Valmieras Ziņas

Šodien notiks Māras dienas svinības un tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai atzīmētu vasaras beigas, kad ienākusi jaunā rudzu raža, 9.augustā no 
plkst. 11 – 15 pie “Valmiermuižas alus” darītavas notiks Māras dienai veltīts “Gardu Muti” labumu tirdziņš ar mielošanos, tradīciju izzināšanu, darbnīcām un teātra festivāla “NoMadI” izrādēm, informēja Valmiermuižas kultūras biedrība.

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Māras dienā īpaši tiek godāta jaunā maize un tā ir katras saimnieces lepnums un gods. Latvju dainās Māra saukta arī par Tirgus Māti, tā uzsverot tās gādību par saimi un saimniecību. 

Arī “Gardu Muti” tirgotāji pavadījuši rosīgu ražas laiku un uz tirdziņu sarūpēs Māras dienai veltītus labumus – pašu ceptu maizīti, pīrāgus, plāceņus un kliņģerus, kas pieņēmušies garšā no jaunās rudzu un kviešu ražas, un svaigu sieru, kas siets no lauku piena. Tāpat būs arī gaļas un zivs kūpinājumi, mājas vīni, ievārījumi, medus, sukādes un citi našķi.

Tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

Tirdziņa laikā kā lieli, tā mazi pie saimniecēm varēs apgūt maizes cepšanu, sviesta kulšanu un garda, vasarīga ievārījuma gatavošanu. Viesi roku varēs iemēģināt arī radošajā salmu darbnīcā un kopā ar Valmieras Novadpētniecības muzeja sievām iepazīt senos kulšanas un malšanas rīkus. Savukārt, īstenas Māras dienas tradīcijas palīdzēs izzināt folkloras kopa “Senleja”, kura gādās par to, lai ciemiņu pūrā nonāktu Gaujmalas pļavu tējas, kā arī aicinās lustīgos dančos un rotaļās. Kā ierasts, tirdziņa laikā bērni varēs doties zirgu izjādēs un spēlēties Valmiermuižas parka rotaļu laukumā.

Mielošanās ar Māras dienas cienastiem 

Māras dienas svinību mielastā “Valmiermuižas virtuves” pavāri pēc latviešu tradīcijām piedāvās pankūkas katra gardēža gaumei – gan sāļās ar gaļas pildījumu, gan saldās ar pašu gatavotu ievārījumu. Cienastā varēs nobaudīt arī “Valmiermuižas alus” meistaru jaunbrūvējumus.

Teātra festivāls “NoMadI”

No 8.augusta līdz 10. augustam Valmiermuižas pils parkā un klētī viesus gaidīs 4.bērnu un jauniešu teātra festivāls “NoMadI” ar izrādēm, koncertiem, radošajām darbnīcām un rotaļām. Festivāla programma skatītājiem piedāvās neparastus skatuves mākslas piedzīvojumus, iepazīstot dažādas laikmetīgā teātra formas.

Vakars kopā ar ansambli “Manta”

Kad iepirkti visi kārotie gardumi un roka pielikta kādā radošā aktivitātē, vakara muzikālo baudījumu plkst. 22 Valmiermuižas alus dārzā sniegs ansamblis “Manta”, kura sastāvā apvienojušies četri azartiski puiši. “Ansamblis nav piesaistīts žanra rāmjiem, tā galvenā vērtība ir dziesmas. “Mantas” repertuārs ir raibs – no sintpopa līdz balādēm,” stāsta Edgars Šubrovskis, grupas solists un dibinātājs.

Rīkotāji un atbalstītāji

Tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” ir Valmiermuižas kultūras biedrības projekts mājražotāju kustības popularizēšanai un gardēžu tūrisma attīstīšanai Valmiermuižā. Tirdziņi norit, atzīmējot latviskās gadskārtas, saulgriežus un saulstāvjus. Turpmākie pasākumi – Miķeļdienas svinības 20.septembrī, Mārtiņdienas svinības 8.novembrī un Ziemas saulgriežu svinības 20.decembrī.

Tirdziņu atbalsta SIA “Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA “ZAAO”, Valmieras kultūras centrs un t/c “Valleta”.

 

MĀRAS DIENAS SVINĪBU PROGRAMMA

TIRDZIŅŠ “AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

TIRGOŠANĀS

11:00 – 15:00 Mājražotāju un amatnieku vasaras ražas labumu tirdziņš

MIELOŠANĀS

11:00 – 15:00 Mielošanās ar pankūkām pie “Valmiermuižas virtuves” pavāriem

11:00 – 15:00 “Valmiermuižas alus” darītavas vasarīgāko jaunbrūvējumu provēšana

DARBOŠANĀS

11:00 – 13:30 Salmu radošā darbnīca

11:00 – 14:00 Seno kulšanas un malšanas darbarīku iepazīšana

11:00 – 15:00 Maizes cepšanas darbnīca

11:00 – 15:00 Izjādes ar zirgiem Valmiermuižas pils parkā

12:00 – 14:00 Vasarīgo ievārījumu darbnīca

12:00 – 14:00 Sviesta kulšanas darbnīca

12:30 – 15:30 4. teātra festivāla bērniem un jauniešiem “NoMadI” darbnīcas

LUSTĒŠANĀS

12:00 – 14:00 Māras dienas tradīciju izzināšana, rotaļas un Gaujmalas pļavu tēju izsole kopā ar folkloras kopu “Senleja”

/ieeja bez maksas/

DZĪVĀS MŪZIKAS KONCERTVAKARS

22:00 Grupa “Manta” ar mūsdienīgu koncertu un mielošanās ar “Valmiermuižas virtuves” gardumiem Valmiermuižas pils dārzā

/ieeja bez maksas/

Nākamās svinības ar tirdziņu un dančiem 20.septembrī, atzīmējot Miķeļdienu!

Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība 

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Strenčos,Valkas ielā 2. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 650-700 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Strenčos,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas,vai WhatsApp vai zvanot pa mob. tel.nr. +371 29906049. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-19 Kontaktpersona: CV sūtīt: cv@madara89.lv vai WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. 29906049 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: • ikmēneša apsaimniekošanas rēķinu sagatavošana • citu debitoru rēķinu izrakstīšana • debitoru uzskaite un kontrole • nākamo periodu izdevumu uzskaite un kontrole • citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: • augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitāte • zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos • pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā • vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību • labas MS Office zināšanas • labas komunikācijas un sadarbības prasmes • spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus • teicamas latviešu un vēlamas labas krievu valodas zināšanas Piedāvājam: • atbildīgu darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • atalgojumu no EUR 1200 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2022.gada 19.oktobrim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Informējam, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.

Mūsu partneri