Valmieras Ziņas

Stāstu vakars: Uzkrāt pieredzi un atgriezties Latvijā!

Aizvadītās nedēļas ceturtdienā kafejnīcas “Tērbata” otrajā stāvā norisinājās stāstu vakars “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, kurā savā piedzīvotajā ārzemēs dalījās četri latvieši, kuri nu dzīvi aizvada dzimtenē – Zanda Lapsa, Sandra Zīrāpe, Vismands Menjoks un Klāvs Vasiļevkis. Katram no runātājiem ir bijusi atšķirīga pieredze, taču secinājums ir viens – pieredze ārzemēs ir palīdzējusi.

Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” mērķis ir veidot stipru kopienu tiem, kuri pēc pieredzes gūšanas ārzemēs nolēmuši atgriezties Latvijā, palīdzot iekļauties valstī un pielietot iegūtās zināšanas. Šādu stāstu vakari ļauj saprast, kāpēc cilvēki dodas uz ārzemēm un ko šāda pieredze dod pašam aizbraucējam. 

Kā pirmā stāstu vakaru uzsāka Zanda Lapsa, kura pēc vairāk nekā deviņiem ārzemēs pavadītiem gadiem, studējot arhitektūru, ir atgriezusies Latvijā un šobrīd strādā kā Valmieras pilsētas galvenā arhitekte. Zanda savā stāstā norāda, ka prakse savā profesijā ir vērtīgāka kā pašas studijas, jo ļauj iegūt plašākas zināšanas un sniedz pievienoto vērtību. Par atgriešanos Latvijā arhitekte bija domājusi, taču tam nebija pamatota iemesla.

“Sākumā par darbu Valmieras pilsētas pašvaldībā bija šaubas, bet tagad pēc četriem pavadītiem mēnešiem pieredzēts ir daudz. Protams, tas bija izaicinājums, jo nācās mācīties un apgūt ko jaunu,” pieredzē dalās Z. Lapsa. 

Kā nākamais savu stāstu sanākušajiem viesiem pasniedza biznesa attīstības direktors Latvijas uzņēmumā “APPLY” Vismands Menjoks. Viņa pārstāvētais uzņēmums izstrādā individuāli pielāgotus mākslīgā intelekta risinājumus vairākās nozarēs, un ir viens no vadošajiem Ziemeļeiropā. Vismands atzina, ka ikdienā, lai nokļūtu biznesa aprindās pasaules mērogā, nākas pavadīt vismaz trešdaļu gada ārpus Latvijas. Savu pieredzes stāstu viņš balstīja uz notikumiem Amerikā, Sicīlija ielejā, atklājot, kā pats redz šo “sapņu zemi“. 

“Visa pasaule, kas tur satiekas, ne ar ko nav attīstītāka. Mēs [latvieši – aut.] esam arī pārāki dažās nozarēs un varam pamācīt pārējos. Lai latviešu uzņēmumi kaut ko sasniegtu starptautiskā līmenī, jādomā globāli un jāmācās sevi parādīt un pārdot piedāvājumu vai produktu,” stāsta V. Menjoks. 

Viņš uzskata, ka Latvija ir laimīgā zeme, jo šeit ir augstāka dzīves kvalitāte. Ja salīdzina, ko var saņemt par to, par ko samaksā Amerikā un Latvijā, rodas atšķirība. “Te var dzert ūdeni no krāna, nopeldēties gandrīz jebkurā ezerā un vēl daudz ko citu, ko tur, Amerikā, nevar,” atzīst Menjoks. 

Sarunu vakaru turpināja uzņēmēja Sandra Zīrāpe, kura ar vīru un bērniem Latvijā atgriezās pirms septiņiem gadiem. Sandra, dzīvojot Anglijā, ieguvusi lielu pieredzi, ko nu pielieto arī Latvijā. Viņa ir apmierināta ar atgriešanos Latvijā.

“Satieku šeit atvērtus, draudzīgus cilvēkus, maniem bērniem te patīk un vīrs ir iejuties,” stāsta Sandra.

Stāstu vakaru ar vizuālu prezentāciju noslēdza fotogrāfs Klāvs Vasiļevskis, kurš dalījās pieredzē, kas viņu skārusi, pavadot pus gadu skaistajā Jaunzēlandē. Stāsta noslēgumā viņš apvienoja savus novērojumus, atklājot, kāpēc, viņaprāt, vajadzētu braukt uz citām valstīm un tad atgriezties Latvijā:

“Galvenokārt, pieredze paplašina redzesloku, liek attīstīt valodas prasmes un norūda raksturu. Tas sniedz svaigu skatījumu uz lietām, kā arī, protams, ir pārbaudījums attiecībām.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-14 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde (reģ.Nr. 4401901990), Parka iela14, Mazsalaca, Mazsalacas novads, aicina pieteikties Pirmsskolas skolotāju (1 pilnu darba laiku) Prasības: Augstākā pedagoģiskā izglītība, pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija; labas pirmsskolas metodikas zināšanas; radošums, atbildība, precizitāte; latviešu valodas prasmes augstākajā līmenī. Pienākumi: nodrošināt bērncentrētu, iekļaujošu pieeju valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās noteiktā pirmsskolas izglītības satura īstenošanai, atbilstoši izglītojamo vajadzībām un individuālās attīstības īpatnībām. plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu, jēgpilnu izglītības procesu. uzturēt drošu, veselīgu un attīstību veicinošu, psiholoģiski labvēlīgu vidi iestādē. kārtot dokumentāciju atbilstoši izglītības iestādes prasībām. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu (likme 750 EUR) un sociālās garantijas; iespēju pilnveidot profesionālo pieredzi; Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 14.08.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-14 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri