Valmieras Ziņas

Slovākijas vēstnieks atklāj fotoizstādi Valmieras integrētajā bibliotēkā

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 7.maijā Valmieras integrētajā bibliotēkā, piedaloties Slovākijas Republikas vēstniekam Latvijā Peteram Hatiaram (Peter Hatiar), atklāta slovāku izcelsmes kanādiešu fotogrāfa Jurija Dojča fotoizstāde “Mīlas dziesma Slovākijai”.

Izstādē eksponētas melnbaltas fotogrāfijas, attēlojot kontrastiem bagāto Slovākiju: paaudžu mijiedarbību un atšķirīgo skatījumu uz mūsdienu Slovākiju, dinamisko pilsētvidi un ciematu cīņu par pastāvēšanu, tiekšanos uz moderno un turēšanos pie tradīcijām – par visu, kas veido Slovākiju unikālu. Attēli papildināti ar īsiem paskaidrojumiem un dzejas rindām.

Izstādes atklāšanā Slovākijas Republikas vēstnieks Latvijā Peters Hatiars teica: “Vēlos pateikties Valmierai un bibliotēkai par iespēju organizēt šo izstādi. Šī ir mana trešā vizīte Valmierā, kopš brīža, kad ierados Latvijā pirms gada, un ceru, ne pēdējā. Man ir prieks šeit atkal viesoties, atklājot Jurija Dojča fotoizstādi.

Viņa dzīvesstāsts ir līdzīgs daudzu citu cilvēku liktenim, kuriem nācās bēgt un pamest savu valsti traģiskos vēsturiskos apstākļos.

Arī Latvija ir saskārusies ar šo fenomenu, kad daudzi tās pilsoņi bijuši spiesti doties trimdā.

Jurijs Dojčs kā students 1968.gadu pavadīja Londonā, kur arī uzzināja, ka Varšavas pakta dalībvalstu karaspēks iebrucis viņa dzimtenē, tolaik Čehoslovākijā. Tā viņa mācību ceļojums tika pagarināts uz krietni ilgāku laiku. Pateicoties demokrātiskām pārmaiņām, kas notika 1989.gadā, J.Dojčam bija iespēja atgriezties dzimtenē. Fotogrāfijas, kas aplūkojamas izstādē, tika radītas pirms pāris gadiem, viņam ceļojot pa Slovākiju. Fotogrāfs centās atrast to, kas atgādina par viņa dzimteni bērnībā, bet viņš sasniedza daudz vairāk. Ar savām bildēm viņš radīja stāstu, kas atklāj ne tikai savas dzimtenes, bet visa Austrumeiropas reģiona vēsturi. J.Dojča fotogrāfijās attēloti kontrasti, lai rosinātu pārdomas, idejas un asociācijas.

20. gadsimta Eiropas vēsture nevar tik aizmirsta vai noliegta, taču tā mums ir mācījusi kļūt tolerantākiem un saprast, ka labklājība var tikt sasniegta vienīgi savstarpējās sapratnes un miera ceļā. Tādēļ esmu priecīgs, kas Latviju un Slovākiju vieno kopīgas vērtības, ko simbolizē mūsu valstu dalība Eiropas Savienībā un NATO, kuras desmitgadi mēs nesen atzīmējām.”

Savu uzrunu vēstnieks noslēdza ar vienu no fotogrāfa Jurija Dojča paustajām idejām:

“Var izraidīt cilvēku no savas dzimtenes, bet neviens nevar izraidīt dzimteni no viņa sirds.”

Izstāde Valmieras integrētajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 2.jūnijam.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri