Valmieras Ziņas

Strenču, Beverīnas un Burtnieku novadu iedzīvotāji cīnīsies par pievienošanu Valmierai

Lasīšanas laiks: 3 min

Strenču, Beverīnas un Burtnieku novadu iedzīvotāji turpinās cīnīties par pievienošanu Valmierai, šodien preses konferences laikā paziņoja Strenču, Beverīnas un Burtnieku novada pašvaldību vadītāji.

Rīt, 4.martā, plkst.17.45 Strenču, Burtnieku un Beverīnas uzņēmēji ar lauksaimniecības un mežsaimniecības smago tehniku Strenčos bloķēs tranzītielu un kultūras namā sapulcē iedzīvotāji paudīs savu viedokli par administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz šīs pašvaldības iekļaut Valkas novadā, pret ko tās kategoriski iebilst, jo uzskata, ka visa ekonomiskā un sabiedriskā dzīve ir saistīta ar Valmieras novadu, stāstīja Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons (“Nākotnes vārdā jau šodien!”).

Viņš uzsvēra, ka pašvaldību vadītāji aptaujās ir noskaidrojuši iedzīvotāju viedokli, kuru Saeimas deputāti ir atzinuši par vērā ņemamu viedokli. “Taču Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē iemirdzējās dažu deputātu mobilo tālruņu ekrāni un saņemtā ziņa kardināli izmainīja balsojumu ne par labu mūsu pašvaldībām,” sacīja Pētersons.

Pašvaldību vadītāji preses konferencē retoriski jautāja, vai 30 gadus pēc barikādēm tagad Latvijas tautai ir jācīnās pret savas valsts valdību, kura neieklausās iedzīvotāju viedoklī.

Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Edvīns Straume uzskata, ka, veidojot jauno administratīvi teritoriālo reformu, bija jāņem vērā iepriekšējās reformas kļūdas, taču tas netika darīts.

Gan Burtnieku, gan Beverīnas novadu domes priekšsēdētāji norādīja, ka ne Valkas domes priekšsēdētājs, ne Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji pat neinformēja, ka no pašreizējiem novadiem tiks “noņemti” Ēveles un Trikātas pagasti, bet viņi to uzzinājuši tikai no medijiem.

Straume uzskata, ka pašlaik politiķi dzen iedzīvotājus “pilsoņu karā”, sanaidojot pagastu pret pagastu. “Ēveles pagasts nav pret Valku, bet visas dzīves saites mums ir saistītas ar Valmieru,” uzsvēra Straume.

Beverīnas domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis (“Novadam”) atgādināja, ka pagājušajā vasarā, kad Valmierā bija tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) pat nepieminēja Trikātas pagasta atdalīšanu no Beverīnas novada. “Tolaik ministrs norunāja pusotru stundu, deputāti varēja katrs pa piecām minūtēm paust savu viedokli, sanāksme netika protokolēta. Mēs pat priekšsēdētāji savstarpēji savā starpā nesarunājamies, kas ir pilnīgi nepieņemami,” sacīja Fūrmanis.

Pētersons norādīja, ka Strenču, Burtnieku un Beverīnas novada iedzīvotāji neiesaistīsies 5.marta protesta akcijā.

LETA jau ziņoja, ka pirmā protesta akcija notika 24.februarī, kad Strenču tranzītielu paralizēja aptuveni 50 līdz 70 smagās tehnikas vienības, tādējādi protestējot pret pievienošanu Valkai. 

Strenču novada domes priekšsēdētājs Pētersons pirmdien aģentūrai LETA sacīja, ka šī akcija tiek rīkota tādēļ, ka politiķi neieklausās iedzīvotāju viedoklī un ignorē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pieņemtos kritērijus.

“Šis ir ģenerālmēģinājums tām akcijām, ko turpināsim rīkot, ja arī pēc šodienas notikumiem netiksim saklausīti,” pirmdien sacīja Pētersons un piebilda, ka gadījumā, ja atbildīgā komisija Saeimā neieklausīsies, tad brīdī, kad Administratīvi teritoriālās reformas likumprojekts nonāks parlamentā, iedzīvotāji no visas Latvijas pulcēsies Rīgā, lai paustu savu gribu.

Sākotnēji VARAM piedāvāja Valkas novadā iekļaut Strenču, Naukšēnu un Rūjienas novadus, pret ko divi pēdējie kategoriski iebilda un panāca, ka Naukšēnu un Rūjienas novads atgriežas Valmieras novadā, kur tas bija administratīvi piederīgs līdz 2009.gada administratīvi teritoriālajai reformai.

Savukārt Beverīnas novada Trikātas pagasta un Burtnieku novada Ēveles pagasta iekļaušanu Valkas novadā pagājušā gada nogalē rosināja Valkas novada dome, to ierakstot sēdes protokolā, lai gan audioierakstā par šādu priekšlikumu deputāti nediskutēja, kā arī neinformēja kaimiņu novadu pašvaldību vadītājus. Sēdes protokols tika nosūtīts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai, kura Valkas pašvaldības piedāvājumu ņēma vērā, kamēr Strenču, Burtnieku un Beverīnas novada lēmumi, pievienoties Valmieras novadam, palika bez ievērības.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri