Valmieras Ziņas

Stājušies spēkā jauni noteikumi par sabiedrisko kārtību Valmierā

1.jūlijā stājās spēkā jauni Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā. Nosakot atbildību par to neievērošanu, noteikumi pilsētā regulē sabiedrisko kārtību un drošību, paredz sanitārās tīrības un teritorijas sakoptības uzturēšanu. Noteikumi regulē personisko tiesību un likumīgo interešu aizsardzību, kā arī veicina cieņas pilnu attieksmi pret citu cilvēku tiesībām, apzinīgu attieksmi pret pienākumiem un atbildību sabiedrības priekšā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Atšķirībā no iepriekšējiem jaunie noteikumi paredz atbildību arī par pašvaldības iestāžu, tās īpašumā esošu ēku un teritoriju iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumu. Noteikumi regulē atbildību, paredzot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu vai administratīvā soda piemērošanu, par nepilngadīgu personu, vecumā līdz 16 gadiem, atrašanos publiskās vietās nakts laikā no plkst.22.00 līdz plkst.6.00 bez vecāku vai citas pilngadīgas personas, kas viņu aizstāj, klātbūtnes. Tāpat arī jaunie noteikumi atšķirībā no iepriekšējiem paredz atbildību, ja nepiederoša persona atrodas ekspluatācijā nenodotās būvēs, neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un telpās, būvēs, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, kā arī šo būvju teritorijā, ja nodrošināts teritorijas slēgts nožogojums ar izvietotām brīdinājuma zīmēm.

Jauni pašvaldības saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Valmieras pilsētā bija nepieciešami, jo, aizstājot Administratīvo pārkāpumu kodeksu, no 1.jūlija valstī stājās spēkā jaunais Administratīvās atbildības likums. Tas regulē administratīvās atbildības pamatnoteikumus, administratīvā pārkāpuma procesa norisi, sodu izpildi un starptautisko sadarbību administratīvā pārkāpuma procesā. Taču administratīvie pārkāpumi un par tiem piemērojamie sodi ir noteikti likumos un pašvaldību saistošajos noteikumos.

Ar pašvaldības jaunajiem 28.11.2019. saistošajiem noteikumiem Nr.334 “Par sabiedrisko kārtību Valmieras pilsētā” iespējams iepazīties pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Saistošie noteikumi”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri