Valmieras Ziņas

Sestdienās pircējus gaida „Pagalma tirdziņš” Kocēnu pagastā

Lasīšanas laiks: 3 min

6., 13., 20.augusts… Kāpēc šie datumi? Tās ir sestdienas, kad cilvēki dodas uz jūru, uz dažādiem pasākumiem, tirgu. Lai nopirktu dārzeņus un ogas, žāvējumus, puķes un citas preces, daudziem ceļi ved uz Valmieras vai Cēsu tirgu, bet šajās sestdienās nepilnu 10 kilometru attālumā no Valmieras darbojas arī „Pagalma tirdziņš”. Kocēnu pagasta „Jaunklētniekos” pircējus gaida Laura Irbe ar ķiplokiem, kā arī citi mājražotāji.

Pa gabalu šķiet, kas gan tur daudz var būt, nav ne desmit teltis, bet, iepazīstot pārdevējus un produktus, izrādās, ka produkcija ir diezgan daudzveidīga, cilvēki atvērti sarunai un labprāt piedāvā arī nodegustēt produktus.

Lai cik paradoksāli, bet pirmā piesaista telts, kur priekšplānā siltajā augusta dienā karājas īsti un biezi ziemas dūraiņi! Tā jau saka, ka ragavas jātaisa vasarā,  rati – ziemā! Bet Anita Puncule un viņas firma „IR stilā” patiešām ir moderna un stilīga, te ir arī linu krekli un kleitas, cepurītes, mājas tekstils.

Bez ēdamām lietām kādā teltī darbojas maģiskā „Raganiņas rija”. Te var ziest, smaržot un skatīt dažādas ziedes, krēmus un ziepes, kuru gatavošanā izmantotas vietējās puķes, zālītes un arī nezāles: kliņģerītes, lavanda, strutenes, pienenes, vībotnes utt. Nopērkami arī kvēpeklīši.

Un tad sākas pārbaude garšas kārpiņām un vēdera priekiem. „Gunčas gardumi” piedāvā gan rudens avenes, gan visdažādākos ievārījumus: lāceņu, ķiršu, vīnogu, rabarberu ievārījumu ar rozīnēm… Zeltaini bagāta vitamīnu produkcija ir ražotnei „Bagātne”, viņi pārdod smiltsērkšķu tēju, sulu, sīrupu. Te var iegādāties arī kādam dāvanu – produkti gaumīgi izkārtoti kartona kastē. No Vaidavas pagasta „Jaunzemniekiem” atceļojušas krūmmellenes – lielas un saldas! Savu vietu dzērienu pasaulē jau ir iekarojis Rihards Bergs, viņa vīni un sidri. Šoreiz īpašu uzmanību piesaista „RabarBergs”.

Saimnieki no bioloģiskās saimniecības „Ozolzīles” pircējus pārsteidz ar smalku svešvārdu. Ir ēstas dažādu augļu un ogu sukādes, bet kas ir liofilizēti krispi? Izrādās, liofilizācija ir process, kad produkts tiek žāvēts, saldējot  -40 grādos. No tā tiek izvilkts viss mitrums, saglabājot krāsu, garšu, smaržu un uzturvērtību. Glītos plastmasas trauciņos ir īsts krāsu mikslis, saimnieki dāsni piedāvā nodegustēt gan rabarberu limonādi, gan skābeni saldo plūmju, ābolu, zemeņu un citu ogu produkciju.

„Drupaču lādes” kūku skaits ir krietni samazinājies, Kas zina, vainīgi pircēji vai citi pārdevēji, bet saldumi acīmredzot ir garšīgi.

Lai nu kas, bet kartupeļi mums šogad ir izauguši – tā saka Inga Zukure no Bērzaines pagasta „Rubuļiem”. Izauguši ir arī kabači, vistas sadējušas dažādu pasteļtoņu olas, bites sanesušas medu, bet bērnu bariņš baro un bužina „Rubuļu” trušus – var iegādāties arī tos!

Noslēgumā saruna ar pašu saimnieci Lauru Irbi, kura parāda un izstāsta gan par savu produkciju, gan Vaidavas pagasta Bendiku piena aitu produktiem – jogurtu, salātu sieru, cepamsieru, saldējumu.

Ķiploks latviešiem zināms kā dabiskais antibiotiķis, un „Jaunklētniekos” tas iet uz urrā! Kāds ierodas pēc kilograma vai diviem, cits uzreiz ņem vairākus maisus! Ne tikai ēšanai, bet arī savas virtuves rotāšanai vai dāvanai noder skaistie pušķi un pīnes, kur ķiploku galviņas lieliski saderas ar dažādu krāsu limonijām. Lai no zemes izraktos ķiplokus notīrītu, tie tiek laisti caur birstēm īpašā mašīnā, bet sakņu griešana gan ir roku darbs, tāpat arī šķirošana, kad ķiploki tiek sagrupēti labajos, mazajos un brāķos. Roku un arī sirds darbs. Lai pircēji prom dotos apmierināti, Laura tirgoties aicina ražotājus, kuri spēj piedāvāt daudzveidīgu produkciju. Kādam šis „Pagalma tirdziņš” ir pirmā reize, citiem tā ir jau vairāku gadu pieredze.

Tirdziņi notiks katru sestdienu līdz pat septembra beigām no plkst. 9:00 līdz plkst. 13:00.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri