Valmieras Ziņas

Slovākijas vēstnieks atklāj fotoizstādi Valmieras integrētajā bibliotēkā

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 7.maijā Valmieras integrētajā bibliotēkā, piedaloties Slovākijas Republikas vēstniekam Latvijā Peteram Hatiaram (Peter Hatiar), atklāta slovāku izcelsmes kanādiešu fotogrāfa Jurija Dojča fotoizstāde “Mīlas dziesma Slovākijai”.

Izstādē eksponētas melnbaltas fotogrāfijas, attēlojot kontrastiem bagāto Slovākiju: paaudžu mijiedarbību un atšķirīgo skatījumu uz mūsdienu Slovākiju, dinamisko pilsētvidi un ciematu cīņu par pastāvēšanu, tiekšanos uz moderno un turēšanos pie tradīcijām – par visu, kas veido Slovākiju unikālu. Attēli papildināti ar īsiem paskaidrojumiem un dzejas rindām.

Izstādes atklāšanā Slovākijas Republikas vēstnieks Latvijā Peters Hatiars teica: “Vēlos pateikties Valmierai un bibliotēkai par iespēju organizēt šo izstādi. Šī ir mana trešā vizīte Valmierā, kopš brīža, kad ierados Latvijā pirms gada, un ceru, ne pēdējā. Man ir prieks šeit atkal viesoties, atklājot Jurija Dojča fotoizstādi.

Viņa dzīvesstāsts ir līdzīgs daudzu citu cilvēku liktenim, kuriem nācās bēgt un pamest savu valsti traģiskos vēsturiskos apstākļos.

Arī Latvija ir saskārusies ar šo fenomenu, kad daudzi tās pilsoņi bijuši spiesti doties trimdā.

Jurijs Dojčs kā students 1968.gadu pavadīja Londonā, kur arī uzzināja, ka Varšavas pakta dalībvalstu karaspēks iebrucis viņa dzimtenē, tolaik Čehoslovākijā. Tā viņa mācību ceļojums tika pagarināts uz krietni ilgāku laiku. Pateicoties demokrātiskām pārmaiņām, kas notika 1989.gadā, J.Dojčam bija iespēja atgriezties dzimtenē. Fotogrāfijas, kas aplūkojamas izstādē, tika radītas pirms pāris gadiem, viņam ceļojot pa Slovākiju. Fotogrāfs centās atrast to, kas atgādina par viņa dzimteni bērnībā, bet viņš sasniedza daudz vairāk. Ar savām bildēm viņš radīja stāstu, kas atklāj ne tikai savas dzimtenes, bet visa Austrumeiropas reģiona vēsturi. J.Dojča fotogrāfijās attēloti kontrasti, lai rosinātu pārdomas, idejas un asociācijas.

20. gadsimta Eiropas vēsture nevar tik aizmirsta vai noliegta, taču tā mums ir mācījusi kļūt tolerantākiem un saprast, ka labklājība var tikt sasniegta vienīgi savstarpējās sapratnes un miera ceļā. Tādēļ esmu priecīgs, kas Latviju un Slovākiju vieno kopīgas vērtības, ko simbolizē mūsu valstu dalība Eiropas Savienībā un NATO, kuras desmitgadi mēs nesen atzīmējām.”

Savu uzrunu vēstnieks noslēdza ar vienu no fotogrāfa Jurija Dojča paustajām idejām:

“Var izraidīt cilvēku no savas dzimtenes, bet neviens nevar izraidīt dzimteni no viņa sirds.”

Izstāde Valmieras integrētajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 2.jūnijam.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri