Valmieras Ziņas

Slovākijas vēstnieks atklāj fotoizstādi Valmieras integrētajā bibliotēkā

Šodien, 7.maijā Valmieras integrētajā bibliotēkā, piedaloties Slovākijas Republikas vēstniekam Latvijā Peteram Hatiaram (Peter Hatiar), atklāta slovāku izcelsmes kanādiešu fotogrāfa Jurija Dojča fotoizstāde “Mīlas dziesma Slovākijai”.

Izstādē eksponētas melnbaltas fotogrāfijas, attēlojot kontrastiem bagāto Slovākiju: paaudžu mijiedarbību un atšķirīgo skatījumu uz mūsdienu Slovākiju, dinamisko pilsētvidi un ciematu cīņu par pastāvēšanu, tiekšanos uz moderno un turēšanos pie tradīcijām – par visu, kas veido Slovākiju unikālu. Attēli papildināti ar īsiem paskaidrojumiem un dzejas rindām.

Izstādes atklāšanā Slovākijas Republikas vēstnieks Latvijā Peters Hatiars teica: “Vēlos pateikties Valmierai un bibliotēkai par iespēju organizēt šo izstādi. Šī ir mana trešā vizīte Valmierā, kopš brīža, kad ierados Latvijā pirms gada, un ceru, ne pēdējā. Man ir prieks šeit atkal viesoties, atklājot Jurija Dojča fotoizstādi.

Viņa dzīvesstāsts ir līdzīgs daudzu citu cilvēku liktenim, kuriem nācās bēgt un pamest savu valsti traģiskos vēsturiskos apstākļos.

Arī Latvija ir saskārusies ar šo fenomenu, kad daudzi tās pilsoņi bijuši spiesti doties trimdā.

Jurijs Dojčs kā students 1968.gadu pavadīja Londonā, kur arī uzzināja, ka Varšavas pakta dalībvalstu karaspēks iebrucis viņa dzimtenē, tolaik Čehoslovākijā. Tā viņa mācību ceļojums tika pagarināts uz krietni ilgāku laiku. Pateicoties demokrātiskām pārmaiņām, kas notika 1989.gadā, J.Dojčam bija iespēja atgriezties dzimtenē. Fotogrāfijas, kas aplūkojamas izstādē, tika radītas pirms pāris gadiem, viņam ceļojot pa Slovākiju. Fotogrāfs centās atrast to, kas atgādina par viņa dzimteni bērnībā, bet viņš sasniedza daudz vairāk. Ar savām bildēm viņš radīja stāstu, kas atklāj ne tikai savas dzimtenes, bet visa Austrumeiropas reģiona vēsturi. J.Dojča fotogrāfijās attēloti kontrasti, lai rosinātu pārdomas, idejas un asociācijas.

20. gadsimta Eiropas vēsture nevar tik aizmirsta vai noliegta, taču tā mums ir mācījusi kļūt tolerantākiem un saprast, ka labklājība var tikt sasniegta vienīgi savstarpējās sapratnes un miera ceļā. Tādēļ esmu priecīgs, kas Latviju un Slovākiju vieno kopīgas vērtības, ko simbolizē mūsu valstu dalība Eiropas Savienībā un NATO, kuras desmitgadi mēs nesen atzīmējām.”

Savu uzrunu vēstnieks noslēdza ar vienu no fotogrāfa Jurija Dojča paustajām idejām:

“Var izraidīt cilvēku no savas dzimtenes, bet neviens nevar izraidīt dzimteni no viņa sirds.”

Izstāde Valmieras integrētajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 2.jūnijam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri