Valmieras Ziņas

Sv.Sīmaņa baznīcā izskanējis „Konsonanses” un Austrijas kora „Silberstimmen” koncerts

Piektdienas vakarā, kad centrā jau bija iedegta egle un lielākā kņada norimusi, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā notika Imanta Toča vadītā jauniešu kora „Konsonanse” un Austrijas kora „Silberstimmen” („Sudraba balsis”) koncerts „Miers virs zemes”.

Koncerts sākās ar koklētājas Enijas Bivālovas skaņdarbu, kam sekoja kvarteta dziedātā dziesma „Eņģelis” un latviešu tautasdziesma kora „Konsonanse” izpildījumā.

Tālāk tika dots vārds ciemiņiem no Austrijas pilsētas Švacas (Schwaz) un kora „Silberstimmen” vadītājam Thomas Waldner. Šis koris Valmierā ieradies apmaiņas vizītē, jo maijā mūsu jaunieši viesojās Austrijā.

Austrieši savu koncertu iesāka ar romantisku un izjustu kvinteta skaņdarbu – tradicionālu Alpu mūziku, bet tālāk viņu dziesmas klausītājus izveda cauri visai Eiropai: Itālijai, Spānijai, Īrijai, Vācijai, Čehijai, Polijai, Zviedrijai. Skanēja nedzirdētas un pazīstamas melodijas („Es skaistu rozīt` zinu” u.c.). Koncerta noslēgumā, protams, „Klusa nakts, svēta nakts”, kuru izpildīja abi kori kopā vācu un angļu valodā, bet uz pēdējo pantu latviešu valodā pievienojās arī visi koncerta apmeklētāji.

Šis gaišais un kvalitatīvais Ziemassvētku koncerts vēlreiz skanēs sestdien, 8.decembrī, plkst. 18.00 Valmieras pagasta kultūras namā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri