Valmieras Ziņas

Septembra sākumā Valmierā būs skatāms Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Lasīšanas laiks: 3 min

No 3.septembra līdz 7.septembrim Valmierā kinoteātrī “Gaisma”būs skatāmas filmas no Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma, kas ir ikgadējs Nacionālā Kino centra organizēts starptautisks pasākums dokumentālo filmu profesionāļiem un filmu skatītājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja organizatoru pārstāvji.

Foruma laikā Nacionālais Kino centrs ikvienam interesantam piedāvās filmu programmu “Klusuma spēks”, kurā šogad būs iekļautas deviņas starptautisku atzinību guvušas filmas no Dānijas, Indijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas un citām valstīm.

No 3.septembra līdz 7.septembrim filmu programma būs pieejama ne tikai skatītājiem Rīgā, bet arī Latvijas reģionos – Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Filmu programmu “Klusuma spēks” atklās filma “Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK” (Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service), kas, mēģinot labot netaisnības Bulgārijas kino vēsturē, izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību jautājumiem un cenzūras klātesamību mūsdienu sabiedrībā.

Šīm tēmām Rīgā tiks veltīta arī diskusija pēc filmas seansa 3.septembrī, piedaloties filmas režisorēm Minai Milevai un Veselai Kazakovai (Mina Mileva, Vesela Kazakova). Rīgā ieradīsies arī filmas “Dvīnes” (Twin Sisters) režisore Mona Frīsa Berteusena (Mona Friis Bertheussen) no Norvēģijas, lai 4.septembrī tiktos ar skatītājiem un dalītos ar neticamo stāstu par ķīniešu dvīņu māsiņām, kas tika nodotas adopcijai dažādos kontinentos. Viņu ģimenes ir pieņēmušas izaicinājumu uzturēt saikni – par spīti kilometru un kultūru attālumam, kas šķir Norvēģiju un ASV. Šī filma 2013.gadā saņēmusi skatītāju balvu nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā Eiropā – “IDFA”, Nīderlandē.

Savukārt 5.septembrī Rīgā klātienē būs iespējams tikties ar vācu režisoru Sebastianu Mecu (Sebastian Mez). Viņa filma “Metamorfozes” (Metamorphosen) par Jekaterinburgas rajonu Urālos, kur ir viens no augstākajiem radiācijas līmeņiem uz mūsu planētas, sagraus ilūzijas par to, ka iespējams abstrahēties no kaimiņos notiekošā. Diskusijas ar filmu režisoriem būs vērojamas arī interneta tiešraidē.

Filmu programmas nosaukums “Klusuma spēks” šogad lielā mērā ir veltīts Frīdai – vienīgajai grupas “The Beatles” sekretārei, kuras šarms ir savaldzinājis amerikāņu režisoru Raienu Vaitu (Ryan White) un licis tapt iedvesmojošai filmai “Bītlu labā feja” (Good Ol’ Freda).

Personība iedvesmo arī Dānijā tapušajā filmā “Dejo man!” (“Dance for Me”). Tajā režisore Katrīne Filpa (Katrine Philp) iepazīstina ar krievu puisi Jegoru, kas ir pārcēlies uz dzīvi svešā ģimenē, lai kļūtu par dāņu pusaudzes Mijas deju partneri. 2012.gadā šī vēl nepabeigtā filma piedalījās Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā projektu tirgū.

Par iederēšanos citā valstī režisores Elīnes Helēnas Šellekensas (Eline Helena Schellekens) filmā “Lidijas īstās mājas” (A Home for Lydia) domā un dzied arī enerģiska Nīderlandē dzīvojoša meitenīte Lidija.

Sabiedriski politiskām aktualitātēm programmā “Klusuma spēks” veltīta ēģiptiešu izcelsmes režisores Džehanas Nūdžeimas (Jehane Noujaim) filma “Laukums” (The Square) – šogad nominēta “Oskaram” kā labākā dokumentālā filma. Tā dokumentē notikumus Ēģiptē laikā no 2011.gada līdz 2013.gadam, kad tika gāzta 30 gadus pastāvošā Hosni Mubaraka diktatūra. Filma piedāvā aizdomāties par sabiedrības spēju un vēlmi mainīties.

Pavisam cita rakstura filma – norvēģu režisora Hovara Bustnesa (Håvard Bustnes) “Neatlaidīgās vecmāmiņas” (Two Raging Grannies) – iepazīstinās skatītājus ar Šērliju un Hindu, divām pieklājīga vecuma amerikāņu kundzītēm, kas mēģina izprast, cik pamatota ir dzīšanās pēc ekonomiskās izaugsmes.

Vizuāli iespaidīgākā filma programmā ir indiešu režisores Faridas Pačas (Farida Pacha) “Sāls” (My Name is Salt). Šīs filma seansā iespējams baudīt citu laika ritējumu, sekojot tam, kā Indijas tuksnesī tiek iegūta baltākā sāls uz mūsu planētas.

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Informācija par filmām un seansu laikiem kinoteātrī “Gaisma”: www.kinogaisma.lv

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri