Valmieras Ziņas

Sniegs un ledus uz Valmieras ielām – stihija vai neizdarība? (3)

Lasīšanas laiks: 4 min

Portāla “Valmieras Ziņas” lasītāju aptaujā par to, kā viņi vērtē Valmieras ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, no 333 dalībniekiem 244 atbildēja, ka situācija ir neapmierinoša.  Šim jautājumam lasītāji ir veltījuši vairākus komentārus.

Komentējot rakstu “Ielu un ietvju uzturēšana notiek atšķirīgi”, Dana jautā:

“Vai šodien dežurants atkal saslima?”

Savukārt Artūrs, komentējot Nacionālās Apvienības Valmieras nodaļas aicinājumu neizmantot sāls maisījumu ielu uzturēšanā Valmierā, pauž:

“Sāli var nelietot, bet sniegs ir jātīra no ielām.”

 

Kāda ļoti neapmierināta valmieriete raksta:

“Aicinu, īpaši privātmāju saimniekus, ņemt rokā lāpstas un notīrīt pie mājām esošās ietves! Sāls izmantošana vai neizmantošana neko nedod, ja ietves tāpat netiek tīrītas. Sniegs nesnieg katru dienu, bet ietves kā nav iztīrītas tā nav. Nav normāli, ja sniegs nav snidzis divas dienas, bet pat lielajām ielām ietves ir ar sniegu, ir tikai gājēju nostaigātās taciņas, ar bērna ratiem iziet ir katastrofa.”

To, ka ielas Valmierā netiek pienācīgi uzturētas, norāda arī Copmans:

“Visas ielas slidenas un netīrītas pie iestādēm, taisni vai jāsāk nemaksāt nodokļus…”

Viņam piekrīt arī Ilze:

“Vispār, šogad ietves ir katastrofālas. Jaunās māmiņas ar ratiem nav nekādi ledlauži vai šķūri. Nav iespējams iziet ārā, jo pat centrs ir ar putru uz ietvēm, tas viss pielīp pie ratiem. Ja nekaisa, tad vajag notīrīt, jo kad kūst, tad katra kāja uz savu pusi. Mums ir vismaz ratiņi, kur turēties, bet kāds vecāks cilvēks pat pēc maizes netiek. Arī es izlemju neiet ar ratiem, jo nav tik daudz spēka. Lielā gājēju pāreja, piemēram, ir ieskauta ar sniega vaļņiem, neviens nav iedomājies, ka ar ratiņiem jātiek pāri ielai. Jūs kantoros sēdošie un auto braucošie, paņemat ratiņus un pamēģiniet, kā tas ir!”

Devāmies arī mēs Valmieras ielās, lai pārliecinātos par mūsu lasītāju pausto. Apstiprinājās Ilzes teiktais, ka pāreja pie Kultūras centra vairākas dienas gan pirms atkušņa, gan arī vēl šodien, 4.februārī, bija vaļņu ieskauta. Māmiņām ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar ratiņkrēsliem un vecākiem cilvēkiem pārejas šķērsošana ir izaicinājums. Līdzīga situācija vērojama arī pie gājēju pārejām Jāņparkā un citviet pilsētā. Savukārt tajās vietās, kur strādā apzinīgi sētnieki, gājēju pārejas ir regulāri attīrītas visā platumā, piemēram, pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā.

Tāpat pārliecinājāmies, ka daudzviet ilgstoši nenotīrītais sniegs nedēļas nogalē atkušņa laikā bija pārvērties par sniega putru, tādēļ pārvietoties gājējiem bija ļoti grūti. Laikam jau nav pat vērts pieminēt, ka uz Vanšu tilta cilvēks ar sniega lāpstu nav ilgi redzēts, jo ietves pašā pilsētas centrā bija grūti izbrienamas. Vietās, kur gājēju pāreja saskaras ar brauktuvi, nenotīrītais sniegs bija pārvērties dziļās peļķēs, kuras vietām pat nebija iespēja pārlēkt. Tādēļ gājējiem nācās vien kāpt iekšā un mērcēt kājas.

Šodien četras stundas pēc sniegputeņa joprojām ietves nebija notīrītas Rīgas ielā posmā no pagrieziena uz “Depo” līdz Ausekļa ielai. Izņēmums ir ietve pie nama Rīgas ielā 71. Tāpat ietves no sniega nebija notīrītas Brēžas ielā, kā arī atsevišķā posmā pie Baloža ielas 11. Zīmīgi, ka ietve joprojām aizputināta pie AS “Latvijas Valsts ceļi” Valmieras nodaļas teritorijas Skolas ielā.

Savukārt Vaidavas un Siguldas ielā būtu jāievieš apstāšanās aizliegumu nakts stundās, lai varētu attīrīt no sniega brauktuvi, jo tur ilgstoši stāv vairākas ieputinātas automašīnas.

Aicinām arī jūs, lasītāji, sūtīt savus fotoattēlus, kuros redzamas ilgstoši nenotīrītas ietves un brauktuves, uz redakcija@valmieraszinas.lv!

Atgādināsim, ka saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu 7.4. punktu attīrīšana no sniega nozīmē sniega un apledojuma laikā panākt drošu gājēju ietves lietošanu, tas ir, jāievēro, lai gājēju ietves tiktu attīrītas no sniega un ledus līdz cietajam segumam un nokaisītas ar pretslīdes materiāliem.

7.5. punkts paredz, ka kaisīšana ar pretslīdes materiālu nozīmē regulāru kaisīšanu ar smiltīm vai smilts – sāls maisījumu. Aizliegts kaisīt ar izdedžiem, dubļiem, pelniem, melnzemi un citiem nepiemērotiem materiāliem.

Savukārt 8. punkts paredz, ka sniega un apledojuma laikā gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā – katru dienu (arī brīvdienās un svētku dienās). Vietās, kur pašvaldība veic mehanizētu ietvju un celiņu attīrīšanu no sniega, jānodrošina iebrauktuvju, kāpņu, gājēju pāriešanas vietu krustojumos un pie gājēju pārejām un tamlīdzīgu vietu attīrīšanu no sniega, kā arī pretslīdes materiālu kaisīšanu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, portāls “Valmieras Ziņas” mūsu lasītāju vārdā jautā pilsētas pašvaldībai, kurai ir jārūpējas par ietvju uzturēšanu un jākontrolē, kā to veic privāto teritoriju īpašnieki – kāpēc šajā ziemā netiek nodrošināta pienācīga ietvju uzturēšana un kad beidzot tiks nodrošināta pašvaldības saistošo noteikumu izpilde?

    Ilze - 04.02.2019

    Nepiekrītu par ierobežojumu Vaidavas ielā nakts stundās!Pati tajă sniegputeņa dienā redzēju,kā pēc tā tiek šī iela tīrīta.Dienas laikā ,pie vienas mājas nebija vispār mašīnas,bet pie otras viena,bet šķūris neuzskaīja vajadzību iztīrīt,nobraukt gar otru ceļa malu.Un pēc tāda pat principa bija tīrīta arī Skolas iela.

    Apse - 05.02.2019

    Tik slidenas un netīrītas ietves kā šoziem,Valmierā sen nav redzētas…

    Martins - 05.02.2019

    Sniegs un Ledus uz ielam it visur ir(globalas sasilsanas teorijas) stihija,ta ir “globala atdzisana”.Skiet cilvekam ta ir laika gaita iekartojies,ka it visa jamekle sensacijas,bet pirms izdarit-izdiskutet daramo neskaitamas konferences…Varbut izejiet ielas ar lapstam un aicinajumu iedzivotajiem iesaistities,lai kadam(kas neveic savu darbinu)paliktu kauns,bet,ja nepaliek kauns,tad par brivpratigi paveikto ielu drosibas uzlabosanai piedzeniet skadi no pasvaldibas…Ta likumu punktu skaitisana nekur un nekad nav devusi rezultatus.Rezultatus dod atbildigo personu publiska nosauksana vardos un nepadarito darbu rezultata precizs formulejums-Bistamas ielas.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Kultūras centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā kultūras projektu vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: ● plānot, organizēt un veidot izglītojošus, kultūras un atpūtas pasākumus, izstādes, koncertus u.c. pasākumus; ● plānot un organizēt amatnieku un mājražotāju tirdziņus Valmierā un Kocēnos; ● izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; ● analizēt sabiedrības intereses un vajadzības kultūras jomā; ● administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; ● plānot kultūras pasākumu izdevumu tāmes, sagatavot informāciju un atskaites par kultūras pasākumiem un norisēm; un ja Tev ir: ● otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība kultūras, radošo industriju vai ar to saistītā jomā; ● iepriekšēja darba pieredze kultūras, radošo industriju jomā (tiks uzskatīta par priekšrocību); ● valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; ● kompetences: vēlme radoši strādāt un pašiniciatīva; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu; spēja strādāt gan individuāli, gan komandā; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: ● pamatalgu pārbaudes laikā 1258 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1310 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● drošu un sakārtotu darba vidi; ● darbu atsaucīgu kolēģu komandā. CV, pieteikuma vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt Valmieras Kultūras centrā (adrese: Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai nosūtīt uz e-pastu kultura@valmierasnovads.lv ar norādi "Kultūras projektu vadītāja/-as amatam" līdz 2026. gada 27. aprīlim. Tālrunis papildu informācijai: 64207201. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Kultūras projektu VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-27 Kontaktpersona: kultura@valmierasnovads.lv 64207201

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā direktora vietnieku/-ci izglītības jomā (audzināšanas darbā) uz noteiktu laiku. Ja Jūs vēlaties: • nodrošināt Iestādes audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt izglītības iestādes ārpusstundu darbu; • vadīt, plānot, organizēt audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • koordinēt un pārraudzīt interešu izglītības pulciņu, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu un klašu audzinātāju darbu; • nodrošināt ārpusstundu pasākumu un aktivitāšu plānošanu, organizēšanu un uzraudzību; • koordinēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; • koordinēt skolas atbalsta jomas komandas darbu; • apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Iestādē; • piedalīties Iestādes iekšējo normatīvo aktu izstrādē un nodrošināt to ievērošanu; • atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; • veicināt Iestādes tradīciju saglabāšanu, pilnveidošanu un tēla veidošanu; un Jums ir: • augstākā izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • darba pieredze līdzīgā amatā un izglītības vadības darbā tiks uzskatīta par priekšrocību; • pieredze padoto darba snieguma izvērtēšanā, mērķu noteikšanā; • pieredze metodiskajā darbā, izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; • jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; • kompetences: spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; labas - komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • atalgojumu EUR 2136 mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par slodzi); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot motivētu pieteikuma vēstuli un savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Direktora vietnieka/-ces vakancei” līdz 2026.gada 29.aprīlim: uz e-pastu: v2v@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras 2.vidusskolas lietvedībā (Raiņa ielā 11, Valmiera, Valmieras novads). Tālrunis informācijai: 64281559. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-29 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64281559 (lietvede)

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku/-ci administratīvi saimnieciskajā darbā (1 likme jeb 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads.   Ja Tev ir vēlme: • vadīt Skolas saimniecisko darbu; • plānot, vadīt un kontrolēt tehnisko darbinieku darbu, nodrošinot saimniecisko darbu izpildi; • piedalīties Skolas budžeta plānošanā, izpildes kontrolē un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā, nodrošināt Skolas racionālu resursu izmantošanu; • iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; • sekot darba aizsardzības un ugunsdrošības noteikumu ievērošanai Skolā; • nodrošināt Skolas inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā un piedalīties šajā darbā; • piedalīties Skolas attīstības plānošanā; • iesaistīties Skolas attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Skolas īstenotajos projektos; • veikt Skolas materiālo vērtību uzskaiti, kontroli, piedalīties inventarizācijas komisijas darbā; un Tev ir: • vēlama augstākā izglītība; • vēlama izglītības iestādes saimniecisko darbu pārzināšana un izmaksu sastādīšanas prasme remontdarbiem; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • B kategorijas vadītāja apliecība; • kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; • labas prasmes darbam ar datoru un citu biroja tehniku; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 1258 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1310 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi.   Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2026.gada 29.aprīlim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Direktora vietnieka/-ces vakance”. Tālrunis informācijai: 64207163 (direktors), 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-29 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64207163

Mūsu partneri