Valmieras Ziņas

Tiek attīstīts Burtnieka zandarta zīmols

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada pašvaldība ar Valsts zivju fonda atbalstu īsteno projektu “Sabiedrības iesaiste zīmola “Burtnieka zandarts” izveidē un informēšanā par ezera zivju resursu racionālu un saudzīgu izmantošanu”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Lita Dudele-Krastiņa.

Projekta ietvaros tiek veidota zīmola “Burtnieka zandarts” vizuālā identitāte, lai tas kļūtu par atpazīstamu kvalitatīva vietējā produkta simbolu gan lokāli Vidzemē, gan visā Latvijā. Zīmola lietošana jebkuram pircējam tirgū dos garantiju, ka tiek iegādāts zandarts tieši no Burtnieka, izvēloties restorāna ēdienkartē zandartu ar šo zīmolu, restorāna apmeklētājas varēs būt drošs, ka pasniegtā zivs augusi Burtnieka ezerā.

Attiecības starp cilvēku un zivīm Burtniekā pastāvējušas vismaz 9000 gadus, tomēr tieši pēdējās paaudzēs ietekme uz ezera ekoloģisko stāvokli un zivju resursiem ir vislielākā. Ceļot godā un piešķirot vērtību zandartam paši jau savā novadā, liekot uz sava galda ikdienā vai svētkos, varam veicināt jau lokālo realizāciju.

Zandarts ir viens no Burtnieku ezera neformālajiem simboliem jau ilgstoši. Zandarts, tāpat kā līdaka, kādu laiku gan nepelnīti nenovērtēts, tagad atkal piedzīvo savu atdzimšanu gan restorānu ēdienkartēs, gan mājas virtuvēs. Tam palīdzoša ir arī šobrīd populārā Slow food kustība un zaļā dzīvesveida principi – izvēlēties vietējo, nevis eksotisko un no tālienes transportēto, dabiski augušo, nevis nebrīvē audzēto, atbalstīt vietējos uzņēmējus – Burtnieka ezera zvejniekus.

Šogad veikta arī Burtnieka ezera zvejnieku izglītošana tirgvedībā, konsultēšana uzņēmējdarbībā, vietējo uzņēmēju apmācības ilgtspējīgu zivju resursu un Burtnieka apsaimniekošanā, zīmola integrēšanā. Zvejnieki arī devušies pieredzes apmaiņā pie Carnikavas nēģu un Salacgrīvas nēģu zīmolu ieviesējiem, nēģu zvejniekiem.

Tiek gatavots pieteikums Burtnieka zandarta iekļaušanai ES aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā. Burtnieka zandarta zīmola attīstīšana turpmāk varētu palīdzēt risināt iekšzemes zvejas resursu ilgtspējīgas apsaimniekošanas jautājumus, palīdzēt zvejniekiem realizēt savu produkciju par augstāku cenu, neciešot no nozvejas apjomu mazināšanas.

Minētajā reģistrā jau kopš 2015. gada ir iekļauts Carnikavas nēģis, kas bija pirmais pārtikas produkts Latvijā, kam piešķirta aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde. Šī gada novembrī arī Salacgrīvas nēģis ieguva šo norādi, bet Latvijā šobrīd tikai četri pārtikas produkti iekļauti reģistrā, bez jau minētajiem, tie ir Rucavas baltais sviests un Latvijas lieli pelēkie zirņi.

Lai pārtikas produktam varētu piešķirt aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norādi, tam jābūt raksturīgam tikai šim noteiktajam ģeogrāfiskajam apgabalam un vismaz vienam no produkta gatavošanas posmiem – ražošanas, pārstrādes vai sagatavošanai – jānotiek ierobežotā ģeogrāfiskajā apgabalā.

Pavārs Ēriks Dreibants, viens no reģiona vadošo restorānu pavāriem, kā biedrības “Slow Food Straupe” un Slow Food Pavāru alianses biedrs, tika uzrunāts veikt eksperimentālu rekonstrukciju divām vēsturiskām Burtnieka zandarta gatavošanas receptēm no 1795.gadā Rubenes mācītāja Kristofa Hardera izdotās “Tā pirmā pavāru grāmata”. Recepšu rekonstrukcijas process ir iemūžināts reprezentācijas materiālos izmantojamās fotogrāfijās.

Kopš minētās grāmatas izdošanas jaunā veidolā 2020.gadā, tradicionālās un vēsturiskās receptes radījušas gan slavenu pavāru gan vienkāršu kulinārijas entuziastu interesi pēdējos gados, ceļot godā arī senāku kulināro mantojumu.

Plānots, ka rekonstruētās zandarta pagatavošanas receptes tiks piedāvātas izmantošanai reģiona restorānu tīklā, lai veicinātu tieši Burtnieka zandarta izmantošanu un piedāvāšanu gan vietējiem reģiona iedzīvotājiem, gan tūristiem.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri