Valmieras Ziņas

SIA “ZAAO” sadarbībā ar SIA “Konsorts” izstrādā Vidzemes reģionālā aprites ekonomikas centra Valmierā operacionālo darbības modeli

Lasīšanas laiks: 3 min

SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) sadarbībā ar SIA “Konsorts” ir veiksmīgi noslēguši darbu pie Vidzemes reģionālā aprites ekonomikas centra (turpmāk – VRAEC) operacionālā darbības modeļa izstrādes Valmierā, Dzelzceļa ielā 5, kurš realizēts, pateicoties Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE atbalstam. Dalība projektā “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” ir viens no nozīmīgākajiem soļiem Vidzemes reģiona virzībā uz aprites ekonomiku, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja Dina Lukaševiča-Lāce.

Aktivitātes galvenais mērķis ir radīt ekosistēmu, kas veicina preču atkārtotu izmantošanu, remontu un pārstrādi, padarot to pieejamu un pieņemamu plašai sabiedrības daļai. Šis centrs kalpos kā spēcīgs stimuls vietējai ekonomikai, veicinot ilgtspējīgu patērēšanu, radot jaunas darba vietas, mazinot atkritumu rašanās apjomu un veicinot atkritumu pārstrādi.

Galvenās priekšrocības:

Inovatīvas aprites ekonomikas risinājumi: VRAEC nodrošinās infrastruktūru un pakalpojumus, kas vajadzīgi, lai veicinātu preču atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, tādējādi radot ilgtspējīgu resursu apsaimniekošanas modeli Vidzemē.

Izglītošana un sabiedrības iesaiste: aktivitātes ietver plašas informācijas un izglītošanas kampaņas, kas vērstas uz ilgtspējīgu patēriņu un atkritumu pārstrādes nozīmīgumu. Tas veicinās lielāku sabiedrības izpratni un līdzdalību atkritumu pārstrādes jomā.

Ekonomikas un vides labumi: VRAEC projekta realizācija veicinās jaunu darba vietu radīšanu, uzlabos resursu efektivitāti un samazinās atkritumu apjomu, tādējādi sniedzot būtisku ieguldījumu reģiona ilgtspējīgā attīstībā.

VRAEC plāno pieņemt plašu preču klāstu, lai veicinātu resursu efektīvu izmantošanu un samazinātu atkritumu daudzumu. Balstoties gan uz starptautisko, gan ZAAO iegūto pieredzi atkritumu apsaimniekošanā, centrā sākotnēji tiks pieņemtas dažādas preču grupas:

 • mēbeles, nodrošinot dalījumu starp mīkstajām un cietajām jeb korpusa mēbelēm, lai veicinātu to atkārtotu izmantošanu vai pārstrādi;
 • dažāda veida trauki, kas vēl ir izmantojami vai atjaunojami;
 • mājas tekstils un apģērbi atkārtotai izmantošanai vai pārstrādei;
 • dekoratīvie un interjera priekšmeti;
 • atjaunojamas vai atkārtoti izmantojamas spēles un rotaļlietas bērniem;
 • grāmatas;
 • elektropreces un sadzīves elektronika;
 • piederumi un materiāli amatniecībai un rokdarbiem;
 • sporta, kempinga un hobija aprīkojums, velosipēdi;
 • atpūtas un dārza piederumi;
 • izmantojami celtniecības un remonta materiāli.

Noteiktās preču grupas ir izvēlētas, ņemot vērā ne tikai potenciālo atkritumu apjomu un to struktūru, bet arī sabiedrības vajadzības un tendences ilgtspējīgā patēriņā. VRAEC tiecas kļūt par galveno punktu, kur Vidzemes iedzīvotāji un uzņēmumi var ne tikai nodot izlietotus resursus atkārtotai izmantošanai un pārstrādei, bet arī apgūt jaunas zināšanas par aprites ekonomiku un ilgtspējīgu dzīvesveidu.

Šāda centra izveide ir jauns, būtisks solis uz ilgtspējīgāku un zaļāku nākotni Vidzemē, kas noteikti prasīs iedzīvotāju paradumu maiņu, lai VRAEC ne tikai samazinātu atkritumu apjomu, bet arī veicinātu ekonomisko izaugsmi, radot jaunas uzņēmējdarbības iespējas un darba vietas,” norāda ZAAO projektu vadītāja Gunita Vizule.

LIFE integrētais projekts “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu. www.wastetoresources.varam.gov.lv.

Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un tā ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) nostāju un viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri