Valmieras Ziņas

Šogad sāksies Valmieras teātra ēkas vērienīga pārbūve

Šovasar, jūlijā, pirms Valmieras vasaras teātra festivāla, tiks uzsākti būvdarbi Valmieras drāmas teātra ēkas Lāčplēša ielā 4, Valmierā, pārbūvei, fasādes atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja teātra direktore Evita Ašeradena.

“Šī iemesla dēļ tiks pagarināta izrāžu sezona. Mēs spēlēsim vasarā tik ilgi, cik tas būs iespējams, līdz sāksies celtniecība. Sākot ar nākamo sezonu, Lielā zāle nebūs pieejama, jo teātrī notiks vērienīga pārbūve. Jau esam vienojušies ar Dailes teātri, ka varēsim varbūt pat reizi nedēļā būt Rīgā un spēlēt uz lielās skatuves. Tāpat biežāk dosimies viesizrādēs uz citām Latvijas vietām. Esam arī vienojušies ar arhitektiem, ka tiks rasts risinājums, lai rekonstrukcijas laikā mēs varētu izmantot un no septembra atsākt spēlēt abās mazajās zālēs – LMT Mansardā un Apaļajā zālē, kurām tiks nodrošinātas atsevišķas ieejas,” pastāstīja direktore.

“Rekonstrukcija paredz teātra ēku kompleksa siltināšanu un divu piebūvju (1. kārtā – mazās zāles, bet 2. kārtā – ražošanas bloka) celtniecību, kā rezultātā Valmiera iegūs brīnišķīgu mākslas telpu, kā arī estētiski un vizuāli pievilcīgi celtni, kas bagātinās pilsētvidi. Rekonstrukcijas projekts ir saskaņots ar Valmieras pilsētu, lai tas veidotu vienotu ansambli ar Teātra laukumu, kas tiks izveidots Ziloņu ielas pārbūves rezultātā.

Sākotnējais iemesls, kas rosināja domāt par teātra ēkas rekonstrukciju, bija apgrūtinošā loģistika, kuras iemesls ir atsevišķas dekorāciju ražošanas daļas neesamība. Pašlaik ir ļoti grūti saskaņot ražošanas un mākslinieciskos procesus, jo dekorācijas top blakus lielajai skatuvei. Veicot metināšanas darbus vai citus procesus, kas rada troksni, smakas un putekļus, nav iespējams organizēt mēģinājumus un izrādes,” skaidroja E. Ašeradena.

Sākot izpētes darbus, lai pieteiktos Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumam, atklājies, ka teātra ēkas pamati ir sliktā stāvoklī, jo tas ir uzbūvēts uz būvgružiem ar nestabiliem stiprinājumiem, tādēļ vispirms ir nepieciešams veikt pamatu nostiprināšanu. Vēl viena prioritāra problēma, kas bija jārisina, ir jaunas mazās zāles būvniecība, jo LMT Mansarda zāle neatbilst mūsdienu ekspluatācijas un drošības prasībām. Tajā nav iespējas ierīkot evakuācijas izeju. Līdz ar to 1. kārtā paredzēts uz Lāčplēša ielas pusi uzbūvēt jaunu mazo zāli – Black Box tipa skatuvi, kas būs pirmā speciāli būvētā Black Box zāle Latvijā. Līdz ar to līdzšinējā LMT Mansarda zāle tiks atvēlēta tikai mēģinājumiem.

“Teātra ēkas pārbūves 1. kārtas termiņš ir 2022. gada oktobris. Diemžēl piesaistītie līdzekļi no ES fondiem un valsts pietiek tikai 1. kārtai, tādēļ ražošanas piebūve taps rekonstrukcijas 2. kārtā. Lai to īstenotu, ceram piesaistīt līdzekļus no ekonomikas “sildīšanas” fonda. Ražošanas piebūves būvniecība netraucēs teātra darbu, tādēļ jau pēc 1. kārtas realizācijas varēsim atsākt pilnvērtīgu darbu un teātra simtgadi 2023. gadā sagaidīt rekonstruētā un skaistā ēkā,” piebilda teātra direktore.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri