Valmieras Ziņas

Skolēni no Vidzemes sekmīgi absolvē RSU Jauno mediķu akadēmiju

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 19. maijā norisinājās Jauno mediķu akadēmijas (JMA) noslēgums, kurā piedalījās 198 vidusskolēni no visas Latvijas, visvairāk no Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Priekules, Jūrmalas un Jelgavas. No Vidzemes skolām JMA bija pieteicies 21 skolēns. JMA ir izveidota arī atsevišķa Vidzemes filiāle, kuru maija sākumā absolvēja gandrīz pussimts Valmieras jauniešu.

Šogad JMA absolvēja par 47 skolēniem vairāk nekā pagājušajā gadā, kas liecina par jauniešu lielo interesi un vēlmi iepazīt mediķa profesiju. Visa mācību gada garumā RSU docētāju un ārstu vadībā gan teorētiskajās lekcijās, gan praktiskajās nodarbībās viņi guva pirmo ieskatu anestezioloģijā un intensīvajā terapijā, oftalmoloģijā, dzemdniecībā un ginekoloģijā, bērnu ķirurģijā, mikrobioloģijā, šūnu morfoloģijā, medicīnas ķīmijā, kā arī citās jomās. JMA ietvaros notika arī Medicīnas fizikas olimpiāde un Erudītu konkurss, kurā pirmo vietu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece Krista Kronberga.

JMA vadītājs, Medicīnas fakultātes prorektors Ingus Skadiņš uzsver, ka šogad bija vērojama īpaši liela jauniešu atsaucība, ko veicināja vairāki jauninājumi JMA norisē, piemēram, iespēja apmeklēt studentu zinātniskos pulciņus un nodarbības dažādās Medicīnas fakultātes katedrās, kā arī iespēja uzrakstīt un publicēt savus rakstus par veselības aprūpes tēmām RSU studentu populārzinātniskajā žurnālā Semper Anticus. “Esam gandarīti, ka vidusskolēni kļūst arvien motivētāki un jau vidusskolā rūpīgi izvērtē, kura joma būtu viņiem piemērotākā. Tas ļauj augstskolai piesaistīt spējīgākos jauniešus, kas studē ļoti mērķtiecīgi un kļūst par labiem speciālistiem. Lai kļūtu par mediķi, ir jābūt ne tikai izcilām sekmēm, bet arī interesei un aicinājumam apgūt šo profesiju. Dalība JMA ir lieliska iespēja ieskatīties medicīnas studiju aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem,” akcentē I. Skadiņš.

Nodarbību ietvaros jaunieši guva ieskatu gan teorētiskajās medicīnas disciplīnās, gan arī praktiski apguva ārstam nepieciešamās iemaņas uz simulāciju iekārtām un mulāžām RSU studiju bāzēs anatomikumā un RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, noslēgumā kārtojot pārbaudījumu.

RSU JMA ir neformālās izglītības projekts vidusskolēniem, ko RSU Medicīnas fakultāte aizsāka 2014. gadā. Sākotnēji nodarbības notika tikai Rīgā, taču, atsaucoties uz skolēnu lielo interesi, 2016. gadā tika izveidota JMA Valmieras filiāle. JMA aizvadīto trīs gadu laikā Rīgā un kopš pērnā gada arī Valmierā pulcējusi kopskaitā gandrīz 500 Latvijas vidusskolēnu, kuri gan teorētiskajās, gan praktiskajās nodarbībās pārliecinājās, vai medicīna un veselības aprūpe būs viņiem piemērotākā profesija.

Kā liecina aizvadīto gadu lekciju cikli, aptuveni 70 % no jauniešiem, kuri apmeklē JMA, iestājas RSU. Iepriekšējo gadu nodarbībās piedalījušies jaunieši no visas Latvijas, mērojot ceļu arī no attālām vietām, piemēram, Liepājas, Balviem, Daugavpils, Rēzeknes un Rūjienas.

Pieteikšanās JMA nākamajai sezonai 2018. / 2019. mācību gadā norisināsies septembrī. Aktuālāka informācija par projektu ir pieejama RSU mājaslapā – https://www.rsu.lv/jauno-mediku-akademija 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm. Aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU / TRAUKU PODNIEKU (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 4.00 – 5.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “FORMĒŠANAS MEISTARS” uz info@vaidava.lv līdz 31.05.2019. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un vaidava.lv. SIA “Rebeka”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 26425050. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-05-31 Darba sākšanas datums: 2019-06-03 Kontaktpersona: Miks Balodis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri