“Spartaks” nenotur divu vārtu pārsvaru un spēlē neizšķirti ar “Valmieru”

Lasīšanas laiks: 5 min

Latvijas futbola klubs Jūrmalas “Spartaks” piektdien piektās kārtas “Optibet” virslīgas spēlē izlaida divu vārtu pārsvaru un spēli Valmierā noslēdza ar neizšķirtu rezultātu.

“Spartaks” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (2:0) ar “Valmieru”.

Viesu labā vārtus guva Nemanja Belakovičs un Ariagners Smits, bet Valmieras klubā izcēlās Toluvalase Arokodare un Samats Sarsenovs.

Līdz spēles 25.minūtei tiesneša svilpe lielākoties sekoja pēc spēlētāju divcīņām, kas uz muguras nereti noguldīja valmieriešus, bet brīžiem cieta arī “Spartaka” spēlētāji. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja “Spartakam” pavērās 28.minūtē, kad no aptuveni 18 metriem spēcīgu sitienu izdarīja Nauris Bulvītis, taču rezultāts palika nemainīgs.

31.minūtē Sarsenovs soda laukumā iepretim vārtiem atrada Arokodari, kura sitienu atvairīja virslīgas debitants Jevgēņijs Nerugals. Turpmāko minūti valmierieši vēl centās izdarīt spiedienu uz Jūrmalas kluba vārtiem, taču nesekmīgi. Septiņas minūtes līdz puslaika beigām Lakijs Opara no laukuma labās malas bumbu raidīja soda laukumā, kur nepiesegts bija jūrmalnieku “bombardieris” Belakovičs, uzbrucējam gūstot savus piektos un komandas pirmos vārtus.

Spēles rezultātu izdevās dubultot otrā puslaika sestajā minūtē. Valmierieši pieļāva kļūdu aizsardzībā, kas vienatnē pret vārtsargu ļāva izskriet Ariagneram Smita, kura sitiens atdūrās pret vārtu pārliktni un pēc tam ielidoja tīklā. Divu vārtu pārsvaru izdevās noturēt vien četras minūtes, jo ar precīzu raidījumu laukuma otrā galā atbildēja Sarsenovs. Uzbrucējs uz soda laukuma līnijas pirmais ieguva bumbu un ar pirmo pieskārienu sadeldēja rezultātu līdz minimumam.

Turpinājumā valmierieši jūtami kāpināja tempu, kas rezultātu deva jau 79.minūtē. Arokodare soda laukumā uzlēca visaugstāk un panāca 2:2. Atlikušās desmit minūtes noritēja pretuzbrukumos, abām komandām regulāri cenšoties bumbu nogādāt pretinieku soda laukumā. Pašā mača izskaņā “Spartaks” biežāk kontrolēja bumbu, taču “Valmieras” aizsardzība bija pārāk blīva.

Valmieras komandai šī bija trešā spēle pēc kārtas, kurā izdevies izcīnīt vismaz vienu punktu, savukārt “Spartakam” iepriekšējās divās cīņās nācās atzīt pretinieku pārākumu.

Belakovičs ar pieciem gūtiem vārtiem tikpat mačos dala labākā snaipera godu virslīgā.

Mājinieku rindās pēc trīs spēļu pārtraukuma vārtos bija redzams Vladislavs Lazarevs, tikmēr pretējā laukuma pusē nelielā savainojumā iedzīvojies pirmais numurs Dāvis Ošs, kā rezultātā debiju piedzīvoja Jevgēņijs Nerugals.

Par spēles disciplīnu gādāja Latvijas vadošais futbola soģis Andris Treimanis.

Valmieras futbolisti pakāpeniski iespēlējušies un pēc diviem zaudējumiem sezonas ievadā (0:2 pret “Riga” un 0:4 pret RFS), cīnījušies neizšķirti ar “Ventspili” (2:2) un uzvarējuši “Tukums 2000″/TSS (2:0). Turpretī “Spartaka” vienība pēc divām uzvarām sezonas startā (2:1 pār “Metta” komandu un čempioni “Riga”) piedzīvojusi divus zaudējumus (1:4 pret RFS un 1:3 pret “Ventspili”).

Valmieriešiem iepriekšējās divās spēlēs pa vārtiem guvis Toluvalase Arokodare, kamēr jūrmalniekiem neapšaubāms uzbrukuma līderis ir Nemanja Belakovičs, kurš pirms mača Valmierā iesitis četrus no sešiem “Spartaka” “goliem”.

Pērn no četrām spēlēm pirmajās trīs uzvarēja Jūrmalas futbolisti, bet ceturtajā ar 3:0 pārāki bija Valmieras spēlētājiem, divreiz izceļoties Tolu.

Piektdienas pirmajā mačā “Tukums 2000″/TSS savā laukumā ar 1:3 (0:3) piekāpās “Metta”. Šī bija pirmā virslīgas čempionāta spēle, kuru klātienē varēja apmeklēt līdzjutēji.

Sestdien piektās kārtas noslēgumā Kurzemes derbijā “Ventspils” savā laukumā uzņems “Liepāju”, “Riga” tiksies ar “Daugavpili”, bet RFS spēkosies ar “Jelgavu”.

Jau ziņots, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde, ņemot vērā esošo situāciju Latvijas teritorijā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, pieņēmusi lēmumu no 1.jūlija atcelt ierobežojumu skatītājiem pašmāju futbola sacensībās atrasties tribīnēs. No piektdienas virslīgas un citās LFF organizētajās sacensībās būs atļauta skatītāju klātbūtne, izdarot attiecīgos grozījumus LFF organizēto sacensību sanitārajā protokolā.

Kā ceturtdien noskaidroja aģentūra LETA, pirmo kārtu ar atvērtām tribīnēm klātienē varētu apmeklēt no 150 līdz 1000 skatītāju, atkarībā no klubu stadionu kapacitātes.

Virslīgas līderpozīcijā ar 12 punktiem četrās spēlēs ir RFS, kurai ar deviņiem punktiem seko “Riga”, bet tālāk ar septiņiem punktiem ir “Ventspils” un “Spartaks”. Pa sešiem punktiem iekrājušas “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils” un “Metta” komandas, pēdējai no tām aizvadot par vienu dueli vairāk. Piecus punktus guvusi “Valmiera”, bet “Tukums 2000″/TSS piecos dueļos palikusi bešā.

Dalību Eirokausos nodrošina pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī vēl viena ceļazīme tiek izspēlēta Latvijas kausa izcīņā (ja kausa ieguvēja ir kāda no komandām, kas ieņem vietu labāko trijniekā virslīgā, tad ceturto Eirokausu ceļazīmi iegūs čempionāta ceturtās vietas īpašniece, kā tas pērn veiksmīgi izdevās valmieriešiem).

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāsākas 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas situāciju. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās, un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Šobrīd plānots, ka četras no piecām kārtas spēlēm būs vērojamas kanālā “Sportacentrs.com TV”, bet viena – kanālā “Best4Sport TV”.

Jau otro sezonu turnīra ģenerālsponsors ir uzņēmumu grupa “Optibet”.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.