Valmieras Ziņas

Svētku laikā policija strādās pastiprinātā režīmā

Svētku laikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki strādās pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu kārtību un drošību uz ceļiem, masu pasākumos un citviet reģionā, šodien tikšanās laikā ar mediju pārstāvjiem pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko un Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks.

Pastiprinātā režīmā Vidzemē, uz pusi palielinot norīkojumu skaitu policija plāno strādāt no 21.jūnija līdz 25.jūnijam.

“Uz svētkiem ir iesaistīti virs 80 darbiniekiem, darbinieku skaits ir vismaz uz pusi lielāks nekā ikdienā.

Neatklāsim, kuras vietas un kurās dienās tiks apmeklētas īpaši, bet tas notiks pēc iepriekš sastādīta plāna, kas balstīts uz situāciju reģionā kopumā,” sacīja I.Mitrošenko, vien norādot, ka galvenokārt policijas reidi notiks vietās, kur ir visaugstākais ceļu satiksmes negadījumu risks un visbiežāk konstatētie auto vadītāji alkohola reibumā.

Svētkos pastiprinātu uzmanību policija pievērsīs tam, lai autovadītāji nebūtu sēdušies pie stūres alkohola reibumā,

taču vienlaikus uzmanības lokā būs arī drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanas noteikumu ievērošana, norādīja policijā. Pēc I.Mitrošenko teiktā, policistiem būs nodrošināts viss nepieciešamais ekipējums, lai pārbaudītu ikvienu auto vadītāju, kurš tiks apturēts, savukārt tiem

vadītājiem, kuri noteikumus nebūs pārkāpuši, tiks piešķirta simboliska “balva” par noteikumu ievērošanu – dzeramā ūdens pudele no policijas sadarbības partneriem. 

“Tā būs kā simboliska ziņa, ka labāk ir dzert ūdeni vai kādu citu bezalkoholisku dzērienu nevis veldzēt slāpes ar alu vai citu stipro dzērienu,” atzina I.Mitrošenko.

Pēc J.Lūka teiktā, reidi šogad būšot patiešām vērienīgi. “Ik gadu pēc Līgo svētkiem nākas dzirdēt pārmetumus, ka cilvēki ir izbraukājuši visu Latviju, bet policiju nav pamanījuši, tad šogad varu apsolīt, ka policiju pamanīs. [..] Tāpēc gribētu aicināt visu sabiedrību būt saprotošiem.

Pārbaudes būs, gan masveida pārbaudes, gan plaši reidi laukos, līdz ar to, lai arī cik laika šīs pārbaudes paņems, atcerieties, ka strādājam visas sabiedrības labā,”

atzina J.Lūks.

Pēc policijas pārstāvju teiktā, līdzšinējā pieredze rādījusi, ka, diemžēl, noteikumu pārkāpēji mēdz būt visdažādākie cilvēki un reibumā pie automašīnas stūres sēžas ne tikai acīmredzami bezatbildīgie, bet arī sabiedrībā zināmi kultūras nozares pārstāvji un citi.

I.Mitrošenko aicināja iedzīvotājus par pamanītiem pārkāpumiem nekavējoties ziņot policijai. “Nav vairs padomju laiki, kad informācijas nodošana policistiem būtu līdzcilvēku nodevība. Mūsdienās tā ir palīdzība, kas tiešām reāli arī noved pie pozitīva rezultāta un, iespējams, pat kādas izglābtas dzīvības. [..] 

Ja redzat, ka cilvēks reibumā iepērkas veikalā un sēžas pie stūres, – piezvaniet. Tā nebūs nodevība, bet gan cieņpilnas attieksmes izrādīšana pret citiem un sevi,”

norādīja I.Mitrošenko. J.Lūks norādīja, ka ir nereti gadījumi, kad sabiedrība informē par cilvēkiem, kas sēdušies pie stūres reibumā un policijai izdevies laikus noreaģēt un pārkāpumu novērst, lai iereibušā šofera pārgalvības dēļ neciestu citi.

Policijā norādīja, ka svētku laikā īpaša uzmanība tiks vērsta ne tikai kārtībai uz ceļiem, bet arī masu pasākumiem un nelielākiem svētku notikumiem. Lai nodrošinātu iedzīvotāju kārtību un drošību šajos pasākumos, policija aktīvi sadarbosies ar pašvaldības policiju un citām kārtību sargājošajām institūcijām. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri