēdienkartei un augstas kvalitātes ēdieniem, restorāns “Gauja” bija iecienīta atpūtas un svinību vieta kā valmieriešiem, tā pilsētas viesiem. Un tieši tur šefpavāre Rūta Bušmane izstrādāja receptūru Valmieras salātiem. Apmeklētāji baudīja arī Rūjienas un mēlīšu salātus, Tjačevas kotletes, antrekotu, langetu, bifšteku, eskalopu, sēņu žuljēnu, pikanto karbonādi, frikadeļu zupu, siera karstmaizes, desertus, kas rotāti ar mutē kūstošām karamelizēta cukura lauskām, restītēm un citām formām. Sāļos ēdienus noformēja līdzīgi kā franču virtuvē – ar zaļumu buntītēm un akurāti grieztiem dārzeņiem – cakotiem redīsiem, rievotiem burkāniem, restītēs sagrieztiem gurķiem. Restorānā vakaros skanēja mūzika, turklāt pie durvīm apmeklētājus sagaidīja šveicars.

Valmieras novads izceļas ar kulināro mantojumu, it sevišķi ar to, ka daudziem ēdieniem un dzērieniem doti vietvārdu nosaukumi – Burtnieka zandarts, Matīšu mednieciņi, Rūjas veldze, Rūjienas romšteks, Strenču veltnīši, tortes Rūjas krasts un Salaca, Valmieras salāti. Tam, ka receptes ir arhīvā, jāpateicas Valmieras rajona patērētāju biedrību savienības valdes protokoliem, kur ir ne tikai apstiprināti tajos laikos jaunu ēdienu un dzērienu nosaukumi, bet pievienotas arī receptes un tehnoloģiskās kartes.

“Manuprāt, ēdieni, kas nosaukti mums tuvu un zināmu vietu vārdos, kurus radījuši mūsu vietējie pavāri un konditori, ir lepošanās vērti. Tas ir mūsu kulinārais mantojums, kas noteikti jāsaglabā, par to jāstāsta, tas jāturpina. Šiem ēdieniem un dzērieniem jāturpina ceļš mūsu virtuvēs, tiem jābūt uz mūsu viesību galdiem, tie jāpiedāvā mūsu viesiem,” saka Guna Ķibere, kulināre, Valmieras novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste.

Lepojoties ar vienu no Valmieras garšām – Valmieras salātiem – un turpinot stāstu par kulināro mantojumu, tirdzniecības centrā VALLETA aicinām apskatīt informāciju, kas veltīta restorānam “Gauja”. Tur atradīsiet arī Valmieras salātu recepti, bet fotogrāfijās redzēsiet, ar ko tolaik mielojās restorāna apmeklētāji.

Informācija sagatavota sadarbībā ar Valmieras muzeju, Rūtas Bušmanes mazmeitām un Gunu Ķiberi.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri