Valmieras Ziņas

Starp lielākajām Latvijas pilsētām aktīvākie vēlētāji Valmierā, bet neaktīvākie – Daugavpilī

13.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.16 starp lielākajām Latvijas pilsētām aktīvākie vēlētāji ir Valmierā, bet neaktīvākie – Daugavpilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Sestdien līdz plkst.16, ieskaitot iepriekš glabāšanā nodotos balojumus, Valmierā kopumā nobalsojuši 53,38% no kopējā vēlētāju skaita pilsētā, Jēkabpilī – 45,15%, Liepājā – 44,51%, Jelgavā – 43,59%, Ventspilī – 41,06%, Rēzeknē – 40,33%, Jūrmalā – 39,22%, Rīgā – 34,88%, bet Daugavpilī – 31,77%.

Valmieras vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Eglītis aģentūrai LETA teica, ka Valmierā līdz šim balsošanas aktivitāte bijusi mazliet mazāka nekā iepriekšējās vēlēšanās, neraugoties uz to, ka 13.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.16 starp lielākajām Latvijas pilsētām aktīvākie vēlētāji bija Valmierā.

“Ja iedzīvotāji būs pietiekami aktīvi pēdējās stundās, tad varbūt sasniegsim iepriekšējās Saeimas vēlēšanu rezultātus, kas bija 73% no balsstiesīgo vēlētāju kopskaita. Patlaban mums nobalsojuši ir 53,38%,” sacīja Eglītis. Viņš gan prognozēja, ka, spriežot pēc iepriekšējo Saeimas vēlēšanu pieredzes, turpmāk vēlētāju aktivitāte kritīsies.

Eglītis teica, ka ir jau ierasts katrās vēlēšanās apkalpot lielu skaitu iedzīvotāju. Lai gan atsevišķos vēlēšanu iecirkņos ir salīdzinoši garas rindas, tās rodas vien ik pa brīdim. Kopumā vēlētājiem esot izpratne par vēlēšanu procesu.

Daugavpils vēlēšanu komisijas locekle Anna Kokina aģentūrai LETA sacīja, ka nav īpašu iemeslu, kas varētu skaidrot vēlētāju kūtro apmeklējumu vēlēšanās. Taču viņa uzsvēra, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vēlētāju skaits ir samazinājies nedaudz, tāpēc neuzskata to par būtisku kritumu.

Tāpat vēlētāju apmeklētība varētu būt mazāka, jo vairāki vēlētāji atrodas vasarnīcās un, iespējams, nav informēti par parlamenta vēlēšanu laiku. “Cilvēki ir pieraduši, ka vēlēšanu iecirkņi ir atvērti līdz plkst.22 kā tas parasti ir pašvaldību vēlēšanās, un tāpēc, iespējams, nāks vēlēt pēdējā brīdī,” teica Kokina.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 13.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.16, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri balsi nodeva glabāšanā iepriekšējās dienās, Latvijā nobalsojuši kopumā vairāk nekā 604,6 tūkstoši vēlētāju jeb 39,06% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs/-a (0.8 slodze) Darbavieta: Strenču pasta nodaļa, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, LV-4730 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 348.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi; • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • darba laiku no 07:30-14:20.   Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a Strenču pasta nodaļā sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039507, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, Strenču nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri