Valmieras Ziņas

Sveicam asins donorus viņu svētku dienā

Pasaules Asins donoru dienas vēsturiskā izvēla saistīta ar asinsgrupu atklājēja un daudzu zinātnisko darbu autora, Nobela prēmijas laureāta Karla Landšteinera dzimšanas dienu.

Zinātniskie atklājumi transfuzioloģijā radīja grandiozas iespējas miljoniem cilvēku dzīvības glābšanai, asins un to komponentu pārliešanā, jaunu medicīnas praktisko un teorētisko nozaru izveidē un attīstībā.

Taču pamatā visām šim iespējām ir asins donors. Medicīna attīstās, bet donoru asinīm nav alternatīvas. 70 pasaules valstīs atzīmē šo dienu, sakot paldies ikvienam asins donoram un aktualizējot asins ziedojuma vērtību, skaidrojot motivāciju un aicinot cilvēkus kļūt par asins donoriem.

Pasaules Asins donoru dienas priekšvakarā arī mūsu Asins sagatavošanas nodaļā centāmies noskaidrot, kāda ir mūsu asins donoru motivācija un pieredze asins ziedošanā.

Uzzinājām, ka daži tieši todien (donoru dienā trešdien, 9.06.) pirmo reizi mūžā ir nodevuši asinis, citi regulārie donori to dara jau desmit un vairāk gadus. Motivācijas atbildes līdzīgas: “Gribu palīdzēt cilvēkiem. Prieks izdarīt labu darbu. Jūtos labāk, ja palīdzu citiem. Veselajiem jāpalīdz slimajiem. Prieks palīdzēt, ja esi vesels, ja ir reta asins grupa”. Vairāki donori uzsvēra, ka donoru kustībā ir iesaistījuši arī tuviniekus. Ieradās arī 4 darba kolēģes, kuras regulāri nodod asinis un allaž to dara kopā.

Saudzēsim savu veselību, apvienosim visus spēkus, lai uzturētu donoru kustību, nodrošinātu asins kvalitāti un drošību! Paldies ikvienam, kas jau ziedo asinis vai vēl plāno kļūt par asinsdonoru! Paldies visiem, kas atbalsta un popularizē asins donoru kustību!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri