Valmieras Ziņas

Stāstu vakars: Uzkrāt pieredzi un atgriezties Latvijā!

Aizvadītās nedēļas ceturtdienā kafejnīcas “Tērbata” otrajā stāvā norisinājās stāstu vakars “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, kurā savā piedzīvotajā ārzemēs dalījās četri latvieši, kuri nu dzīvi aizvada dzimtenē – Zanda Lapsa, Sandra Zīrāpe, Vismands Menjoks un Klāvs Vasiļevkis. Katram no runātājiem ir bijusi atšķirīga pieredze, taču secinājums ir viens – pieredze ārzemēs ir palīdzējusi.

Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” mērķis ir veidot stipru kopienu tiem, kuri pēc pieredzes gūšanas ārzemēs nolēmuši atgriezties Latvijā, palīdzot iekļauties valstī un pielietot iegūtās zināšanas. Šādu stāstu vakari ļauj saprast, kāpēc cilvēki dodas uz ārzemēm un ko šāda pieredze dod pašam aizbraucējam. 

Kā pirmā stāstu vakaru uzsāka Zanda Lapsa, kura pēc vairāk nekā deviņiem ārzemēs pavadītiem gadiem, studējot arhitektūru, ir atgriezusies Latvijā un šobrīd strādā kā Valmieras pilsētas galvenā arhitekte. Zanda savā stāstā norāda, ka prakse savā profesijā ir vērtīgāka kā pašas studijas, jo ļauj iegūt plašākas zināšanas un sniedz pievienoto vērtību. Par atgriešanos Latvijā arhitekte bija domājusi, taču tam nebija pamatota iemesla.

“Sākumā par darbu Valmieras pilsētas pašvaldībā bija šaubas, bet tagad pēc četriem pavadītiem mēnešiem pieredzēts ir daudz. Protams, tas bija izaicinājums, jo nācās mācīties un apgūt ko jaunu,” pieredzē dalās Z. Lapsa. 

Kā nākamais savu stāstu sanākušajiem viesiem pasniedza biznesa attīstības direktors Latvijas uzņēmumā “APPLY” Vismands Menjoks. Viņa pārstāvētais uzņēmums izstrādā individuāli pielāgotus mākslīgā intelekta risinājumus vairākās nozarēs, un ir viens no vadošajiem Ziemeļeiropā. Vismands atzina, ka ikdienā, lai nokļūtu biznesa aprindās pasaules mērogā, nākas pavadīt vismaz trešdaļu gada ārpus Latvijas. Savu pieredzes stāstu viņš balstīja uz notikumiem Amerikā, Sicīlija ielejā, atklājot, kā pats redz šo “sapņu zemi“. 

“Visa pasaule, kas tur satiekas, ne ar ko nav attīstītāka. Mēs [latvieši – aut.] esam arī pārāki dažās nozarēs un varam pamācīt pārējos. Lai latviešu uzņēmumi kaut ko sasniegtu starptautiskā līmenī, jādomā globāli un jāmācās sevi parādīt un pārdot piedāvājumu vai produktu,” stāsta V. Menjoks. 

Viņš uzskata, ka Latvija ir laimīgā zeme, jo šeit ir augstāka dzīves kvalitāte. Ja salīdzina, ko var saņemt par to, par ko samaksā Amerikā un Latvijā, rodas atšķirība. “Te var dzert ūdeni no krāna, nopeldēties gandrīz jebkurā ezerā un vēl daudz ko citu, ko tur, Amerikā, nevar,” atzīst Menjoks. 

Sarunu vakaru turpināja uzņēmēja Sandra Zīrāpe, kura ar vīru un bērniem Latvijā atgriezās pirms septiņiem gadiem. Sandra, dzīvojot Anglijā, ieguvusi lielu pieredzi, ko nu pielieto arī Latvijā. Viņa ir apmierināta ar atgriešanos Latvijā.

“Satieku šeit atvērtus, draudzīgus cilvēkus, maniem bērniem te patīk un vīrs ir iejuties,” stāsta Sandra.

Stāstu vakaru ar vizuālu prezentāciju noslēdza fotogrāfs Klāvs Vasiļevskis, kurš dalījās pieredzē, kas viņu skārusi, pavadot pus gadu skaistajā Jaunzēlandē. Stāsta noslēgumā viņš apvienoja savus novērojumus, atklājot, kāpēc, viņaprāt, vajadzētu braukt uz citām valstīm un tad atgriezties Latvijā:

“Galvenokārt, pieredze paplašina redzesloku, liek attīstīt valodas prasmes un norūda raksturu. Tas sniedz svaigu skatījumu uz lietām, kā arī, protams, ir pārbaudījums attiecībām.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

3119 18 Kokapstrādes Tehnologs BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts Plānot tehnoloģisko secību kokapstrādes procesiem ražotnē; Noteikt iekārtu noslogojumu un ražotspēju; Paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un rūpēties, lai darba procesi noritētu bez aizķeršanās; Nodrošināt maksimāli racionāli darbagaldu un resusrsu izmantošanu; Apstrādāt pasūtījumus, aprēķināt to izdevīgumu, noteikt iespējamos zudumus; Pārzināt un kontrolēt saražoto produktu kvalitāti; Pārzināt uzņēmuma tehniskās iespējas, konsultēt uzņēmuma vadību un piedalīties lēmumu pieņemšanā; Plānot ražošanas darbinieku darbu pēc ražošanas uzdevumiem, motivēt un organizēt darbinieku darbu; Uzņemties atbildību un sekot līdz darba drošībai un disciplīnas ievērošanai. Prasības kandidātiem Augstākā izglītība kokapstrādē; Obligāta pieredze kokapstrādes nozarē; Izprast kokapstrādes iekārtu un darba galdu īpašības, to tehniskās iespējas; Augsta atbildības sajūta, precizitāte un sistemātiska pieeja darbam; Spēja brīvi sazināties latviešu un krievu valodās; Pieredze darbā ar datoru. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Daļēji apmaksātas pusdienas; Apmaksātus ceļa izdevumus. Uz darba vietu nogādā no Valmieras uz cehu “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00 Līdz 2019. gada 15.novembrim Alga: Sākot no EUR 1125.00 Bruto.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Pieteikties: sūtot CV uz Epasts: bwe@bwe.lv Profesija: KOKAPSTRĀDES TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: sūtīt CV uz e-pasta adresi: bwe@bwe.lv

Mūsu partneri