Valmieras Ziņas

Šodien Vidzemes Augstskolā notiks tiešsaistes diskusija par varonību

Valsts svētku gaisotnē 12. novembrī pl.13:00 notiks Vidzemes Augstskolas rīkotā tiešsaistes diskusija par varonību – tematu, kas ir aktuāls kā Latvijas neatkarības cīņu, tā arī šodienas drošības izaicinājumu un NATO lomas kontekstā. Pasākums notiks gan klātienē, gan arī būs skatāms tiešsaistē. Tas ir īpaši adresēts jauniešiem, taču diskusijai līdzi sekot aicināts ir ikviens.

Diskusijas mērķis ir noskaidrot, ko mūsdienu jaunieši domā par varonību, kā arī ieskatīties vēsturē par Latvijas neatkarības cīņām, izprast varonības psiholoģiju, un dzirdēt praktiskus piemērus no karavīra ikdienas. Kur sākas un beidzas varonība? Vai mūsdienu cilvēks šajā ziņā būtiski atšķiras no tās paaudzes, kas karoja pirms 100 gadiem? Šie ir daži no jautājumiem, kurus diskusijā ir paredzēts apspriest.

“Varonības nozīmi nevar pārvērtēt,” stāsta vēsturnieks un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, kurš diskusiju atklās ar priekšlasījumu “Latvijas Neatkarības karš, barikādes: ceļš uz NATO”. Viņš uzsver, ka varonīga, bezbailīga rīcība arī mūsu valsts vēsturē ir spējusi pagriezt vēstures gaitu citā virzienā. “Mums jāspēj ne tikai atcerēties varonības faktu kā tādu, bet tikpat būtiski ir izprast motīvus, kas cilvēkus pamudināja uz konkrētu rīcību,” norāda G.Krūmiņš.

Diskusijā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš stāstīs par to, kā ikviens jaunietis var būt daļa no Latvijas aizsardzības, savukārt Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas psiholoģijas docents Ēriks Kalvāns skaidros varonības psiholoģiskos aspektus. Pasākumu vadīs ViA studenti, projekta “aNATOmy – viena diena ar NATO karavīru” dalībnieki Keita Loreta Kronberga un Niks Samauskis.

Diskusija notiks Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, Valmierā un tiešsaistē Vidzemes Augstskolas Youtube kontā.

“aNATOmy: viena diena ar NATO karavīru” ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļas atbalstīts projekts, ko īsteno Vidzemes Augstskola sadarbība ar televīzijas kanālu “ReTV”. Projekta ietvaros top dokumentāls raidījums un diskusija. Raidījumā divi ViA studenti – Keita un Niks – viesojas Nacionālo bruņoto spēku vienībās un iejūtas karavīra lomā. Raidījumu kanālā “ReTV” demonstrēja 9. novembrī, bet sociālajos medijos tas skatāms no 11. novembra.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE"   (reģ. nr. 40900035103) aicina darbā virtuves darbinieku filiālē "Rūja" (1.0 slodze) uz noteiktu laiku Prasības pretendentam: - vēlama vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; vēlama pieredze darbam virtuvē; - Valsts valodas prasme - A līmenis 1.pakāpe (izņemot personas, kuras ieguvušas pamata, vidējo vai augstāko izglītību akreditētās programmās latviešu valodā). Galvenie pienākumi: - Veikt sakņu un dārzeņu pirmapstrādi (kalibrēšanu, mazgāšanu un mizošanu ar mašīnu vai rokām). - Saņemt gatavo ēdienu porcijas no pavāra un pasniegt klientiem atbilstoši nozīmētajām diētas formām klientiem. - Nokopt galdus. Novākt ēdienu paliekas, nogādāt netīros traukus uz mazgāšanas vietu apstrādei.  - Uzkopt mitrā veidā pārtikas bloka telpu un ēdamzāļu inventāru (galdus, krēslus u.c.) un grīdu. - Veikt netīro trauku, iekārtu un mašīnu attīrīšanu no ēdiena atliekām, mazgāšanu, dezinfekciju. Mēs piedāvājam: - amata algu no 500.00 līdz 530.00 EUR bruto, (atkarībā no profesionālās darba pieredzes); - profesionālus kolēģus, izaugsmes un apmācības iespējas; - sociālās garantijas; - veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Virtuves darbinieks" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv. līdz 22.06.2021 plkst.12.00 Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-22 Kontaktpersona: Nadežda Graudiņa Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri