Valmieras Ziņas

Stiliste Žanna Dubska: iepakojiet ziemu un veiciet savā garderobē krāsu injekcijas!

Lasīšanas laiks: 4 min

Ar 15 minūšu kavēšanos, gaišzilas laiviņas rokās turēdama, 10. aprīļa vakarā Valmieras Kultūras centra zālē gandrīz vai ielidoja šarmantā imidža dizainere Žanna Dubska. Tik daudz daiļā dzimuma pārstāvju vienkopus nebija nācies redzēt! Tas liecina, ka sievietes domā par savu izskatu un vēlas būt skaistas, īpaši jau pavasarī. Tāpat droši vien daudzas arī skatās raidījumu “Gatava pārvērtībām”, kas jau trešo sezonu vērojams TV ekrānos. Ieskaitot fotogrāfu un skaņu operatoru, stiliste zālē saskaitīja arī 4 vīriešus…

Stiliste Žanna Dubska ne tikai uzfrišina dāmas TV raidījumā, viņa sniedz konsultācijas un strādā arī ar politiķiem, laika ziņu moderatoriem un citu profesiju un rangu cilvēkiem. Ar slaidu palīdzību viņa parādīja, kā mainījusi režisores Gaļinas Poļiščukas ārieni, kā pareizi apģērbt korpulentas dāmas, kā ikdienā izskatās Spānijas karaliene un parastas Latvijas sievietes.

Savu tikšanos Žanna Dubska sāka ar retorisku jautājumu visiem klātesošajiem – Vai visi dzīvo 21.gadsimtā? Vai kāda nav aizkavējusies vēl pagājušajā gadsimtā? Ar šiem jautājumiem viņa ikvienam lika aizdomāties par to, kā mainījies laiks, sabiedrības uzskati un mode. Ja pirms 100 gadiem uzreiz pēc izskata varēja pateikt, kura ir pilsētniece, kura – no fermas, kura ir jaunkundze, bet kura – precēta, tad mūsdienās notikusi asimilācija – jebkura Valmieras daktere vai grāmatvede var apģērbties tāpat kā ārvalstu karaliene vai mūsu valsts sabiedrības dāmas, pēc ārējā izskata nevar pateikt, kas ir kas.

Runājot par sevi, Žanna Dubska droši vien daudzas klātesošās dāmas nošokēja ar savu atzinumu:

Esmu komfortniece! Man nepatīk pucēties, labprāt staigātu trenuškās, nekrāsojusies, bez frizūras, bet publicitāte prasa savu! Esmu ziņkārīga, tāpēc nepārstāju skatīties un mācīties, es visu laiku mainos! Kādas lomas gribam, tādas spēlējam – sievietes, mātes, sievas, mīļākās…

Žanna Dubska ieteica arī aizdomāties par grimu, frizūru un kosmētikas līdzekļu klāstu. Ja ikdienas grims aizņem vairāk nekā 3 minūtes, tad kaut ko darām nepareizi, tāpat arī aplam turēt pie spoguļa 27 krēma tūbiņas n-tās skropstu tušas un lūpenes, ja reāli no tā visa tiek izmantoti tikai 7 produkti.  Bet matus nepietiek tikai izmazgāt, vajag iesmērēt želeju, putas vai eļļiņu, lai izveidotu frizūru, savukārt rozā tonīti vajag uzklāt ne tikai uz vaigiem.

Runājot par stilu un apģērbu, Žanna Dubska vilka paralēles ar ēdienu produktu izvēli un citām sadzīves lietām:

Tāpat kā mājas ģenerāltīrīšana, arī revīzija drēbju skapī jātaisa vismaz divas reizes gadā. Cīsiņus tik daudz nepērk, kā pērk lupatas! Neprāts! Nav jāpērk tikai tāpēc, ka bijušas atlaides un prece bijusi lēta. Šopingam aiziet ļoti daudz laika. Limitējam laiku un naudu, ko tērējam lupatām! Jāpērk tā, lai veidotos komplekti, tie ir racionāli pirkumi.

Runājot par drēbju komplektu veidošanu, Žanna Dubska to salīdzina ar ēdiena gatavošanu – nevar sapirkt garneles, marinētus gurķus, kokteiļķirsīšus un citus gardumus, cerot, ka no garšīgajiem, bet atšķirīgajiem produktiem iznāks baudāms ēdiens.

Tagad, sākoties pavasarim, stiliste visiem iesaka iepakot ziemu – iztīrīt, izmazgāt, sašķirot un salikt maisos tās drēbes, kas vairs nav vajadzīgas, un pievērsties krāsām, kas ir modē. Pašlaik aktuālas ir maisveida un oversize drēbes, bet arī maisu var dažādot ar stilīgiem un krāsainiem aksesuāriem, veikt savā garderobē krāsu injekcijas. Šopavasar modē ir kā marķieri košās neona krāsas, visdažādākās somas, apavi ar netradicionāliem papēdīšiem. Bet pamatā, komplektējot garderobi, Žanna Dubska iesaka balstīties uz bāzes krāsām: melno, balto, pelēko, tumši zilo, brūno. Brūnais var būt dažādos toņos – kafijas krāsā vai kafija ar pienu. Kāda proporcija šīm sastāvdaļām – katra paša ziņā. Arī, ja kādai nepiestāv sniegbaltais, jādomā par ziloņkaula toni vai pienīgu nokrāsu. Ja modē ir, piemēram, dzeltenā krāsa, tad katra var atrast savu dzelteno toni – citrondzelteno, olu dzelteno, dzeltenzaļo, sinepju dzelteno…

Runājot par garderobi un apaviem, Žanna Dubska tos sagrupē, sniedzot interesantus apzīmējumus. Viņasprāt, ir drēbes-hiti un drēbes-vampīri. Hiti ir mīļlietiņas, kuras novalkā līdz caurumiem, kuras grūti izmest, dažām ir arī kāda emocionāla piesaiste. Dažreiz pat 40 gadus vecai kundzītei skapī glabājas džemperītis no 8.klases… Savukārt drēbes-vampīri visbiežāk ir labi maksājušas, varbūt uzvilktas tikai vienu reizi, un tās prasa klāt vēl nopietnus ieguldījumus – smalku somiņu, žaketi, kurpītes…

Sievietēm, kas mīl komfortu, piemēroti ir skrienamie apavi – ērti, ar zemu vai pildītu papēdi, taču arī šiem apaviem būtu jābūt sievišķīgiem.

Bet, lai neaizmirstu, ka esam sievietes, ka mums ir skaistas kājas, šad un tad uzvelciet randiņu kurpītes! Arī tad, ja neejat uz randiņu, vienkārši tāpat. Nevar ielīst cilvēka smadzenēs, bet mode, drēbes, kurpes, matu griezums – ārējais izskats pasaka, kas esam.

Tikšanās noslēgumā Žanna Dubska smaidot sniedza autogrāfus un fotografējās, kā arī aicināja vakarā skatīties jaunāko raidījumu “Gatava pārvērtībām”, kur šova varones reizēm līdz nepazīšanai pārvērš gan stiliste Žanna Dubska, gan modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs, gan skaistuma un dzīves stila blogere Maija Armaņeva. Šoreiz gan pārvērtībām izvēlēts pāris – Dace un Maigonis.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri