Valmieras Ziņas

Šogad sāksies Valmieras teātra ēkas vērienīga pārbūve

Lasīšanas laiks: 3 min

Šovasar, jūlijā, pirms Valmieras vasaras teātra festivāla, tiks uzsākti būvdarbi Valmieras drāmas teātra ēkas Lāčplēša ielā 4, Valmierā, pārbūvei, fasādes atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja teātra direktore Evita Ašeradena.

“Šī iemesla dēļ tiks pagarināta izrāžu sezona. Mēs spēlēsim vasarā tik ilgi, cik tas būs iespējams, līdz sāksies celtniecība. Sākot ar nākamo sezonu, Lielā zāle nebūs pieejama, jo teātrī notiks vērienīga pārbūve. Jau esam vienojušies ar Dailes teātri, ka varēsim varbūt pat reizi nedēļā būt Rīgā un spēlēt uz lielās skatuves. Tāpat biežāk dosimies viesizrādēs uz citām Latvijas vietām. Esam arī vienojušies ar arhitektiem, ka tiks rasts risinājums, lai rekonstrukcijas laikā mēs varētu izmantot un no septembra atsākt spēlēt abās mazajās zālēs – LMT Mansardā un Apaļajā zālē, kurām tiks nodrošinātas atsevišķas ieejas,” pastāstīja direktore.

“Rekonstrukcija paredz teātra ēku kompleksa siltināšanu un divu piebūvju (1. kārtā – mazās zāles, bet 2. kārtā – ražošanas bloka) celtniecību, kā rezultātā Valmiera iegūs brīnišķīgu mākslas telpu, kā arī estētiski un vizuāli pievilcīgi celtni, kas bagātinās pilsētvidi. Rekonstrukcijas projekts ir saskaņots ar Valmieras pilsētu, lai tas veidotu vienotu ansambli ar Teātra laukumu, kas tiks izveidots Ziloņu ielas pārbūves rezultātā.

Sākotnējais iemesls, kas rosināja domāt par teātra ēkas rekonstrukciju, bija apgrūtinošā loģistika, kuras iemesls ir atsevišķas dekorāciju ražošanas daļas neesamība. Pašlaik ir ļoti grūti saskaņot ražošanas un mākslinieciskos procesus, jo dekorācijas top blakus lielajai skatuvei. Veicot metināšanas darbus vai citus procesus, kas rada troksni, smakas un putekļus, nav iespējams organizēt mēģinājumus un izrādes,” skaidroja E. Ašeradena.

Sākot izpētes darbus, lai pieteiktos Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumam, atklājies, ka teātra ēkas pamati ir sliktā stāvoklī, jo tas ir uzbūvēts uz būvgružiem ar nestabiliem stiprinājumiem, tādēļ vispirms ir nepieciešams veikt pamatu nostiprināšanu. Vēl viena prioritāra problēma, kas bija jārisina, ir jaunas mazās zāles būvniecība, jo LMT Mansarda zāle neatbilst mūsdienu ekspluatācijas un drošības prasībām. Tajā nav iespējas ierīkot evakuācijas izeju. Līdz ar to 1. kārtā paredzēts uz Lāčplēša ielas pusi uzbūvēt jaunu mazo zāli – Black Box tipa skatuvi, kas būs pirmā speciāli būvētā Black Box zāle Latvijā. Līdz ar to līdzšinējā LMT Mansarda zāle tiks atvēlēta tikai mēģinājumiem.

“Teātra ēkas pārbūves 1. kārtas termiņš ir 2022. gada oktobris. Diemžēl piesaistītie līdzekļi no ES fondiem un valsts pietiek tikai 1. kārtai, tādēļ ražošanas piebūve taps rekonstrukcijas 2. kārtā. Lai to īstenotu, ceram piesaistīt līdzekļus no ekonomikas “sildīšanas” fonda. Ražošanas piebūves būvniecība netraucēs teātra darbu, tādēļ jau pēc 1. kārtas realizācijas varēsim atsākt pilnvērtīgu darbu un teātra simtgadi 2023. gadā sagaidīt rekonstruētā un skaistā ēkā,” piebilda teātra direktore.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” uz nenoteiktu laiku aicina darbā APKOPĒJU Galvenie darba pienākumi: vispārējas tīrības un kārtības uzturēšana koplietošanas telpās putekļu slaucīšana katru darba dienu grīdas slaucīšana katru darba dienu mitrā grīdas mazgāšana katru darba dienu atkritumu savākšana un iznešana uz atkritumu konteineru katru darba dienu logu mazgāšana īres dzīvokļu uzkopšana pēc pieprasījuma Prasības: rūpīga pieeja darba pienākumiem vēlama pieredze līdzīgā amatā laba saskarsmes kultūra augsta atbildības sajūta pret veicamo darbu Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu sociālās garantijas bruto darba alga EUR 500.00 Pieteikties līdz 2022.gada 6.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām.Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-06 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 27775532.

Mūsu partneri