Valmieras Ziņas

Spēcīgas ģimenes saites spēcīgā biznesā

Lasīšanas laiks: 3 min

Starptautiskā ģimenes diena ir laiks, kad atkārtoti novērtēt savas ģimenes vērtības un tās spēku. Portāls “Valmieras Ziņas” devās pie Jēgeru ģimenes “Zīvānos”, lai uzzinātu, kā viņu saimes spēks un atbalsts izpaužas uzņēmējdarbībā un ārpus tās.

Jēgeru ģimene “Zīvānos” sāka saimniekot 1991.gadā, atgūstot kādreizējās senču zemes, jo šajā pašā vietā atradās arī vecvectēva saimniecība. Šogad “Zīvāni” ieguvuši Kocēnu novada apbalvojumu nominācijā “Ģimene lauku sētā”.

Saimniecības īpašniece ir Māra Jēgere, kura ar dēlu Jāni aktīvi strādā saimniecības ikdienas darbos kopā ar vēl pieciem uzticamiem darbiniekiem. Tomēr arī pārējie ģimenes locekļi nesēž malā – Dārta Zane Jēgere mācās skolā, 5. klasē, kā arī apmeklē Mākslas skolu, Māras dēls Uldis strādā Rīgā un saimniecībā palīdz brīvdienās, vecāmāte Aina rušinās pa dārzu un palīdz auklēt mazmazdēlu, bet vedekla Zane Jēgere, Jāņa sieva, auklē dēliņu Jēkabu un Burtnieku ezera krastā vada pati savu biznesu – kempingu “Ezerpriedes”, ko iecienījuši daudzi makšķernieki un atpūtnieki.

“Zīvānu” ikdiena ir nerimstoša darbošanās, jo citādi nevarot, ja esi atbildīgs un gādā par lielu ganāmpulku, kur visi prasa ēst. Jēgeri gan atzīmē, ka

vienlaicīgi aizbraukt brīvdienās visai ģimenei ir diezgan sarežģīts un rūpīgi izplānojams pasākums.

Māra atbild par gotiņām, par slaukšanu un papīru lietām. Jānis Jēgers atbildīgs par tehnikas un barības lietām.

Ar pienākumu sadali “Zīvānos” problēmu neesot –  katram ir skaidri tiešie pienākumi – kas atbild par tehniku, tīrumiem, barību govīm, slaukšanu un pašām gotiņām, kas par papīru lietām. Mārai Jēgerei gan pieder gala vārds par lēmumiem, taču tie nekad netiekot pieņemti, neaprunājoties ar visiem.

Ja ģimene vada biznesu, tad bez uzticēšanās nevar neko panākt. Jēgeri uzskata, ka vieglāk ir uzticēties ģimenei, jo jebkuram cilvēkam no malas šī uzticība ir jānopelna un jāpierāda.

Ģimene, ar nelieliem izņēmumiem esot uzticama un stabila vide, ja vien nav pazudušas visas vērtības un ģimene saucas par ģimeni tikai radniecības saišu dēļ.

Nereti ģimenei, kas kopīgi vada biznesu, ir nesaskaņas par to, kā labāk vadīt saimniecību. Tas ir diezgan aktuāls un sāpīgs jautājums, ar kuru saskaras daudzi ģimenes biznesi, kuri vēlas darboties no paaudzes paaudzē. 

“Zīvānu” saimniecības ģimenei šādi konflikti gājuši secen, jo

māte ar dēlu darbojas ļoti saskanīgi, nav “jālauž šķēpi” par viedokļu nesakritību un jāpierāda jaunāko tehnoloģisko risinājumu un ideju priekšrocības,

līdz ar to ir viegli iet līdzi laikam, iztiekot bez konfliktsituācijām.

Daudzi joprojām dodas prom no Latvijas labākas dzīves meklējumos, nereti ar visu ģimeni. Protams, arī “Zīvānos” ir veiksmes un neveiksmes, taču Jēgeri norāda, ka ir jādara viss, lai kaut kas būtu un kaut kur nokļūtu. Viņi atzīmēja, ka

palīdzētu arī skaidrāka valsts nostāja nodokļu politikā un likumdošanā, kas skar lauksaimniecisko sektoru.

Ģimene skaidro: “Nekas jau nav nācis dāvanā un nav arī loterijā vinnēts. Viss ir pašu rokām, galvām un sviedriem sastrādāts un izdarīts. Taču par spīti visam,

mums ir skaidrs, ka mājas ir te – Latvijā un te arī paliksim un esam lepni būt latvieši, jo aizbraucot taču arī neviens neko tāpat neiedos.”

Jēgeru ģimene uzskata, ka, darot un darbojoties, arī Latvijā var daudz paveikt un dzīvot, atrast iespējas, ja vien tās meklē, nevis bēg.

“Stipra ģimene spēj noturēties arī pret neveiksmes brīžiem, jo tādi brīži būs vienmēr – tāda ir dzīve,

taču tādēļ ir doti arī mīļi cilvēki apkārt, kas ļaus izturēt – tas ir ģimenes spēks!”

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri