Valmieras Ziņas

Tapis Valmieras dziesmas videoklips

“Man gods par kreklu tuvāks un brīvība par godu. Stāv pāri visam Valmiera ar Gauju līkumotu.” Šos “Dziesma par Valmieru” vārdus zina gandrīz katrs pilsētas iedzīvotājs. 13 brīvprātīgie valmierieši kopā ar grupu “Age of Stones” vasarā piedalījās dziesmas ieraksta un videoklipa tapšanā.

Dažāda vecumu un dažādu jomu pārstāvošajiem brīvprātīgajiem dziedāšana ierakstu studijā un filmēšanās nav ierasta lieta. Interesanta profesionālā pieredze bija arī videoklipa režisorei un scenārija autorei, valmierietei Lienei Laviņai-Kalnaellai, kā arī grupai “Age of Stones”, kuras sastāvs uz laiku tika paplašināts līdz 17 dalībniekiem. “Tas bija ne tikai liels izaicinājums, bet arī gods radīt Valmierai šo videoklipu tik nozīmīgajā Latvijas simtgades laikā. Daudz filmēšanu vietu un daudz iesaistīto cilvēku kopdarbā radījām ne tikai videoklipu, bet arī jaunu Valmieras himnas kaverversiju. Ieguldītais darbs apliecina valmieriešu patriotismu pret savu pilsētu,” stāsta Liene Laviņa-Kalnaella. Domājot par klipa ideju, svarīgi bijis, ka galvenajā lomā ir valmierieši. “Šo līdzcilvēku attieksme un cieņa vienam pret otru, izpalīdzēšana manī radīja drošības sajūtu. Valmieras bagātība ir tās iedzīvotāji. Noteikti jāpiebilst, ka Valmieras puiši “Age of Stones” klipam piešķīra dziesmā atainoto dumpiniecisko noskaņu. Tieši viņi, jau daudzus gadus dziesmu izpildot savos koncertos, ir padarījuši to par vienu no Valmieras simboliem.”

“Dziesma par Valmieru” radās 1990.gadu sākumā, kad Pāvila Rozīša romāns “Valmieras puikas” iedvesmoja režisoru Ģiertu Nagaini uzņemt tāda paša nosaukuma televīzijas iestudējumu. Projektam radītās dziesmas mūzikas autors ir Georgs Dovgjallo, bet vārdu – Hermanis Paukšs. “Rakstīju savā tā laika dzīvesvietā Rīgā, bet Valmierā biju bijis un to izstaigājis pietiekami daudz, lai nevajadzētu simbolus ilgi meklēt. Kad sāku domāt par dziesmu, vārdi radās uzreiz. Kad pēc kāda laika uzzināju, ka dziesma kļuvusi par neoficiālu Valmieras himnu, biju pamatīgi pārsteigts. Izskaidrojums, protams, ir vienkāršs: dziesma ir tikai par Valmieru, otras tādas, šķiet, nav. Valmieru uztveru kā mierīgu, gudru un ļoti latvisku pilsētu, kas attīstās bez lieliem satricinājumiem. Valmierieši ir laipni, draudzīgi un radoši,” stāsta Hermanis Paukšs. “To, cik ļoti valmieriešiem šī dziesma ir svarīga, es sapratu Valmieras Viestura vidusskolas salidojumā pirms pāris gadiem, kad to dziedājām pie skolas ieejas, sadodoties rokās un lepojoties būt valmierieši,” papildina Liene.

Videoklips ir aicinājums saskatīt, cik īpašs ir viens no Valmieras skaļākajiem simboliem – “Dziesma par Valmieru”. To par savējo sauc dažāda vecuma iedzīvotāji un labprāt izpilda, izrādot cieņu līdzcilvēkiem un pilsētai gan svinīgos brīžos, gan sporta mačos, gan kultūras norisēs, gan ikdienišķās situācijās, pat ieviešot to kā mirkļbirku #stāvpārivisamValmiera, # Valmieraspuikas.

Pateicamies par veltīto laiku un priecīgo kopā būšanu “aktieriem”: makšķerniekam Maksim Alhasovam, airētājam Ritvaram Celmiņam, Gaujas tramvaja kapteinim Rihardam Blaubergam, pensionārei Rutai Brīvulei, dejotājai Ieva Miķīte-Plusniņa, skolniecei Laumai Bieziņai, studentam Jānim Bērziņam, surdotulkam Beātei Teterei, frizierei Evitai Kokinai, autobusa vadītājam Edgaram Zaķim, zemessargam Ivaram Vēveram, vecmātei Ilzei Šmitei un aktīvam jaunietim Artim Kristam Mednim.

Videoklipa radošajā grupā: Liene Laviņa-Kalnaella, Gatis Priednieks-Melnacis, Reinis Kārkliņš, Niks Jaunzems, Artis Ābele, Jurģis Priedītis, Valts Jakubovičs, Raivo Sarelainens un Emīls Spuņģis.

Par atbalstu pateicamies kafejnīcai “Bastions”, Gaujas tramvajam, Valmieras tirgum, Valmieras 5.vidusskolai, Rudītei Markus un Dzidrai Putānei, Valmieras vasaras teātra festivālam, frizētavai “Frizē Frizū”, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkam un Rolandam Ribozolam, SIA “VTU Valmiera”, SIA “Vidzemes slimnīca”, Valmieras Drāmas teātrim, Alvim Janītim, Eduardam Janītim, Edgaram Hofmanim, Evertam Kokinam, Dacei un Tomam Karlivāniem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri