Telpu futbolā klāt sezonas svarīgākā daļa

Svētdien, 11. martā, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” uzsāks dalību Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) “Optibet” Virslīgas izslēgšanas spēlēs, ceturtdaļfinālā sacenšoties ar TFK “Rēzekne”. Ceturtdaļfināla pirmā spēle norisināsies Ludzas sporta hallē un tās sākums paredzēts pulksten 14:00.

Aizvadot savu pirmo sezonu LTFA “Optibet” Virslīgā, valmierieši regulāro sezonu noslēdza kopvērtējuma septītajā jeb priekšpēdējā vietā, aiz sevis atstājot vienīgi SK “Monarhs” telpu futbolistus. Četrpadsmit spēļu laikā komandai izdevās izcīnīt vienu uzvaru, kā arī trīs reizes cīnīties neizšķirti. Šo spēļu laikā komandai izdevās gūt 29 vārtus, tomēr pretiniekiem valmieriešu vārtsargus izdevās pārspēt 75 reizes.

Šajā sezonā komandai labākā vārta guvēja statusu ar četriem gūtiem vārtiem vienlaicīgi ieņēmuši trīs futbolisti – Valdis Veinbergs, Valts Jaunzems un Kaspars Bacis, kamēr nākamo pretinieku rindās rezultatīvākie ar vienpadsmit vārtu guvumiem ir Miks Babris un Vitālijs Aguls.

TFK “Rēzekne” šo regulāro sezonu aizvadījusi krietni veiksmīgāk, noslēdzot to otrajā vietā. Komandai četrpadsmit spēlēs izdevies gūt deviņas uzvaras, piedzīvojot tikai trīs zaudējumus, bet divas reizes cīnoties neizšķirti. Četrpadsmit spēļu laikā nākamie pretinieki spējuši gūt 50 vārtus, savos vārtos ielaižot par četriem vārtiem mazāk.

Komandas sezonas laikā jau divas reizes tikušās, vienu reizi cīnoties neizšķirti (4:4), bet otrajā spēlē panākumu izcīnot rēzekniešiem (1:5).

Komandu pirmajā savstarpējā spēlē, kas norisinājās Ludzā, ātru divu vārtu vadību ieguva valmierieši, kad spēles pirmajās divās minūtēs savus momentus realizēja Ulvis Bērziņš un Valdis Veinbergs, panākot 2:0. Mājinieki gan nepadevās, un jau pēc vienpadsmit nospēlētām minūtēm rezultāts starp abām komandām bija jau 2:2. Spēles turpinājumā ar vārtu guvumiem izcēlās Valts Jaunzems un Alvis Jaunzems, divas reizes izvirzot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” minimālā vadībā, tomēr TFK “Rēzekne” prata panākt izlīdzinājumu, kā rezultātā spēle noslēdzās ar neizšķirtu.

Otrajā abu komandu savstarpējā spēlē, kas norisinājās Vidzemes Olimpiskajā centrā, spēles rezultātu pirmā puslaika vidū atklāja viesi, kad ar precīzu sitienu izcēlās Rolands Putāns, gūdams vienīgos pirmā puslaika vārtus starp abām komandām. Otrā puslaikā komandas rādīja aktīvāku sniegumu, pārkāpjot vairāk noteikumus, taču rezultātu otrā puslaika pirmajās sešpadsmit minūtēs līdz trīs vārtu pārsvaram palielināja TFK “Rēzekne” telpu futbolisti, kā rezultātā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” galvenajam trenerim Uldim Pūcītim nācās izšķirties par labu pārtraukumam, lai mainītu spēles gaitu pēdējās minūtēs. Neilgi pēc valmieriešu pieprasītā pārtraukuma vārtus gūt izdevās Kasparam Bacim, samazinot vārtu starpību līdz diviem vārtiem. Spēles turpinājumā gan vārtu starpība tikai pieauga par labu viesu komandai. 39. minūtē komandas ceturtos vārtus guva Sergii Stromilov, bet 38 sekundes vēlāk “Valmiera Glasss/Vidzemes augstskola” pārsniedza atļauto sodu skaitu, nopelnot 10 metru soda sitienu uz saviem vārtiem, kuru realizēja Vitālijs Aguls, pieliekot punktu šai spēlei.