Valmieras Ziņas

Studenti no Valmieras un citām Latvijas pilsētām dodas vasaras darbā uz ASV

30. un 31. maijā pēc sekmīgas labdarības ziedojumu vākšanas kampaņas sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju rekordskaits – 137 latviešu studenti – dosies uz ASV, lai Southwestern Advantage programmas ietvaros strādātu vasarā, pārdodot izglītojošas grāmatas.

Maija sākumā Southwestern Advantage studenti labdarības kampaņā “Dāvā vasaras piedzīvojumu!”, kura tika organizēta kopā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, savāca rekordlielu summu – 22 892 eiro! Kampaņas laikā tika vākti ziedojumi vasaras nometņu organizēšanai SOS ģimenēs, audžuģimenēs un aizbildņu ģimenēs augošajiem bērniem. “Ir skaidrs, ka šogad mūsu pārdošanas rezultāti ASV būs vēl labāki, jo šogad lieliski aizvadījām labdarības dienu, palīdzot SOS ģimenēm,” pārliecināta Madara Jakobsone, kas Southwestern Advantage Latvija darbojas jau 9 gadus.

No 137 studentiem, kas maija pēdējās dienās dosies uz ASV, 72 piedalīsies šajā programmā pirmo reizi, savukārt 65 dosies uz ASV atkārtoti. No studentiem, kas uz ASV dosies atkārtoti, Rīga būs pārstāvēta ar 13 jauniešiem, pa 6 dalībniekiem no Valmieras un Vecpiebalgas, 3 studenti no Smiltenes un Auces, pa diviem no Dobeles, Jelgavas, Kokneses, Siguldas un Ludzas, bet pa vienam no Alūksnes, Balviem, Cēsīm, Cesvaines, Daugavpils, Dreiliņiem, Dustiem, Dundegas, Jaunpiebalgas, Iecavas, Jaunmārupes, Jaunraunas, Jēkabpils, Jūrmalas, Kandavas, Liepājas, Limbažiem Lubānas, Madonas, Ogres, Rēzeknes, Saldus, Tīnūžiem, Tukuma un Ventspils. Informācija par 72 studentiem, kas programmā piedalīsies pirmo reizi, vēl nav apkopota.

Lielākā daļa studentu, kas piedalās programmā, ir no Rīgas Tehniskās universitātes. Pagājušajā gadā RTU studentu rezultāti palīdzēja augstskolai ierindoties 8. vietā no kopumā 204 pārstāvētajām universitātēm no visas pasaules. Kopā ar studentiem no Latvijas uz ASV dosies arī studenti no Igaunijas, Lietuvas, Slovākijas, Polijas un Gruzijas, veidojot 670 studentu lielu grupu.

Kaut arī pastāv mīts, ka programmā naudu nopelna tikai nedaudzi, patiesībā viss ir atkarīgs no paša studenta. Līdzšinējā Southwestern Advantage pieredze liecina, ka studenti, kas tirgo grāmatas pirmoreiz, nopelna pāris tūkstošus eiro. Savukārt tie, kas programmā dodas atkārtoti, vasarā nopelna vidēji 13 000 eiro.

“Ar katru gadu palielinās studentu skaits, kuri piedalās šajā programmā, pieaug mūsu pieredze un uzlabojas rezultāti. Pagājušajā gadā studente no Valmieras ierindojās 4. vietā uzņēmuma reitingā, pārdodot izglītojošas grāmatas aptuveni 171 000 ASV dolāru vērtībā,”

atgādina Madara.

Studenti savu vasaras darbu aizvadīs 12 dažādos Amerikas štatos, kā arī Ontario provincē, Kanādā. Studenti pārsvarā dzīvo ģimenēs, iepazīst vietējo kultūru, bet svētdienās dodas izbraucienos uz reģiona ievērojamākajām vietām. Katrs pretendents uz vietu programmā iziet pamatīgu atlasi.

Sākumā visi studenti dosies uz Nešvilu, Tenesijas štatā, kur pāris dienas aizvadīs apmācībās, noslēdzot vasaras sagatavošanās treniņu. Pēc apmācību pabeigšanas studenti dosies uz ASV, kur arī pavadīs un strādās visu atlikušo vasaru.

Uzņēmums Southwestern Advantage specializējas studentu apmācībā – uzņēmējdarbības, līderības un pārdošanas iemaņu uzlabošanā. Šīs iemaņas studenti apgūst visu gadu, pirms dodas strādāt uz ASV, kur pārdod izglītojošas grāmatas vietējām ģimenēm, staigājot no mājas uz māju. Studenti pārsvarā dzīvo vietējās viesģimenēs. Šādā darba un apstākļu veidā studentam ir dota lieliska iespēja uzlabot savas prasmes un tajā pašā laikā iepazīt Ameriku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri