Valmieras Ziņas

Sestdienās pircējus gaida „Pagalma tirdziņš” Kocēnu pagastā

Lasīšanas laiks: 3 min

6., 13., 20.augusts… Kāpēc šie datumi? Tās ir sestdienas, kad cilvēki dodas uz jūru, uz dažādiem pasākumiem, tirgu. Lai nopirktu dārzeņus un ogas, žāvējumus, puķes un citas preces, daudziem ceļi ved uz Valmieras vai Cēsu tirgu, bet šajās sestdienās nepilnu 10 kilometru attālumā no Valmieras darbojas arī „Pagalma tirdziņš”. Kocēnu pagasta „Jaunklētniekos” pircējus gaida Laura Irbe ar ķiplokiem, kā arī citi mājražotāji.

Pa gabalu šķiet, kas gan tur daudz var būt, nav ne desmit teltis, bet, iepazīstot pārdevējus un produktus, izrādās, ka produkcija ir diezgan daudzveidīga, cilvēki atvērti sarunai un labprāt piedāvā arī nodegustēt produktus.

Lai cik paradoksāli, bet pirmā piesaista telts, kur priekšplānā siltajā augusta dienā karājas īsti un biezi ziemas dūraiņi! Tā jau saka, ka ragavas jātaisa vasarā,  rati – ziemā! Bet Anita Puncule un viņas firma „IR stilā” patiešām ir moderna un stilīga, te ir arī linu krekli un kleitas, cepurītes, mājas tekstils.

Bez ēdamām lietām kādā teltī darbojas maģiskā „Raganiņas rija”. Te var ziest, smaržot un skatīt dažādas ziedes, krēmus un ziepes, kuru gatavošanā izmantotas vietējās puķes, zālītes un arī nezāles: kliņģerītes, lavanda, strutenes, pienenes, vībotnes utt. Nopērkami arī kvēpeklīši.

Un tad sākas pārbaude garšas kārpiņām un vēdera priekiem. „Gunčas gardumi” piedāvā gan rudens avenes, gan visdažādākos ievārījumus: lāceņu, ķiršu, vīnogu, rabarberu ievārījumu ar rozīnēm… Zeltaini bagāta vitamīnu produkcija ir ražotnei „Bagātne”, viņi pārdod smiltsērkšķu tēju, sulu, sīrupu. Te var iegādāties arī kādam dāvanu – produkti gaumīgi izkārtoti kartona kastē. No Vaidavas pagasta „Jaunzemniekiem” atceļojušas krūmmellenes – lielas un saldas! Savu vietu dzērienu pasaulē jau ir iekarojis Rihards Bergs, viņa vīni un sidri. Šoreiz īpašu uzmanību piesaista „RabarBergs”.

Saimnieki no bioloģiskās saimniecības „Ozolzīles” pircējus pārsteidz ar smalku svešvārdu. Ir ēstas dažādu augļu un ogu sukādes, bet kas ir liofilizēti krispi? Izrādās, liofilizācija ir process, kad produkts tiek žāvēts, saldējot  -40 grādos. No tā tiek izvilkts viss mitrums, saglabājot krāsu, garšu, smaržu un uzturvērtību. Glītos plastmasas trauciņos ir īsts krāsu mikslis, saimnieki dāsni piedāvā nodegustēt gan rabarberu limonādi, gan skābeni saldo plūmju, ābolu, zemeņu un citu ogu produkciju.

„Drupaču lādes” kūku skaits ir krietni samazinājies, Kas zina, vainīgi pircēji vai citi pārdevēji, bet saldumi acīmredzot ir garšīgi.

Lai nu kas, bet kartupeļi mums šogad ir izauguši – tā saka Inga Zukure no Bērzaines pagasta „Rubuļiem”. Izauguši ir arī kabači, vistas sadējušas dažādu pasteļtoņu olas, bites sanesušas medu, bet bērnu bariņš baro un bužina „Rubuļu” trušus – var iegādāties arī tos!

Noslēgumā saruna ar pašu saimnieci Lauru Irbi, kura parāda un izstāsta gan par savu produkciju, gan Vaidavas pagasta Bendiku piena aitu produktiem – jogurtu, salātu sieru, cepamsieru, saldējumu.

Ķiploks latviešiem zināms kā dabiskais antibiotiķis, un „Jaunklētniekos” tas iet uz urrā! Kāds ierodas pēc kilograma vai diviem, cits uzreiz ņem vairākus maisus! Ne tikai ēšanai, bet arī savas virtuves rotāšanai vai dāvanai noder skaistie pušķi un pīnes, kur ķiploku galviņas lieliski saderas ar dažādu krāsu limonijām. Lai no zemes izraktos ķiplokus notīrītu, tie tiek laisti caur birstēm īpašā mašīnā, bet sakņu griešana gan ir roku darbs, tāpat arī šķirošana, kad ķiploki tiek sagrupēti labajos, mazajos un brāķos. Roku un arī sirds darbs. Lai pircēji prom dotos apmierināti, Laura tirgoties aicina ražotājus, kuri spēj piedāvāt daudzveidīgu produkciju. Kādam šis „Pagalma tirdziņš” ir pirmā reize, citiem tā ir jau vairāku gadu pieredze.

Tirdziņi notiks katru sestdienu līdz pat septembra beigām no plkst. 9:00 līdz plkst. 13:00.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri