Valmieras Ziņas

Atklās Sv. Sīmaņa baznīcas torņa lodē esošo vēstījumu (papildināta fotogalerija 06.02.2015.)

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas torni uz laiku ir atstājuši tā simboli – gailis un lode, kurā ir ievietots metāla cilindrs ar vēstījumu. Pēc baznīcas rekonstrukcijas darbos iesaistītās ekspertu komandas vērtējuma un norāžu saņemšanas tiek plānots svinīgs kapsulas atvēršanas pasākums.

“Pašlaik būvnieki ir noņēmuši augšējā torņa jumta segumu. Atklājās, ka torņa balsta baļķis ir līdz pusei nopuvis, visa torņa spice turējās uz metāla konstrukcijas, kas balstīja arī gaili un lodi. Arī pieguļošām spārēm gali ir bojāti. Puvušās koka daļas tiek izzāģētas un aizstātas ar jaunām koka detaļām, tādējādi pēc iespējas saglābjot esošos materiālus, kurus papildinās jaunas un drošas konstrukcijas,”

portālam “Valmieras Ziņas” stāsta Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes valdes priekšsēdētājs Ainārs Pastva.

Svarīgi ir saglabāt baznīcas autentisko izskatu, nemainot esošo jumta siluetu. SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” (AIG) speciālisti izvērtēs, kādā veidā būs iespējams atjaunot baznīcas gaili, lodi un pulksteni, saskaņojot ar Arhitektūras un vēstures pieminekļu aizsardzības inspekciju.

“Ir redzams, ka torņa lodē ir ievalcēts metālisks cilindrs, kas satur vēstījumu. No kura laika tas ir un kas tajā rakstīts, uzzināsim vien pēc vēstījuma atvēršanas. Tā varētu būt ziņa no pagājušā gadsimta 20. vai 70.gadiem, kad notika baznīcas rekonstrukcija.”

Savukārt pulkstenis joprojām atrodas savā vietā. Tomēr ir bojātas tā koka konstrukcijas. Arī par šī Dievnama simbola atjaunošanu lems eksperti.

“Pēc torņa seguma noņemšanas strādnieki atklāja dēļus, kuros, iedzenot kaltas naglas, iepriekšējie baznīcas atjaunotāji iemūžinājuši savus vārdus. Dēļi, visticamāk, nonāks Valmieras muzejā.”

Baznīcas torņa rekonstrukcijas laikā paredzēts veikt torņa jumta seguma nomaiņu, esošā skārda seguma demontāžu un jauna vara seguma montāžu, kā arī torņa galerijas statņu apdares atjaunošanu, veicot esošās apdares skārda nomaiņu. Paredzēts veikt arī bojāto torņa koka konstrukciju nomaiņu un apstrādāt tās ar koksnes pretuguns aizsargsastāvu.

A.Pastva jau iepriekš aicinājis:

“Sv. Sīmaņa baznīca ir pilsētas simbols, vēstures liecinieks. Savukārt valmierieši ir liecinieki nozīmīgam notikumam. Katra paaudze baznīcai devusi kādu pienesumu. Tāpēc aicinām iedzīvotājus iesaistīties Dievnama atjaunošanā, tā kļūstot par daļu vēsturiski svarīgā projektā.”

Ikviens, kurš vēlas sniegt savu ieguldījumu baznīcas torņa renovācijā un Dievnama saglabāšanā nākamajām paaudzēm, var iesaistīties, ziedojot naudu speciāli šim mērķim paredzētā ziedojumu lādē baznīcā vai pārskaitot uz kontu:

Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. draudze

Reģ. Nr. 90000257509

Banka: AS SEB banka

Konts: LV25UNLA0050000101378

Ziedojumu nodot iespējams arī, zvanot uz labdarības tālruni 90006689.

Ar vienu zvanu Jūs ziedosiet 1.42 EUR baznīcas torņa atjaunošanai.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Sv. Sīmaņa baznīcas torņa atjaunošanas projekta izmaksas (bez gaiļa un pulksteņa restaurācijas) ir aptuveni 165 000 eiro. No tā 49 286 eiro būs Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, aptuveni 20 000 eiro – Gustava Ādolfa fonda finansējums, 15 000 eiro – Valmieras pilsētas pašvaldības finansējums, 10 000 eiro – Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes finansējums un 7500 eiro – Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas finansējums.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ir viens no vecākajiem Latvijas dievnamiem, kas celts 1283.gadā un ir atzīta par Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. Pašreizējais Sv. Sīmaņa baznīcas tornis celts 1739.gadā. 

Apvienotais logo

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Alejas ielā 7A, Kocēnos,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 18) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 30.novembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku izglītības jomā (audzināšanas darbā) (0.75 darba slodzes) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Ja Tev ir vēlme: · nodrošināt mācību procesa organizēšanu Skolā saskaņā ar izvirzītajiem Skolas uzdevumiem un vērtībām; · vadīt, plānot, organizēt Skolas audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; · nodrošināt Skolas audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt Skolas ārpusstundu darbu; · apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Skolā; · koordinēt klašu audzinātāju darbu; · apzināt un popularizēt metodiskos materiālus un pedagogu darba pieredzi audzināšanas darbā; · atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; · veicināt Skolas tradīciju saglabāšanu un pilnveidošanu un tēla veidošanu; · nodrošināt drošu, pozitīvu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Skolā; · rūpēties par izglītojamo drošību un Skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu; · atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; un ja Tev ir: · atbilstoša izglītība, kā arī atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Izglītības likumā noteiktajām prasībām un Ministru kabineta noteikumiem Nr.569; · vēlama vismaz trīs gadu pieredze līdzīgā amatā pēdējo piecu gadu laikā; · Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; · labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; · pieredze izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; · jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; · precizitāte un atbildība darbā; · labas prasmes darbā ar MS Office programmatūrām; mēs piedāvājam: · darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; · stabilu, sakārtotu darba vidi; · atalgojumu 1300 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par pilnu darba slodzi); · sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā, adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, ar norādi „Direktora vietnieka vakancei”, līdz 2019.gada 28. novembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Skola izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: Piet.vēst., CV, augst.izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri