Valmieras Ziņas

Sīmansonu ģimene konkursā “Sējējs 2020” iegūst balvu nominācijā “Ģimene lauku sētā”

Trešdien, 7. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts prezidents Egils Levits sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2020” laureātus: lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulcēnus. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Starp konkursa “Sējējs 2020” laureātiem ir arī Sīmansonu ģimene no Burtnieku novada Rencēnu pagasta, kuri ieguva balvu nominācijā “Ģimene lauku sētā”. Sīmansonu ģimene ir piemērs tam, kā veiksmīgi apvienot dzīvi laukos ar savu sirds darbu. Te, visiem esot kopā vienoti, arī rodas vislabākās idejas,  kā arī  blakus ir nepieciešamais atbalsts to realizēšanai. 

Sīmansonu ģimene trijās paaudzēs – Māris (grafiskais dizainers), Aiva (tekstilmāksliniece), Jurģis (kalējs, metālamākslinieks), Ieva (zīmola ‘’Svennes sveces’’ akmens dizaina sveču darinātāja), Irma un Evelīna (kā pašas saka – topošās mākslinieces), un Svens (būšot lauksaimnieks) – dzīvo un savus radošos darbus īsteno dzimtas mājās “Jaunsvennes”, Rencēnu pagastā. “Šajā īpašumā sākām saimniekot vairāk nekā pirms 20 gadiem, sākumā tikai pa brīvdienām, bet vēlāk jau pastāvīgi. Pirmie gadi aizgāja apkārtnes sakopšanā un mājas restaurācijā. Vēlāk jau vecaistēvs Roberts Sīmansons ’’Svennēs’’ darbojās ar aitkopību. Tā kā mūsu ģimenē visi ir vairāk mākslinieki, tad pašreiz mūsu māja saistās ar mākslu, dizainu un amatniecību,” stāsta Māris.

Visu radošo ideju un darbu pamatā ir cieņpilna attieksme pret dzimtas mantojumu un dabu, kuras enerģija ir jūtama visapkārt. Īpašu vietu iekoptajā mājas teritorijā atrod dažādas formas akmeņi, kā arī senatnīgā aka un no pakaviem veidota lode, kas tapusi tēva un dēla kopīgā darba rezultātā. Mājas teritorijā jūtama visas Sīmansonu saimes mīlestība pret savu amatu, mākslu un dabu, kuras aura tiek iestrādāta katrā darbā. Visi radītie darbi ir ļoti “dzīvi” –  reizēm nepieciešams tikai nedaudz pieskarties dabas materiālam, lai to “atdzīvinātu”, taču lielākie darbi, piemēram, Jurģa Sīmansona diplomdarbs – diženā ābele – prasījusi vairāk laika un darba, līdz sasniegts vēlamais rezultāts. Tāpat kā Jurģis seko sava tēva piemēram un aicinājumam, arī jaunākā paaudze jau soļo tēva un vectēva pēdās. Apvienojot metāla dizainu un kalēja amatu, tiek veidoti dažādi interjera darbi un vides objekti pēc individuāla pasūtījuma.  Mākslinieki piedalās arī kultūrvēsturisku ēku metāla priekšmetu atjaunošanā un izgatavošanā.

Četru gadu laikā izveidots atpazīstamais zīmols ‘’Svennes Sveces’’, ar pašu izdomātu un radītu sveču liešanas autortehniku gūta atzinība un novērtējums gan Latvijā, gan ārpus tās. Kā individuālus pasūtījumus izgatavo arī reprezentācijas sveces. Gadu laikā sveču kolekcija tiek papildināta ar jaunām dizaina līnijām. Ieva Sīmansone sveču liešanai pieiet ļoti radoši. Krāsas tiek jauktas pēc izjūtām, katrai svecei piešķirot savu individuālo noti. Sveces vizuāli izskatās pēc akmeņiem, kas Ievas izpratnē simbolizē latvietību, tāpēc viena no dizaina līnijām – sveces ar iestrādātiem latviskiem rakstiem. 

Pie Sīmanonu ģimenes ceturtdien, 8. oktobrī, viesojās Burtnieku novada pašvaldības pārstāvji, lai apsveiktu ģimeni ar gūtajiem panākumiem. “Varam lepoties un iedvesmoties no Sīmansonu ģimenes vērtībām – godināt senču tradīcijas, darīt darbu labi, ieguldot tajā savu sirdi. Šīs ģimenes darbos ir jūtams stiprs gars, radoša enerģija un vairāku paaudžu pieredzes apvienojums. Prieks, ka to novērtē ne tikai novada, bet arī valsts mērogā,” par ģimeni stāsta Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

No Burtnieku novada konkursam “Sējējs 2020” tika virzīta arī SIA “Terūna” (pazīstama ar preču zīmi “Bauņu Bullītis”), piesakot to nominācijai “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”. Jānis Šļaukstiņš ir jaunais lauku uzņēmējs un ar lielu degsmi vada gaļas  pārstrādes cehu Burtnieku novada Matīšu pagastā. Uzņēmuma darbības filozofija un pieeja ir lielisks piemērs tam, kā jauna ģimene veiksmīgi spēj darboties un attīstīties, neskatoties uz to, ka uzņēmums atrodas lauku apvidū. Uzņēmumam ir  izveidojies savs pastāvīgo klientu loks, un kvalitatīvo gaļu novērtē Latvijā atzīti restorāni. Veiksmīga sadarbība ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem veidojas arī Burtnieku novada ietvaros, piemēram, ar Valmiermuižas alus virtuvi, kur tiek novērtēta vietējā produkta nozīme.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 27. reizi, tajā piedalījās 45 dalībnieki. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri