Valmieras Ziņas

Tapis informatīvs izdevums par Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu

Lasīšanas laiks: 2 min

Mēs vēlamies, lai ēkas, kas glabā nozīmīgas vēstures liecības par pilsētas izveidošanos un attīstību, pamana un novērtē ikviens garāmgājējs savā ikdienas steigā. Lai mudinātu gan vietējos iedzīvotājus, gan pilsētas viesus iepazīt vienu no nozīmīgākajiem Latvijas viduslaiku arhitektūras pieminekļiem – Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcu – izveidots informatīvs materiāls, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes mārketinga speciāliste Zane Krūmiņa.

Baznīcu Gaujas stāvajā krastā sāka būvēt 13. gadsimtā, tāpat kā Zobenbrāļu ordeņa vai tā pēcteča Livonijas ordeņa pili, tomēr otrā pasaules kara nogalē vēsturiskā centra apbūve tika gandrīz pilnībā iznīcināta – saglabājušies tikai ārējo mūru un pagrabu fragmenti. Arī baznīca vairākkārt cietusi – gan kara ietekmē, gan ugunsgrēkos. Lai gan tā nepaceļas pār pilsētu tik majestātiski kā viduslaikos, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ir būtiskākais pilsētas vēstures liecinieks, kā arī viens no nozīmīgākajiem Latvijas viduslaiku sakrālās arhitektūras pieminekļiem. Lai apkopotu informāciju par baznīcas vēsturi un attīstību dažādos laika griežos, tapis informatīvs buklets.

Izdotais materiāls par Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu elektroniski pieejams šeit un drukātā veidā Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10) vai Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā (Bruņinieku iela 2). Šobrīd buklets pieejams latviešu valodā, bet jau drīzumā – arī angļu valodā.

Aicinām iepazīties ar Sv. Sīmaņa baznīcas vēsturisko attīstību un vērtīgo pieminekļu aprakstiem un doties uz baznīcu, lai to aplūkotu klātienē un, uzkāpjot atjaunotajā baznīcas tornī, palūkotos uz Valmieru no augšas.

Teksta autors un sastādītājs ir Dr.art., Vidzemes Augstskolas profesors un mākslas vēsturnieks Jānis Kalnačs. Materiāls veidots sadarbībā ar Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luterisko draudzi.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri