Valmieras Ziņas

Svinēsim Lieldienas Valmieras novadā!

Lasīšanas laiks: 8 min

Pieņemas spēkā zaļošana, stiprināšanās, plaukšana, augšana, jušana, saulzaķošanās, skaņošanās, ieelpošanās un mošanās. Pieņemas spēkā pavasaris. Priecīgas un gaišas Lieldienas! Svinēsim kopā Valmieras novadā!

Valmierā

Līdz 22. martam Valmieras muzejs aicina pirmsskolas un skolas vecuma bērnus uz izglītojošo programmu “Pamodini pavasari”, lai izzinātu pavasara saulgriežu tradīcijas ar ugunskura kuršanu, putnu dzīšanu, rotaļām un olu ripināšanu. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 64207637.

23. martā plkst. 11.00 Valmieras Integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks radošā darbnīca “Gatavošanās Lieldienām” ar Ingu Grāveli.

23. martā Valmieras muzejā plkst. 11.00–13.00 ģimenes ar bērniem aicinātas uz radošo darbnīcu “Pavasara saulgriežus rotājot”, kurā katrs varēs izveidot savus dekorus svētku noskaņās. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 64207637.

No 29. marta līdz 7. aprīlim Valmieras muzejs aicina piedalīties Lieldienu konkursā “Fotoligzda”. Ikviens aicināts nofotografēt savu skaistāko Lieldienu olu un līdz 1. aprīlim fotogrāfiju iesūtīt e-pastā kristine.cirule@valmierasnovads.lv  ar norādi – konkursam “Fotoligzda”. Visas iesūtītās fotogrāfijas tiks publicētas Valmieras muzeja Facebook lapā 2. aprīlī, un ikviens aicināts balsot par krāšņāko olu visas nedēļas garumā līdz 7. aprīlim. Trīs fotogrāfijas ar vislielāko emocijzīmju skaitu saņems balvas no Valmieras muzeja. Rezultātu paziņošana notiks 8. aprīlī Valmieras muzeja tīmekļvietnē valmierasmuzejs.lv un Facebook lapā.

Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī, ar prieku gaidīsim mazus un lielus uz Lieldienu svinēšanu Valmierā. Plkst. 11.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies pavasarīgs tautas deju ansambļa “Gauja” studijas grupu un mūsdienu deju grupas “Baltā” studijas grupas Lieldienu koncerts, savukārt no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 aicinām piedalīties kustīgās, jautrās un sportiskās aktivitātēs pastaigā “Zaķim pa pēdām”. Pastaigas laikā četrās tematiskās pieturās varēs sastapt iemīļotus tēlus no radošās apvienības “Pasaku nams” un pārbaudīt savu veiklību, atjautību, izveicību, veicot dažādus uzdevumus. Laukumā pie Valmieras Kultūras centra būs iespēja mesties minigolfa izaicinājumā. Vecpuišu parkā pastaigas dalībnieki gaidīti uz piedzīvojumu orientēšanās labirintā, arī sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” Lieldienas varēs pavadīt aktīvi – piedalīties veiklības stafetē, izturības un spēka vingrinājumos, kā arī pārbaudīt lēkšanas un cilpošanas prasmes. Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” ielūdz ikvienu uz “Kustīgo taku” un radošām nodarbēm “Izkrāso pats!”.

Par atsevišķu samaksu bērni Vecpuišu parkā varēs doties izjādē ponija vai zirga mugurā un piedzīvot brīnumainas pārvērtības laukumā pie Valmieras Kultūras centra, ļaujoties sejas apgleznošanas procesam. Neaizmirsti uzlādēt savu telefonu, lai iemūžinātu kādu košu fotomirkli!

Bērzainē

31. martā plkst. 11.00 Bērzaines ciemata centrā aicinām būt kopā Lieldienu rītā. Šūposimies, būs dziesmas un rotaļas ar olu ripināšanu kopā ar folkloras grupas “Bitītes” un “Didam” dziesminiekiem.

1. aprīlī plkst. 13.00 notiks Zaļā pēcpusdiena bērniem ar vecākiem. Tikšanās pie Lieldienu šūpolēm.

Brenguļos

20. martā plkst. 6.00 pulcēsimies Brenguļu alus dārzā pie Abula, lai sagaidītu Lielās dienas saullēktu. Saule lēks plkst. 06.19. Tradicionālos rituālus kopā ar interesentiem veiks folkloras draugu kopa “Stutes”.

31. martā plkst. 13.30 Brenguļu alus sētā aicinām uz Lieldienu lustēm – dziesmas un rotaļas, olu ripināšana, šūpošanās.

Burtniekos

31. martā plkst. 12.00 Burtnieku Kultūras centrs sūta pavasarīgu sveicienu Pirmajās Lieldienās – norisināsies pašdarbnieku koncerts “Tam priekam, kurš sēd šūpolēs…”, ap plkst. 13.00 būs Lieldienu aktivitātes lieliem un maziem. Visi laipni aicināti palīdzēt Zaķim un Cālim atklāt Lieldienu olas mistēriju un kopā svinēt svētkus ar rotaļām, muzikālajām aktivitātēm, olu ripināšanu un ziepju burbuļiem.

Dikļos

29. martā plkst. 10.00 jaunā tūrisma sezonas sāksies Mini Zoo “Mežiņi”. Visi laipni aicināti!

31. martā plkst. 11.00 Vika pasaku parkā Dikļos Lieldienu Zaķis un Kurmis ielūdz uz Lieldienu jampadraci.

Ēvelē

31. martā plkst. 11.00 aicinām uz lustīgu Lieldienu sagaidīšanu Ēveles Tautas namā.

Jērcēnos

23. martā uz pavasara saulgriežu – Lielās dienas sagaidīšanu pie Jērcēnmuižas aicina folkloras kopa “Mežābele” un Jērcēnu pagasta bibliotēka. Pulcēšanās pie Jērcēnmuižas plkst. 6.00, lai dotos sagaidīt saullēktu. Atgriežoties muižas ļaudis cienās ar siltu tēju. Līdzi lūdzam ņemt Lielās dienas rīta cienastu svētku galdam un olas krāsošanai, lai kopā iešūpotu Lielo dienu.

Kocēnos

Pirmajās Lieldienās, 31.martā, Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies tradīcijām bagātais notikums “Kocēnu pavasaris 2024”. Plkst. 10.00–15.00 būs Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku darinājumu tirdziņš, savukārt plkst. 11.00 uz lielās skatuves sāksies svētku koncerts kopā ar Lieldienu Zaķi Žani. Koncertā uzstāsies Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris, popgrupa “Notiņas”, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokālā studija “Mūzikas pļava”, Kocēnu pamatskolas tautas deju kolektīvs “Saulītes” un Valmieras sākumskolas tautas deju kolektīvs “Pērkonītis”, Kocēnu Kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Dziesmotā senatne”, Valmieras Yamaha mūzikas skolas vokāli instrumentālie ansambļi “Epic Wolf Orchestra” un “EWO MINI”. Ar dziesmām iepriecinās tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti” no Rīgas. Paralēli koncertam darbosies radošās darbnīcas “Lieldienotava” – “Truša kokdarbnīca”, “Lieldienu ligzda”, atbalsta centra “Solis” darbnīca “brīvSOLIS”, kā arī gaidāmas Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes.

Kā jau ierasts, pasākuma noslēgumā norisināsies tradicionālā “Kocēnu pavasaris” loterija ar balvu fondu – mājražotāju un amatnieku sarūpētajiem labumiem.

Matīšos

1. aprīlī plkst. 12.00 Matīšu Tautas namā aicinām uz koncertu “Lieldienu karuselis”, piedaloties Matīšu Tautas nama kolektīviem un draugiem. Pēc koncerta Dzirnavu laukumā  (nelabvēlīgos laika apstākļos Matīšu Tautas namā) kopā ar folkloras kopu “Pūrs” notiks Lieldienu aktivitātes un tirdziņš. Tirgoties gribētājus lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni 29697319.

Mazsalacā

24. martā no plkst. 9.00 līdz 14.00 Lieldienu tirgus norisināsies Mazsalacas Saieta laukumā un Tirgus laukumā. Tirgotājiem pieteikšanās elektroniski: https://ej.uz/cnaq. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26645713.

Zaļajā ceturtdienā, 28. martā, plkst. 17.00 Mazsalacas Saieta laukumā norisināsies “Lieldienu palēciens” – pārsteiguma tēli un popgrupa “Notiņas”.

30. martā plkst. 10.00 Mazsalacas vidusskolas sporta zālē notiks tradicionālais Lieldienu turnīrs volejbolā.

31. martā plkst. 16.00 Mazsalacas Kultūras centrā tautā iemīļotā aktiera Ģirta Ķestera jubilejas izrāde “Vīrietis, kurš gaida”. Biļetes iespējams iegādāties Mazsalacas Kultūras centrā un “Biļešu Paradīze” kasēs. Biļešu cena 15.00–25.00 EUR.

Mūrmuižā

31. martā plkst. 10.00 pie Mūrmuižas “Pagastmāja” norisināsies ģimeniska Lieldienu dekoru veidošana, dziedāšana un rotaļas.

Naukšēnos

31. martā plkst. 11.00 aiz Naukšēnu pagasta kultūras nama – Lieldienu jampadracis ar spēlēm un rotaļām.

Līdz 1. aprīlim Naukšēnu bibliotēka aicina izdekorēt savu Lieldienu koku. Kā liecina Ziemeļvidzemē pierakstīts ticējums, mūsu senči, sagaidot Lielo dienu, kokos kāra krāsainus dzijas kamoliņus vai citus dekorus, tā šajā gadā sagaidot augļu pilnus zarus. Lai veicinātu auglību, vairotu pašu labklājību un sagādātu cits citam prieku, izaicinām novada iestādes un iedzīvotājus veidot savus krāsainos Lieldienu kokus un dalīties ar attēliem, publicējot tos savā Facebook kontā ar tēmturi #Lieldienukoks, norādot arī iestādes nosaukumu vai apvienību.

Ramatā

31. martā plkst. 11.00 Ramatas Kultūras telpā norisināsies “Ramatas pavasara svētki” – krāsosim un ripināsim olas, cepsim Lieldienu maizīti.

Rencēnos

22. martā plkst. 12.00 Rencēnu pamatskolā notiks Lielās dienas svinēšana kopā ar Rencēnu folkloras kopu “Rota”. Visi mīļi aicināti! Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 29183069 vai rakstot e-pastu uz rencenukultura@valmierasnovads.lv.

No 1. līdz 5. aprīlim Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā skatāma literatūras izstāde “Brauc pār kalnu Lieldieniņas”.

Rūjienā

Līdz 31. martam Rūjienas pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā skatāma literatūras izstāde “Balts pūpolītis smaida un Lielo dienu gaida”.

31. martā plkst. 13.00 Rūjienas pilsētas estrādē aicinām uz Lieldienu jampadraci. Iesim rotaļās, krāsosim olas, šūposimies un satiksimies.

Sietiņiezī

Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa (vadītāja Līga Jeleviča) un tradīciju kopa “Griezes” ielūdz uz pavasara saulgriežu sagaidīšanu – Lielā diena Sietiņieža Baltajā kalnā 20. martā plkst. 6.00. Līdzi aicinām ņemt rotājumus ugunij (piemēram, pagājušā gada Jāņu vainagu), vārītu olu un brokastu cienastu. Tikšanās vieta: Sietiņieža stāvlaukumā plkst. 5.45. Aptuvenais norises ilgums: līdz plkst. 7.00.

Sēļos

1. aprīlī plkst. 12.00 Sēļu muižā aicinām uz svinībām Otrajās Lieldienās kopā ar folkloras kopu “Sēlene” un tautas mūzikas kopu “Sēļu muižas muzikanti”. Lieldienu rotaļas un dziesmas, spēles brīvdabā, pavasarīgas sacensības, Sēļu pagasta amatnieku darbu izstāde un amata demonstrējumi, skaistāko Lieldienu olu izstāde un olu kaujas. Lūdzam ņemt līdzi skaistākās Lieldienu olas.

Strenčos

31. martā plkst. 13.30 pie Strenču Kultūras centra norisināsies Lieldienu jautrā dziesmu spēle pieaugušajiem un bērniem kopā ar Dziedošo Cibriču ģimeni. Koncerta vadītājs, palaidnīgais Zaķu ģimenes dēls Bricis Cibricis – aktieris Māris Zabarovskis, Zaķu ģimenes tēvs Fricis Cibricis – Latvijas Nacionālā teātra un dažādu pašmāju seriālu humora pilnais aktieris Kristiāns Kareļins, Zaķu ģimenes mamma Lusilda Cibrice – operdziedātāja Baiba Renerte, Zaķu ģimenes meita Peciņa Cibrice – jaunā dziedātāja Anna Leite, Zaķu ģimenes tēva brālis, krusttētiņš Cibricis – pianists Anatolijs Livča. 

Trikātā

31. martā plkst. 11.00 Trikātas parkā aicinām uz Lieldienu lustēm – dziesmas un rotaļas, olu ripināšana, šūpošanās. Saieta namā “Depo” būs pasaku rīts – izrāde “Trīs meža gariņi”.

Vaidavā

31. martā plkst. 13.00 Vaidavas pagasta centrā aicinām uz Lieldienu lustēm ar folkloras grupas “Bitītes” bērniem un “Didam” dziesminiekiem.

Vecatē

28. martā no plkst. 14.00 līdz 18.00 Vecates pagasta bibliotēkā aicinām uz norisi “Liela diena nāk”. Rokdarbu kopas jaundarba prezentācija, pogu stāsti, ekskursija uz Tūteres ozolu un citas izdarības.

31. martā plkst. 11.00 Vecates pagasta estrādē visi laipni aicināti palīdzēt Zaķim un Cālim atklāt Lieldienu olas mistēriju un kopā svinēt svētkus ar rotaļām, muzikālajām aktivitātēm, olu ripināšanu un ziepju burbuļiem.

Zilākalnā

31. martā plkst.13.00 Zilākalna estrādē Lieldienu Zaķis un Kurmis ielūdz uz Lieldienu jampadraci.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri