Valmieras Ziņas

Smiltenes novadā ugunsgrēkā izglābts viens cilvēks

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 12. jūnija plkst. 6.30 līdz 13. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet trīs uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 21.12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā pirmajā stāvā uz plīts piededzis ēdiens 1,5m2 platībā un mājoklī izveidojies piedūmojums. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Vēl pieci cilvēki no ēkas bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās.  Plkst. 21.44 VUGD darbs notikuma vietā noslēdzās.

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!

Vakar plkst. 10.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega elektrosadales skapis 5m2 platībā. Plkst. 12.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 13.36 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Daugavas ielu Madonā, kur dega plastmasas tualete un sausā zāle 10m2 platībā.

Vakar plkst. 19.36 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur dega atkritumi un sausā zāle 8m2 platībā. Plkst. 20.00 ugunsgrēks likvidēts.

Vēl viens izsaukums tika saņemts plkst. 23.26 uz Miera ielu Sedā, kur šķūnī dega atkritumi 2m2 platībā. Īsi pēc pusnakts ugunsgrēks tika nodzēsts.

Saglabājoties ilgstošam sausumam un augstai ugunsbīstamībai, VUGD aicina iedzīvotājus apzināties, ka apkārtējā vide ir kļuvusi ārkārtīgi sausa un pat vismazākā dzirkstele var izraisīt postošu ugunsgrēku. Nevērīgi nomesta nenodzēsta cigarete, bez uzraudzības atstāts grils vai ugunskurs, uzmanīga atklātas liesmas lietošana var kļūt par iemeslu ugunsgrēkam. Turklāt sausās konstrukcijas un apkārtējā vide ne tikai ātri aizdegas, bet arī veicina liesmu straujāku un ātrāku izplatīšanos, kā rezultātā ugunsgrēku platības ir lielākas nekā tas būtu citos apstākļos. Sausuma sekas izjūt arī ugunsdzēsēji glābēji, kas jūnijam netipiski katru dienu dodas dzēst vairāk kā piecdesmit ugunsgrēkus. Aicinām būt piesardzīgiem un ārkārtīgi uzmanīgiem, lietojot atklātu liesmu!

Aizvadītajā diennaktī  VUGD kopumā saņēma 89 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri