Valmieras Ziņas

Šodien Vidzemes Augstskolā notiks tiešsaistes diskusija par varonību

Valsts svētku gaisotnē 12. novembrī pl.13:00 notiks Vidzemes Augstskolas rīkotā tiešsaistes diskusija par varonību – tematu, kas ir aktuāls kā Latvijas neatkarības cīņu, tā arī šodienas drošības izaicinājumu un NATO lomas kontekstā. Pasākums notiks gan klātienē, gan arī būs skatāms tiešsaistē. Tas ir īpaši adresēts jauniešiem, taču diskusijai līdzi sekot aicināts ir ikviens.

Diskusijas mērķis ir noskaidrot, ko mūsdienu jaunieši domā par varonību, kā arī ieskatīties vēsturē par Latvijas neatkarības cīņām, izprast varonības psiholoģiju, un dzirdēt praktiskus piemērus no karavīra ikdienas. Kur sākas un beidzas varonība? Vai mūsdienu cilvēks šajā ziņā būtiski atšķiras no tās paaudzes, kas karoja pirms 100 gadiem? Šie ir daži no jautājumiem, kurus diskusijā ir paredzēts apspriest.

“Varonības nozīmi nevar pārvērtēt,” stāsta vēsturnieks un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, kurš diskusiju atklās ar priekšlasījumu “Latvijas Neatkarības karš, barikādes: ceļš uz NATO”. Viņš uzsver, ka varonīga, bezbailīga rīcība arī mūsu valsts vēsturē ir spējusi pagriezt vēstures gaitu citā virzienā. “Mums jāspēj ne tikai atcerēties varonības faktu kā tādu, bet tikpat būtiski ir izprast motīvus, kas cilvēkus pamudināja uz konkrētu rīcību,” norāda G.Krūmiņš.

Diskusijā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš stāstīs par to, kā ikviens jaunietis var būt daļa no Latvijas aizsardzības, savukārt Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas psiholoģijas docents Ēriks Kalvāns skaidros varonības psiholoģiskos aspektus. Pasākumu vadīs ViA studenti, projekta “aNATOmy – viena diena ar NATO karavīru” dalībnieki Keita Loreta Kronberga un Niks Samauskis.

Diskusija notiks Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, Valmierā un tiešsaistē Vidzemes Augstskolas Youtube kontā.

“aNATOmy: viena diena ar NATO karavīru” ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļas atbalstīts projekts, ko īsteno Vidzemes Augstskola sadarbība ar televīzijas kanālu “ReTV”. Projekta ietvaros top dokumentāls raidījums un diskusija. Raidījumā divi ViA studenti – Keita un Niks – viesojas Nacionālo bruņoto spēku vienībās un iejūtas karavīra lomā. Raidījumu kanālā “ReTV” demonstrēja 9. novembrī, bet sociālajos medijos tas skatāms no 11. novembra.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: ūdensvadu, kanalizācijas un centrālapkures sistēmu apkalpošana; ūdensskaitītāju uzstādīšana un apkalpošana; citu santehnisko darbu veikšana. Prasības: profesionālās kvalifikācijas apliecība - inženierkomunikāciju montētājs vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments; praktiska darba pieredze santehniķa darbā; B kategorijas autovadītāja apliecība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; veselības apdrošināšana; sociālās garantijas; atalgojums – stundas tarifa likme no EUR 5.00 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30%. Pieteikties līdz 2021.gada 28.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-28 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: namsaimnieks@valmiera.lv,

(reģ.Nr.LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto studiju virziena „Arhitektūra un būvniecība” direktora amatu  (uz nenoteiktu laiku; slodze 10 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: maģistra līmeņa augstākā izglītība būvniecībā, pieredze studiju kursu un/vai studiju programmu izstrādē un/vai vadīšanā/īstenošanā, kā arī cita veida vadoša administratīvā darba pieredze (t.sk. augstākās izglītības institūcijās) tiks uzskatīta par priekšrocību, pieredze darbā starptautiskā vidē, ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas, atbildīgums, precizitāte, labas komunikācijas un vadīšanas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: uzturēt, pilnveidot, attīstīt un nodrošināt studiju virziena saturu un realizāciju vadīt studiju virziena padomes darbu · sagatavot studiju virziena pašnovērtējuma ziņojumu un akreditāciju plānot un kontrolēt studiju plāna izpildi veikt studiju procesa kvalitātes kontroli organizēt studentu prakses Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, garantētu un regulāru atalgojumu 615,45 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī. Pretendentiem motivācijas vēstuli-studiju virziena attīstības redzējumu, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV sūtīt uz adresi: Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201 vai uz e-pasta adresi agrita.somase@va.lv, vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz studiju virziena direktora amatu” līdz 2021.gada 7.februārim. Sazināsimies tikai ar nākamās atlases kārtas pretendentiem. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJS/ DIREKTORS/ KOMANDIERIS (izglītības jomā) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-07 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri