Valmieras Ziņas

Šogad sāksies Valmieras teātra ēkas vērienīga pārbūve

Lasīšanas laiks: 3 min

Šovasar, jūlijā, pirms Valmieras vasaras teātra festivāla, tiks uzsākti būvdarbi Valmieras drāmas teātra ēkas Lāčplēša ielā 4, Valmierā, pārbūvei, fasādes atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja teātra direktore Evita Ašeradena.

“Šī iemesla dēļ tiks pagarināta izrāžu sezona. Mēs spēlēsim vasarā tik ilgi, cik tas būs iespējams, līdz sāksies celtniecība. Sākot ar nākamo sezonu, Lielā zāle nebūs pieejama, jo teātrī notiks vērienīga pārbūve. Jau esam vienojušies ar Dailes teātri, ka varēsim varbūt pat reizi nedēļā būt Rīgā un spēlēt uz lielās skatuves. Tāpat biežāk dosimies viesizrādēs uz citām Latvijas vietām. Esam arī vienojušies ar arhitektiem, ka tiks rasts risinājums, lai rekonstrukcijas laikā mēs varētu izmantot un no septembra atsākt spēlēt abās mazajās zālēs – LMT Mansardā un Apaļajā zālē, kurām tiks nodrošinātas atsevišķas ieejas,” pastāstīja direktore.

“Rekonstrukcija paredz teātra ēku kompleksa siltināšanu un divu piebūvju (1. kārtā – mazās zāles, bet 2. kārtā – ražošanas bloka) celtniecību, kā rezultātā Valmiera iegūs brīnišķīgu mākslas telpu, kā arī estētiski un vizuāli pievilcīgi celtni, kas bagātinās pilsētvidi. Rekonstrukcijas projekts ir saskaņots ar Valmieras pilsētu, lai tas veidotu vienotu ansambli ar Teātra laukumu, kas tiks izveidots Ziloņu ielas pārbūves rezultātā.

Sākotnējais iemesls, kas rosināja domāt par teātra ēkas rekonstrukciju, bija apgrūtinošā loģistika, kuras iemesls ir atsevišķas dekorāciju ražošanas daļas neesamība. Pašlaik ir ļoti grūti saskaņot ražošanas un mākslinieciskos procesus, jo dekorācijas top blakus lielajai skatuvei. Veicot metināšanas darbus vai citus procesus, kas rada troksni, smakas un putekļus, nav iespējams organizēt mēģinājumus un izrādes,” skaidroja E. Ašeradena.

Sākot izpētes darbus, lai pieteiktos Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumam, atklājies, ka teātra ēkas pamati ir sliktā stāvoklī, jo tas ir uzbūvēts uz būvgružiem ar nestabiliem stiprinājumiem, tādēļ vispirms ir nepieciešams veikt pamatu nostiprināšanu. Vēl viena prioritāra problēma, kas bija jārisina, ir jaunas mazās zāles būvniecība, jo LMT Mansarda zāle neatbilst mūsdienu ekspluatācijas un drošības prasībām. Tajā nav iespējas ierīkot evakuācijas izeju. Līdz ar to 1. kārtā paredzēts uz Lāčplēša ielas pusi uzbūvēt jaunu mazo zāli – Black Box tipa skatuvi, kas būs pirmā speciāli būvētā Black Box zāle Latvijā. Līdz ar to līdzšinējā LMT Mansarda zāle tiks atvēlēta tikai mēģinājumiem.

“Teātra ēkas pārbūves 1. kārtas termiņš ir 2022. gada oktobris. Diemžēl piesaistītie līdzekļi no ES fondiem un valsts pietiek tikai 1. kārtai, tādēļ ražošanas piebūve taps rekonstrukcijas 2. kārtā. Lai to īstenotu, ceram piesaistīt līdzekļus no ekonomikas “sildīšanas” fonda. Ražošanas piebūves būvniecība netraucēs teātra darbu, tādēļ jau pēc 1. kārtas realizācijas varēsim atsākt pilnvērtīgu darbu un teātra simtgadi 2023. gadā sagaidīt rekonstruētā un skaistā ēkā,” piebilda teātra direktore.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri