Valmieras Ziņas

Sīmansonu ģimene konkursā “Sējējs 2020” iegūst balvu nominācijā “Ģimene lauku sētā”

Trešdien, 7. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts prezidents Egils Levits sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2020” laureātus: lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulcēnus. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Starp konkursa “Sējējs 2020” laureātiem ir arī Sīmansonu ģimene no Burtnieku novada Rencēnu pagasta, kuri ieguva balvu nominācijā “Ģimene lauku sētā”. Sīmansonu ģimene ir piemērs tam, kā veiksmīgi apvienot dzīvi laukos ar savu sirds darbu. Te, visiem esot kopā vienoti, arī rodas vislabākās idejas,  kā arī  blakus ir nepieciešamais atbalsts to realizēšanai. 

Sīmansonu ģimene trijās paaudzēs – Māris (grafiskais dizainers), Aiva (tekstilmāksliniece), Jurģis (kalējs, metālamākslinieks), Ieva (zīmola ‘’Svennes sveces’’ akmens dizaina sveču darinātāja), Irma un Evelīna (kā pašas saka – topošās mākslinieces), un Svens (būšot lauksaimnieks) – dzīvo un savus radošos darbus īsteno dzimtas mājās “Jaunsvennes”, Rencēnu pagastā. “Šajā īpašumā sākām saimniekot vairāk nekā pirms 20 gadiem, sākumā tikai pa brīvdienām, bet vēlāk jau pastāvīgi. Pirmie gadi aizgāja apkārtnes sakopšanā un mājas restaurācijā. Vēlāk jau vecaistēvs Roberts Sīmansons ’’Svennēs’’ darbojās ar aitkopību. Tā kā mūsu ģimenē visi ir vairāk mākslinieki, tad pašreiz mūsu māja saistās ar mākslu, dizainu un amatniecību,” stāsta Māris.

Visu radošo ideju un darbu pamatā ir cieņpilna attieksme pret dzimtas mantojumu un dabu, kuras enerģija ir jūtama visapkārt. Īpašu vietu iekoptajā mājas teritorijā atrod dažādas formas akmeņi, kā arī senatnīgā aka un no pakaviem veidota lode, kas tapusi tēva un dēla kopīgā darba rezultātā. Mājas teritorijā jūtama visas Sīmansonu saimes mīlestība pret savu amatu, mākslu un dabu, kuras aura tiek iestrādāta katrā darbā. Visi radītie darbi ir ļoti “dzīvi” –  reizēm nepieciešams tikai nedaudz pieskarties dabas materiālam, lai to “atdzīvinātu”, taču lielākie darbi, piemēram, Jurģa Sīmansona diplomdarbs – diženā ābele – prasījusi vairāk laika un darba, līdz sasniegts vēlamais rezultāts. Tāpat kā Jurģis seko sava tēva piemēram un aicinājumam, arī jaunākā paaudze jau soļo tēva un vectēva pēdās. Apvienojot metāla dizainu un kalēja amatu, tiek veidoti dažādi interjera darbi un vides objekti pēc individuāla pasūtījuma.  Mākslinieki piedalās arī kultūrvēsturisku ēku metāla priekšmetu atjaunošanā un izgatavošanā.

Četru gadu laikā izveidots atpazīstamais zīmols ‘’Svennes Sveces’’, ar pašu izdomātu un radītu sveču liešanas autortehniku gūta atzinība un novērtējums gan Latvijā, gan ārpus tās. Kā individuālus pasūtījumus izgatavo arī reprezentācijas sveces. Gadu laikā sveču kolekcija tiek papildināta ar jaunām dizaina līnijām. Ieva Sīmansone sveču liešanai pieiet ļoti radoši. Krāsas tiek jauktas pēc izjūtām, katrai svecei piešķirot savu individuālo noti. Sveces vizuāli izskatās pēc akmeņiem, kas Ievas izpratnē simbolizē latvietību, tāpēc viena no dizaina līnijām – sveces ar iestrādātiem latviskiem rakstiem. 

Pie Sīmanonu ģimenes ceturtdien, 8. oktobrī, viesojās Burtnieku novada pašvaldības pārstāvji, lai apsveiktu ģimeni ar gūtajiem panākumiem. “Varam lepoties un iedvesmoties no Sīmansonu ģimenes vērtībām – godināt senču tradīcijas, darīt darbu labi, ieguldot tajā savu sirdi. Šīs ģimenes darbos ir jūtams stiprs gars, radoša enerģija un vairāku paaudžu pieredzes apvienojums. Prieks, ka to novērtē ne tikai novada, bet arī valsts mērogā,” par ģimeni stāsta Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

No Burtnieku novada konkursam “Sējējs 2020” tika virzīta arī SIA “Terūna” (pazīstama ar preču zīmi “Bauņu Bullītis”), piesakot to nominācijai “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”. Jānis Šļaukstiņš ir jaunais lauku uzņēmējs un ar lielu degsmi vada gaļas  pārstrādes cehu Burtnieku novada Matīšu pagastā. Uzņēmuma darbības filozofija un pieeja ir lielisks piemērs tam, kā jauna ģimene veiksmīgi spēj darboties un attīstīties, neskatoties uz to, ka uzņēmums atrodas lauku apvidū. Uzņēmumam ir  izveidojies savs pastāvīgo klientu loks, un kvalitatīvo gaļu novērtē Latvijā atzīti restorāni. Veiksmīga sadarbība ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem veidojas arī Burtnieku novada ietvaros, piemēram, ar Valmiermuižas alus virtuvi, kur tiek novērtēta vietējā produkta nozīme.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 27. reizi, tajā piedalījās 45 dalībnieki. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2021-04-08 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri