Valmieras Ziņas

Skauti un gaidas no dažādām pasaules valstīm pulcējas Baltijas saietā

No 14. līdz 19. jūlijam Igaunijā Tagametsā – tradicionālajā Igaunijas skautu un gaidu parkā, norisinās Baltijas olimpiskā skautu un gaidu džamboreja (saiets), kur pulcējas vairāk nekā 600 skautu un gaidu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī no Honkongas, Austrijas un Beļģijas, informē Līna Lauberte, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas komunikācijas nozares pārstāve.

Šī jau ir trešā Baltijas džamboreja, iepriekšējās ir norisinājušās Lietuvā 2010.gadā un Latvijā 2006.gadā. Džmborejas tēma ir Antīkās Olimpiskās spēles. Nedēļu garajā programmā, kurā piedalās bērni vecumā no 12 gadiem, ietverta arī Baltijas tautu folklora un tās iedzīvotāju paražas.

Nometni organizē gandrīz 100 brīvprātīgie, kuri vairāk nekā gadu ir to plānojuši. Dalībnieki var izbaudīt tradicionālos skautu un gaidu ugunskuru vakarus, mācīties darot un iepazīties ar skautiem un gaidām no citām valstīm.

No Latvijas uz Igauniju šogad ir devušies gandrīz 73 dalībnieki no Rīgas, Valmieras, Kocēniem, Ogres, Ķeguma, Tukuma un Dobeles.

“Šī ir brīnišķīga iespēja bērniem un jauniešiem iepazīt tuvākās kultūras, nedēļas garumā dzīvojot kopā, mācoties, daloties un priecājoties. Esam lepni, ka šī tradīcija aizsākās tieši Latvijā un ceru, ka tā turpināsies, dodot jauniešiem iespēju starpkultūru un līderības prasmju attīstībai,”

stāsta Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas starptautiskā sakarniece, Baltijas džamborejas idejas autore Agnija Jansone.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta patstāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM un WAGGGS dalīborganizācija. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri